Skocz do zawartości

Ciągniki i maszyny z ogłoszeń o podejrzanie niskiej cenie

161 odpowiedzi na ten temat

#121 Share kamil1985

kamil1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:43

Tak.... Kupował nie jeden. Płacił tylko nigdy maszyny nie dostał :-)

Jak napisałem do nich to przyszedł automatyczny mail i linki do ich strony : http://trekpit.com/farm.phpKtoś od nich kupował coś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki i maszyny z ogłoszeń o podejrzanie niskiej cenie Dzisiaj, 09:22
  •  

#122 Share _rafal

_rafal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 08:55

Ja nie wiem czy wszyscy  tych o których piszecie to oszukują, ale sam myślę za chwilę przywozić sprzęt na handel i będę działał podobnie, tzn za zaliczką, a nie mam zamiaru nikogo oszukiwać. Za granicą można często wyrwać fajny sprzęt sporo taniej, ale nie oszukujmy się, nawet jakbym kupił i byłby sporo tańszy to nie schodzi na pniu. Jak ktoś nie ma na tyle gotówki by bujać się ze sprzętem 2-3 miesiące to musi się jakoś zabezpieczyć. Ktoś kto wpłaci 20%-30% już się nie wycofa. A tak co, kupię sprzet za 100-150, przywiozę go do Polski, klient obiecuje 10% więcej, a później przestaje się odzywać, albo zobaczy przejedzie się i powie że to jednak nie to. Jestem uwalony, jak ktoś nie ma gotówki to praktycznie sezon jest w plecy. Ludzie sobie nie zdają sprawy jak wygląda generalnie np bardzo przystępny cenowo sprzęt z hiszpanii, co  tego że jeździ w sadzie, jak sad jest w górach i jest tak dojechany że bania mała, a ktoś kto tego na oczy nie widział, nie ma pojęcia jak bardzo. Można kupić i połowę taniej jak piszecie, zdawałoby się nowe maszyny, ale co tanie to drogie.

Edytowany przez _rafal, 09 marzec 2015 - 09:07.

#123 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 09 marzec 2015 - 09:21

Dużo zależy od ludzi i od handlarzy. Jeśli mowa o wyłudzaniu zaliczek to sami kupujący to nakręcają. Ze sprzedającym często kontakt tylko email i nie rzadko tłumaczony przez translator. Do tego każdy myśli, że dostanie maszyny za połowę ceny rynkowej. Są naiwni to i oszuści będą...

Natomiast to o czym piszesz wyżej: jak najbardziej nie jeden taki klient chamski się trafi, że zamówi sprzęt, później się nie odezwie albo rozmyśli żeby tylko drugiemu nie dać zarobić, a później i tak kupi to samo gdzie indziej.

Teraz z drugiej strony: nie jeden handlarz, który gdy tylko weźmie zaliczkę to już wie, ze ma zbyt na sprzęt i go nie interesuje co i w jakim stanie przyprowadzi aby tylko sztuka była. Klient musi kupić albo kasa przepada. Może to są wyjątki ale opinie innym psują...

Ps: Powodzenia w biznesie. Skąd jesteś bo może i ja bym u Ciebie coś do sprowadzenia zamówił w przyszłości :)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#124 Share _rafal

_rafal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 10:58

Tak jak piszesz, wszystko zależy od ludzi :-) Jak się trafi 2 ok, to już 90% sukcesu.

Ze sprzętem rolniczym wszelkim handlarzom jest o tyle trudniej że sprzedają go ludziom którzy mają o tym pojęcie, pracują na nim, naprawiają itd. To nie samochód, gdzie bajki się opowiada, samochód prędzej czy później ktoś łyknie, a jak przywiezie się szmelc maszynę to będzie stała, chyba że zejdzie się wystarczająco z ceny :-)

Ten mój hanel na szerszą skalę to jescze taka trochę melodia przyszłości, sporo jeżdżę po różnego rodzaju aukcjach i czasami trafi się coś czego szkoda odpuścić. W tej chwili kupuję z myślą o sobie, ale że jeszcze nie potrzebuję na dobre, to jak się sprzeda, to niech idzie. Jak narazie ciągniki sprzedałem tylko 2 po sąsiadach :-) A w przyszłości chciałbym to robić w ten sposób, wyszukuję sprzęt, podsyłam foty i opis do zainteresowanego, dogadujemy się co do ceny, biorę zaliczkę i biorę udział w licytacji jeżeli uda się kupić w tej cenie, to ok, jeżeli nie to po prostu odsyłam zaliczkę. Miałoby coś takiego ręce i nogi? Przesłalibyście komuś tak pieniądze, czy bardzo to naiwne? :-)

Jak coś to z forum nie zniknę :-) jestem z świętokrzyskiego, ale tej części bliżej lubelskiego

#125 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 18:54

Tylko naiwny daje zaliczkę na sprzęt którego nie ma na placu.

#126 Share _rafal

_rafal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 20:17

Wiem o co Ci chodzi, ale tu nie do końca masz racje :-) Ludzie wpłacają pieniądze do developerów na mieszkania których nie ma, daja przedpłaty na samochody do salonów, przykładów jest wiele, kwestia tylko tego jak chodliwy jest towar czy usługa. Reszta to reputacja i zaufanie.

Edytowany przez _rafal, 09 marzec 2015 - 21:53.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

#127 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 09 marzec 2015 - 21:50

Myślę, że taka forma była by do przyjęcia. Tylko jakaś umowa, że zaliczkę w razie nie kupienia sprzętu zwracasz. Tylko inna kwestia to czy dobrze byś na tym wychodził. Chyba, że wyjedziesz na dłużej i więcej maszyn uda Ci się wypatrzeć:) Bo jak by jechać specjalnie, nie wygrać aukcji czy nic nie znaleźć to tracisz kasę na przejazdy...

