Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia

59 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 23 październik 2012 - 16:28

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Witam, no i kolejny problem z MTZ-em 82 z 1996r. - nagle przestał podnosić wajchą tą obok siedzenia, jak tylko go kupiłem to żeby podnieśc to trzeba było dynamicznie przesunąć ją do tyłu, aż stuknęło bo inaczej nie podnosił. Teraz całkowicie przestał, żeby podnieść to trzeba jednocześnie trzymać tą wajchę obok siedzenia i pociągnać pierwszą z prawej tu przy kierownicy. Rozkręciłem obudowę dźwigni tych przy siedzeniu ( przy okazji zobaczyłem, że poprzedni właściciel pogłębił ten rowek w którym się porusza ta dźwignia, tak, by bardziej szła do tyłu), bo ponoć znajduje się tam regulacja, no i owszem znajduje się, ale już do końca skręcona, że już nie da rady podkręcić. Odkręciłem siedzenie i ta klapę w podłodze, no i krzyżak wałka wygląda w porządku. Próbowałem śrubokrętem przekręcić ten krzyżak bardziej, ale tez nie podnosi. Znajomy stwierdził, że to już ten nowszy typ regulatora bodajże R-80. Co może go boleć? przerabiał ktoś już ten temat? Zaczyna mnie wkur..zać ten ciągnik delikatnie bo stale jakoś coś wyskakuje, dopiero jedno się zrobi to już coś innego:/ z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Dzisiaj, 05:11
  •  

#2 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 23 październik 2012 - 16:56

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Przerabiałem ten temat. Miałem identyczne objawy i u mnie wystarczyło wymienić uchwyt z taką plastikową tylejką. Podtrzymuje on dźwignie która idzie do krzyżaka i jest przykręcona na trzy śruby. Na pewno pomoże.

#3 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 23 październik 2012 - 17:01

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia i ten plastik byłby odpowiedzialny za to? myślałem że już mnie nic nie zdziwi w tych ruskich produkcjach:) ten cały uchwyt jakoś tak dziwnie chodzi bo widze do cienkiej blachy jest przykręcony:) ten cały regulator tez jakoś lekko się rusza:) zrobiłem fotki bo może ja czegoś nie zauważam, a co może być oczywistym defektem:) a czy można jakoś zrobić tak by z powrotem była regulacja tutaj przy tej dźwigni na tym drucie? Zasyfione to trochę, ale tyle co odkręciłem ta klapę i taki to widok się ukazał mi:)IMG_9109.JPG IMG_9110.JPG IMG_9111.JPG IMG_9112.JPG IMG_9113.JPG IMG_9114.JPG

Edytowany przez BAD80, 23 październik 2012 - 17:23.

#4 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 23 październik 2012 - 17:33

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Tak, i wszelkie luzy prowadzące od dźwigni w kabinie do rozdzielacza. Niby śmieszne ale prawdziwe, to samo przerabiałem w swoim. Belarus na szczęście jeszcze nie miał tego ale jestem przygotowany na podobne defekty jak w mtz;]
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#5 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 23 październik 2012 - 17:53

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia teraz sam już nie wiem czy coś nie pogorszyłem bo pokręciłem tym kółeczkiem na tym regulatorze raz w jedną trochę, raz w drugą ale mi to nic nie dało tez... A jak można odzyskac regulację na drucie tym od dżwigni?

Edytowany przez BAD80, 23 październik 2012 - 18:40.

#6 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 23 październik 2012 - 18:57

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Nigdzie nie cieknie rozdzielacz? Poziom oleju ma w normie? Pierwsza sekcja hydrauliki w jakiś sposób wspomaga podnośnik co przyśpiesza owe podnoszenie. zdejmij dźwigienkę od podnośnika i postaraj się zobaczyć jak zachowuje się regulator, czy nigdzie sie nie przycina, u nas wszystko zaczeło działać jak trzeba po uszczelnieniu układu i rozruszaniu dźwigni od posnośnika
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#7 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 23 październik 2012 - 19:15

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia rozdzielacz nie cieknie, a oleje też pouzupełniałem nawet ponad stany, bo niedawno go rozpoławiałem z powodu ubywania oleju w skrzyni biegów:) a jest jeszcze jakas inna opcja bo z tego co dzisiaj widziałem to niby nie ma za bardzo luzów na tym plastiku ani krzyżaku, a to cięgiełko to może o dwa obroty jeszcze mi się udało podciągnąc i dalej już brak gwintu :) jak już pisałem poprzedni własciciel się jeszcze poratował tym, że wyciął większa dziurę , tak by dźwignia bardziej do tyłu szła:) a ja tak stukałem energicznie przez 1,5 roku ta dźwignią by podnosić, aż teraz w końcu przestało w ogóle działac nagle:( a może ten regulator poszedł się pie...walić? czy raczej nie? opuszcza normalnie ta dźwignią obok siedzenia, ale podnosić to trzeba obydwoma

Edytowany przez BAD80, 23 październik 2012 - 19:27.

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 23 październik 2012 - 19:20

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Może to ci pomoże. Post nr. 93

http://www.agrofoto....ym/page__st__80
KPK Kumurun Team

#9 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 23 październik 2012 - 19:30

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia a ciekawe jakiego regulatora dotyczą te rysunki r-50 czy r-80? czym one się włąsciwie różnią?

