ursusekc385

jakie moto dla początkującego?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursusekc385    0

witam. chciałbym sie was doradzić czy warto kupić jakies moto 125 lub 250 cena do 3000zł jakbyście mogli podać mi jakies aukcje to byłbym wdzięczny. Mam juz troche doświadczenia jeździłem na komarach motorynkach i WSK 125 zgóry thx ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolos87    4

Kolego,

 

po pierwsze powiedz co to ma być (kross, enduro, chopper, ścigacz, pyrkacz polny, pyrkacz szosowy), po drugie w jakich rocznikach chcesz sprawę rozpatrywać???

Edytowano przez kolos87

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

honda nsr , aprilia rs , derbi gpr, honda cbr, rieju rs2 ,yamaha dt derbu senda aprilia mx beta rr wybieraj wszystko co jest znaną marką nie kupuj żadnej chińskiej ściemy tylko jalieś dobre motocykle wymineniłem ci jakie ja bym sobie kupił w tym momencie lecz nie mam kasy:) wybieraj sobie z tych wyżej jezeli kupisz sobie któromś marke wyżej to na pewno nie będziesz żałował;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Mi sie wydaje ze teraz zamiast moto to juz lepiej quada kupic.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tylko trzeba liczyć się z tym że za 3tys to młodej maszyny nie kupisz.

Ogólnie takie 125 czy 250 wypadają dosyć drogo w porównaniu z 500 czy 600 i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusekc385    0

honda nsr , aprilia rs , derbi gpr, honda cbr, rieju rs2 ,yamaha dt derbu senda aprilia mx beta rr wybieraj wszystko co jest znaną marką nie kupuj żadnej chińskiej ściemy tylko jalieś dobre motocykle wymineniłem ci jakie ja bym sobie kupił w tym momencie lecz nie mam kasy:) wybieraj sobie z tych wyżej jezeli kupisz sobie któromś marke wyżej to na pewno nie będziesz żałował ;)

 

Cciałbym jakieś ściga ale i enduro bym tez nie pogardził bardziej na szose jedynie co jakiś czas pare km żwirówki ale tak to szosa to co podałeś to powyżej 3 k chodzą a te poniżej to zjechane już są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

kup enduro, nauczy Cię dobrej jazdy. ścigacz to tylko prosta i odcinka. na enduraku/crossie mozesz bawic sie w kontrolowane poślizgi, balans w terenie itd, a to niesamowicie procentuje! Każdy motocyklista powinien uczyć się jazdy na takich sprzętach a później wsiadać na szybsze sprzęty. Mniej krzyży i zniczy byłoby przy drogach....


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolos87    4

Kolego @ursusekc385,

 

jeśli interesuje Cię pyrkacz szosowy, czasowo zjeżdzający z jezdni, to polecam Ci Suzuki GN 250 po pierwsze dlatego, że za 3000 nie kupisz rozsądnego krossa a enduro już na pewno (ceny takich maszyn w jakkolwiek nienajgorszym stanie wachają się od 8000 do 20000zł. Po drugie jest to maszyna na prawdę solidnie wykonana, gdyż po zrobieniu prawka na motor na takiej maszynce, sam kupiłem identyczną suzukę i jakiś czas na niej brusiłem nie robiąc przy niej absolutnie nic poza wymianą płynów i filtrów. Z resztą mój ówczesny instruktor przy swojej też (a miał na nauce jazdy przejechane około 140 tysi - co jest nielada wyczynem) po trzecie jazda nawet małym krossem dla nie wprawionego kierowcy może się źle skończyć (to nie są nieśmiertelne słabowite i mułowate WSK-i na których większość z nas miała okazję zdobywać pierwsze doświadczenia na motocyklu) te motorki pomimo niewielkich pojemności są zrywne, mocne, z dużym momentem i jazda może się bardzo szybko skończyć na najbliższym drzewie. Cena takiej suzuki wacha się w granicach 2700 - 3500, a mozna utrafić naprawdę zadbany egzemplarz, który posłuży jako pojazd doszkalająco - przyjemnościowy długi czas. W wynalazki takie jak MZ, Jawa 350, CZ itd raczej się nie baw, bo pomimo sentymentu wielu z nas są to leciwe zawodne i po prostu drogie maszyny, które lata świetności mają już za sobą.