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#128 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 21:54

Nie wiem czy ktoś daje przedpłatę na samochód w salonie w tych czasach,a jak już daje to na nowy sprzęt a nie na używany, ogólnie handel w Europie do tego zmierza i na zachodzie tak to się odbywa ale w Polsce jest dużo oszustów i dlatego to się nie przyjmie i nikt obcy nie da Ci zaliczki,  w Polsce każdy musi dotknąć towar zobaczyć obejrzeć jak się da to jeszcze wypróbować byłem ostatnio na przetargu w Polsce i było sporo sprzętu (traktorów) ale nie można było ich odpalić przed kupnem taki był warunek przetargu i wiesz jak rolnicy byli oburzeni chodź mogli dotknąć sprzętu posiedzieć przedsiębiorstwo państwowe a co powiedzieć żeby dali w ciemno zaliczkę A Ty przed licytacja jedziesz oglądać sprzęt zagranice czy też licytujesz w ciemno? 

ZETOR TEAM

#129 Share _rafal

_rafal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 22:32

romek6340 - taka umowa jak najbardziej, nawet wskazana. Z wyjazdami problemu nie ma, ja w tej chwili za granicą, w Polsce z doskoku :-)

wojtal24 - oczywiście tu miałem na myśli nowe, najbardziej chodliwe modele. Nie wiem na jakich zasadach odbywał się ten przetarg o którym piszesz, ale to normalne że w trakcie trwania licytacji nie można odpalić. Tu jest to samo, sprzęt licytowany można oglądać wcześniej, można sobie odpalić "poruszać", a w dniu licytacji jak jest 1000 przedmiotów do pchnięcia nie byłoby po prostu na to czasu.

Jak pisałem wcześniej, siedzę za granicą, przed licytacjami wszystko widzę, nie odwazyłbym się tak w ciemno kupić czegokolwiek, chociaż niektórzy tak robią :-) Ja w 7 miesięcy kupiłem 2 ciągniki.

edit: Panowie, znalazłem bardzo fajny dom aukcyjny, robią licytacje co kwartał, ciągników jest tam ok 80 + różnego rodzaju do nich urządzenia, sprzęt na aukcje oddają rolnicy bezpośrednio. Kolejna w maju, na te planuję sobie tylko skoczyć i przylicytować coś tylko dla siebie i oczywiście jak sprzedam to sprzedam :-) Czy byłby ktoś czymś ewentualnie zainteresowany? Takie niezobowiązujące pytanie, ciągnik coś do niego, coś innego? ostatnio mieli np. kompletne urządzenia z sali udojowej. Żeby nie było, nie chcę tu nikomu nic wciskać, tylko zorientować się czego ewentualnie potrzeba, jak 2-3 osoby napiszą to samo to chętniej w to zainwestuje :P

Edytowany przez _rafal, 24 marzec 2015 - 19:38.

#130 Share mati999

mati999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 listopad 2015 - 21:07

olx.pl/i2/oferta/1997-lindner-geotrac-70-a-CID757-IDcRNej.html
olx.pl/i2/oferta/john-deere-5820-CID757-IDcRKnZ.html
olx.pl/i2/oferta/zetor-5245-CID757-IDcROEb.html
coś mi trochę śmierdzi w tych ofertach. jak sądzicie, to naciągacze?

Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 29 listopad 2015 - 13:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 28 listopad 2015 - 21:24

Ciągniki i maszyny z ogłoszeń o podejrzanie niskiej cenie No wiesz chyba że te traktory to bez silników.Taki john deere z 80-100 tys

#132 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 21:29

opisy jakby czyms slabo tlumaczone zadnego numeru kontaktowego to niejest normalne

#133 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 28 listopad 2015 - 21:33

Ciągniki i maszyny z ogłoszeń o podejrzanie niskiej cenie Nie dziwi cię to że wszystkie ogłoszenia wstawione o północy i każde jest pierwsze tego użytkownika.Bo o ile to drugie to moze być rzeczywistość to już pierwsze raczej nie jest przypAdkiem

#134 Share mati999

mati999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 21:36

Ciągniki i maszyny z ogłoszeń o podejrzanie niskiej cenie zainteresowałem się tą sprawą. okazało się że tego lindnera napewno sprzedaje oszust. na prośbę podania danych osobowych odesłał mi paszport ze zdjęciem wklejonym w paintcie...

#135 Share Holigan

Holigan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 22:00

Ciągniki i maszyny z ogłoszeń o podejrzanie niskiej cenie na gołe oko widać że gościu myli się w zeznanianich jak się do niego dzwoni powiedział mi na wstępie ze ten zwrot 5245 ma 52 kM śmiechu warte :)

#136 Share mati999

mati999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 22:09

Ciągniki i maszyny z ogłoszeń o podejrzanie niskiej cenie aż brzuch mnie rozbolał ze śmiechu gdy zobaczyłem ten paszport. normalnie miszczfotoszopa :D

#137 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 28 listopad 2015 - 22:27

Ciągniki i maszyny z ogłoszeń o podejrzanie niskiej cenie Podrzuć to zdjecie

#138 Share mati999

mati999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 22:30

Ciągniki i maszyny z ogłoszeń o podejrzanie niskiej cenie podaj maila to podeślę

#139 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 22:49

Polecam wam zgłaszać takie ogłoszenia od razu, gdy tylko takie zobaczycie. Jeszcze ktoś da się namówić na wpłatę zaliczki, czy coś podobnego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 29 listopad 2015 - 09:23

Ciągniki i maszyny z ogłoszeń o podejrzanie niskiej cenie Piękne zdjecie i juz nie ma śladu po ogłoszeniach.