#10 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 23 październik 2012 - 19:35

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Odnośnie tego plastiku z uchwytem- miałem tą samą sytuacje jak pisałem wcześniej luzów też nie było na nim, jak mi mechanik powiedział żebym to wymienił to sie zaśmiałem co taka pierdoła ma za znaczenie skoro luzów brak.Ale dla świętego spokoju wymieniłem(pare groszy) i byłem mile zaskoczony.(podczas uderzania dźwignią do tyłu ośka która jest w plastiku nie przekręga się do końca tylko delikatnie odciąga uchwyt do tyłu przez co odkształca się ta tulejka)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 23 październik 2012 - 19:40

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Regulator R-50 zamiast pokrętła ma przełącznik. Widać go zdaje się na pierwszej fotografii.
KPK Kumurun Team

#12 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 23 październik 2012 - 20:44

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia no zobaczymy, można spróbowac z tym plastikiem, tylko kurcze dostęp tam jest "wyborny";) mam nadzieję, że będą mieli w sklepie bo zwykle musze zamawiać netem bo akurat to co mi padnie to nigdy nie mają, fatum jakieś czy co;)

#13 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 23 październik 2012 - 20:59

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Warto i czekać miesiąc na te plastiki, uwierz;]

#14 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 październik 2012 - 16:54

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Panowie, a więc tak, pojechałem dzisiaj do sklepu i o dziwo mieli taki uchwyt z tym plastikiem do tego wałka rozdzielacza, kupiłem, dałem całe 50 zł (zdziercy;) ) wykręciłem to stare, no trochę było porozwalane, zakręciłem nowy, posprawdzałem jeszcze krzyżak i luzów nie ma. Pełen optymizmu odpaliłem ciągnik, pociągnałem za wajchę iii...nic, nic nie pomogło, dalej nie działa, nadal trzeba by podnieść pociągnąć dwie wajchy - tą przy siedzeniu i sprawdziłem obojętnie która przy kierownicy:( Co może być nie tak? jak biorę do końca ta wajchę od siedzenia to ten uchwyt z plastikiem aż się ciągnie z blachą do której jest przykręcony, a ten że tak nazwę "korbowodzik" wałka regulatora, do którego jest przyczepione cięgiełko od wajchy - jest w pionie prawie, tak, że żadna regulacja po prostu już by nic nie dała:( Kolega obstawia, że może jakaś kulka się zawiesiła, że może opiłek jakiś gdzieś podlazł...ech mam nadzieję, że nie trzeba będzie nowego regulatora kupować:(

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 24 październik 2012 - 17:14

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Zobacz jeszcze czy nie poluzowało mocowanie krzyżaka przy regulatorze. Jest tam nakrętka. albo nawet odkręć i zasteruj za sama ośkę regulatora. Jeśli nie będzie zmiany to znaczy że mechanizm od tej strony jest ok. przyjrzyj się wtedy cięgnom od strony ramion podnośnika.
KPK Kumurun Team

#16 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 październik 2012 - 17:33

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia dokręcałem ta nakrętkę już wczoraj, ale była dobrze zakręcona, a tymi cięgłami też się bawiliśmy no i nic:( dzisiaj też jak zmieniałem ten uchwyt to założyłem śrubokręt za krzyżak próbując przekręcić ten wałek i też nie podnosił. Tak samo jak dać dźwignię max do przodu to powinna się pompa odezwać bo niby dociążanie powinno być, a tu też nic się nie działo. Tak sobie teraz przypominam, że ze 3 razy jak jeszcze orałem w polu i unosiłem pług to dźwignia mi nie wróciła do położenia neutralnego, musiałem ręką ją cofnąć, bo pompa jęczała. Może faktycznie coś w regulatorze się przycięło?

Edytowany przez BAD80, 24 październik 2012 - 17:38.

#17 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 24 październik 2012 - 17:39

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia Możliwe. tam na zasilaniu nie ma filtra tylko na przelewie. Prawdopodobieństwo duże.

http://www.farmer.pl/multimedia/galeria/11757,538.html

Klikaj na fotki. Są opisane.

Edytowany przez seweryn20, 24 październik 2012 - 17:42.

KPK Kumurun Team

#18 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 październik 2012 - 17:53

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia jak go zacznę rozbierać to duże prawdopodobieństwo że już całkiem na śmietnik się nada i trzeba będzie nowy;) ech widzę wymienię pół ciągnika zanim zacznie jakos w miarę bezawaryjnie funkcjonować, o ile zacznie:)

fajne te fotki, szkoda, że tylko 9 i dalej nie pokazane co i jak, ale fajne są:)

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 24 październik 2012 - 17:54

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia No gdzieś były fajne kolorowe przekroje regulatora ale znaleść nie mogę.

To jest w którejś z gazetek. ładne mają lekturki.

http://www.pronar.pl...k_pronar__.html

Znalazłem. Strona 29

http://www.pronar.pl...alnikPRONAR.pdf

Edytowany przez seweryn20, 24 październik 2012 - 18:21.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 październik 2012 - 18:21

MTZ-82 - nie podnosi dźwignią obok siedzenia super pooglądam sobie:) wielkie dzięki:)

Dodaj odpowiedź