 

Chińskie "przęty" typu kross sobie odpuść bo będziesz miał godzinę jazdy i tydzień naprawiania - przerabiałem temat wielokrotnie u wielu "dusicieli manetek".

 

Wszystko zależy od Twoich priorytetów. W razie pytań służę radą i pomocą pisz na PW.

 

Pozdrawiam!

  • Like 1

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusekc385    0

kup enduro, nauczy Cię dobrej jazdy. ścigacz to tylko prosta i odcinka. na enduraku/crossie mozesz bawic sie w kontrolowane poślizgi, balans w terenie itd, a to niesamowicie procentuje! Każdy motocyklista powinien uczyć się jazdy na takich sprzętach a później wsiadać na szybsze sprzęty. Mniej krzyży i zniczy byłoby przy drogach....

 

no chyba mnie przekonałeś ale weź znajdź dobrego enduro albo krossa do 3k jak tak to masz do polecenia jeskieś 80 ccm albo 125ccm ??

 

 

 

PS. Może ktos ma cos podobnego do sprzedania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Kolego do 3000 tysięcy nie pakuj się w mocne maszyny szosowe, bo szkoda Twojego czasu i zdrowia. Za te pieniążki będzie to sprzęt stary, nie wiadomo o jakiej przeszłości, awaryjny.

Lepiej poszukać jakiegoś Cross'a i nabyć obeznania z motocyklami, bo przejażdżka na WSK czy Komarku motocyklisty z Ciebie raczej nie uczyniła. :)

 

Polecam lektorkę --> http://www.scigacz.pl/Jak,rozsadnie,kupic,pierwszy,motocykl,248.html


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusekc385    0

Kolego do 3000 tysięcy nie pakuj się w mocne maszyny szosowe, bo szkoda Twojego czasu i zdrowia. Za te pieniążki będzie to sprzęt stary, nie wiadomo o jakiej przeszłości, awaryjny.

Lepiej poszukać jakiegoś Cross'a i nabyć obeznania z motocyklami, bo przejażdżka na WSK czy Komarku motocyklisty z Ciebie raczej nie uczyniła. :)

 

Polecam lektorkę --> http://www.scigacz.p...tocykl,248.html

 

Mapisałem że chciałbym enduro alco coś crossowatego a nie ściga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

 

Cciałbym jakieś ściga ale i enduro bym tez nie pogardził

 

 

Mapisałem że chciałbym enduro alco coś crossowatego a nie ściga :)

 

Kolego, to określ się wreszcie, bo ja już nic nie rozumiem.

Zmieniasz zdanie niczym chorągiewka na wietrze. :lol:


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusekc385    0

Kolego, to określ się wreszcie, bo ja już nic nie rozumiem.

Zmieniasz zdanie niczym chorągiewka na wietrze. :lol:

Dlatego sie zdecydowałem na crossa ale jak będzie fajne enduro to tez kupie :)

 

Odpowie ktos??????

Edytowano przez ursusekc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89
kamil040193    31

jak dla początkujacego to skuter. Albo simson żeby najpierw się nauczyć tym jeździć. A dopiero później brać pojemności większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odgrzeje starego kotleta :rolleyes:

 

Na pierwsze moto najlepsze moto niskie, nie ważna marka model bo to się nie liczy,

 

enduro nie bo ciężki i środek ciężkości wysoki, to samo cross tyle że lżejszy i potrafi wystrzelić do przodu jak pocisk.

 

Pojemność od powiedzmy 400 do 600 i jazda. np. GS 500. Kto jest doświadczony to wie o czym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj