Gość Profil usunięty

Ciągniki i maszyny z ogłoszeń o podejrzanie niskiej cenie

Polecane posty

kukiteam    1

Grubymi nićmi szyte . Według mnie to oszustwo , pełno jest takich ogłoszeń . Na jednym forum znalazłem pełno ludzi którzy dali się oszukać i to nie na małe pieniądze. Najlepszym wyjściem jest kontakt telefoniczny i wyjazd po maszynę . Nie wolno wpłacać żadnych zaliczek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macinol    0

A czy ciągniki ściągane z Wielkiej Brytanii też mają kierownicę po prawej stronie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Jak z wielkiej Brytanii jest to najłatwiej poznać po ramce do tablicy rejestracyjnej,jest w większości przypadków po prawej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwerty_7    3

Znalazłem '' sposób '' jak się przekonać czy dany sprzedawca w ogóle posiada ten ciągnik a nie tylko zdjęcia i numer konta bankowego :P

 

Kiedy rozpoczniecie z nim rozmowę poprzez ,np. e-mail poproście go o film wideo prezentujący pracę silnika , bo niby nie chcecie jechać na darmo itp.

W moim przypadku w 4 na 4 prośby kończyło się na nie odpisywaniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

Ten john deere na pewno ma cofany licznik 550mg przy takich oponach :blink:

Mój ma 3700mg i mają bieżnik około 85%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwerty_7    3

Sądzę , że prawie wszystkie ciągniki na tej stornie mają cofany przebieg. Niby mało mtg a opony prawie łyse :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ja wam coś powiem już kilka razy wpadłem na takie przypadki że na allegro czy ottomoto czy traktorpool itd.tam gdzie są niskie ceny maszyn ciągników i jeśli w ogłoszeniu nie ma numeru telefonu tylko e-mail to jest oszustwo mam szwagra w angli i miał 30 kilometrów do tego handlarza którego znalazłem na ogłoszeniu pojechał tam na miejsce a tam jakieś miasteczko numer domu wszystko pasowało ale nazwisko właściciela było inne i gościu od dzieciństwa tam mieszka i mówił że tu żadnego takiego handlarza od maszyn rolniczych nie ma he

słuchajcie nikt nam za darmo maszyn nie da i nikt nie puści ceny trzy czy dwa razy mniejszą ofertą niż u nas chyba że to będzie jakiś skradziony to wtedy.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mówicie że maszyny maja łyse opony a mały przebieg to pojedzcie do bogatszego kraju niż polska.tam polne drogi to nie piachy tylko wylane asfaltem małe uliczki...Ale oszustów jest pełno i trzeba się mieć na baczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/fe...-A267085.html�� Proszę bardzo. Najpierw się podjarałem, a później odwiedziłem forum, emocje opadły... Chociaż gość szybko na maila odpisał :

 

"Cześć

Ciągnik jest w pobliżu Glasgow, Wielka Brytania.

Jest możliwe, aby przyjść i zobaczyć/wyboru tutaj?

Daj mi znać.

Miłego dnia."

Odpowiedzi z translatora.

Wysłał jeszcze parę zdjęć ciągnika, oraz zaoferował wysyłkę gratis. Zbyt piękne. Jedynie z ciekawości można by tam wysłać jakiegoś znajomego, i sprawdzić czy ten farmer istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

przeważnie na fikcyjnych ogłoszeniach jest brak tablic rejestracyjnych, albo jak na ogłoszeniu powyżej tablice są zamazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

akurat blachy b.często są na ogłoszeniach zamazywane.... wejdź na motoryzacyjne 3/4, albo i więcej aut ma zamazane tablice


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dezmond_    0
http://allegro.pl/ur...3023923591.html - a tu mamy kolejnego taniego 3P po remoncie i mało uzywanego, ale na top chyba mało kto się złapie :) Co sądzicie dobry do remontu czy złom którego nie warto kupować ? Edytowano przez dezmond_

,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Miejsce odbioru Ciech na pewno chyba po tych obcobrzmiących tabliczkach ostrzegawczych na płocie można poznać :ph34r:


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaxx    0

Nie patrzcie się na takie ogłoszenia, to zwykłe oszustwo!!!! Ludzie w Anglii, Niemczech, Holandii i innych krajach Europy a często są to POLACY podszywający się za farmera sprzedającego młody ciągnik w okazyjnej cenie to zwykli oszuści. Ściągają z internetu jakieś zdjęcia ciągników i wystawiają je za mniej niż połowę ceny, a kontakt ze sprzedającym to tylko przez mail. Wysłałem kilka razy tak z ciekawości maila na takie ogłoszenia bo jest ich pełno, i zawsze dostawałem odpowiedź że ciągnik sprawny 100% i takie tam że wszystko super, nawet cenę zmniejszali i w tej cenie jeszcze był transport do domu! Tylko trzeba było wysłać na konto skromną zaliczkę ok 1000 funtów.... Powiedziałem kumplowi co mieszka w Anglii żeby sprawdził o co chodzi z tymi okazyjnymi ofertami. Dałem mu wszystkie namiary do takiej aukcji co był do kupienia John Deree z 2006r coś za 30 tys zł, wcześniej pisałem do gościa że interesuje mnie jego oferta, ten mi wysłał długi wierszyk zachwalający ten ciągnik i jakiś adres gdzie on się znajduje oraz nr telefonu. Kumpel do niego z dzwonił i umówił się z nim na spotkanie i obejrzenie tego ciągnika. ALE NIESTETY. Temu uczciwemu sprzedawcy godzinę przed spotkaniem zmarła ciotka w Hiszpanii i niestety ale musi już tam jechać i nie może się spotkać, ale w formie rekompensaty zażądał zaliczkę tylko 400 funtów. I oczywiście po wysłaniu tej sumy ciągnik przyjeżdża do nas na podwórze i niczym się nie przejmujemy:)

Naprawdę bardzo wiarygodne są te oferty na allegro a najwięcej jest ich na otomoto... Nie dajcie się na to nabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja dziś dla jaj pisałem z jednym takim co chciał sprzedać 5-letniego JD z turem za 5000euro. Najpierw kasa dopiero wysyłają ciągnik, jak mi się nie spodoba to zwrot na ich koszt :) Dziwnym zbiegiem okoliczności za kilka godzin dostałem maila od jakiejś firmy windykacyjnej że muszę zapłacić 94zł za korzystanie z serwisu "pobieraczek.pl" 20.08.2012r- kolejny kant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modliszka    1

http://tablica.pl/of...3ec4df1a;r:2;s: komornik chce mi zabrać :D coraz śmieszniejsze ogłoszenia dają

 

 

akurat takich ogłoszeń przez oszustów na tablica.pl jest z tego co czytam coraz więcej i nie da sie jakoś mimo wszystko tego wytępić, ja to już nawet tam nie zaglądam, ale Ci którzy tam jeszcze wchodza chyba powinni przed zakupami poczytac te ostrzeżenia http://www.dodajoszusta.pl/forum/watek/id/8036/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

http://www.agrofama.pl/ogloszenia/massey-ferguson-ceny-nowych/index-50.html?c_id=2&s_id=10 tutaj jest strona z masą ciągników o podejrzanych cenach w wielu ogłoszeniach ten sam ciągnik tylko zmienione informacje ..

 

Ja dziś dla jaj pisałem z jednym takim co chciał sprzedać 5-letniego JD z turem za 5000euro. Najpierw kasa dopiero wysyłają ciągnik, jak mi się nie spodoba to zwrot na ich koszt :) Dziwnym zbiegiem okoliczności za kilka godzin dostałem maila od jakiejś firmy windykacyjnej że muszę zapłacić 94zł za korzystanie z serwisu "pobieraczek.pl" 20.08.2012r- kolejny kant

 

 

Kolego nie dawno mój kolega też dostał list od tego serwisu lecz kazali mu zapłacić 250 zł ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ogłoszenia te pojawiają się głównie w weekend, ale jak widać nawet w noc pracownicy otomoto pracują, bo już zdążyli usunąć te aukcje.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj