Skocz do zawartości

Zdjęcie

mało smaczna trawa

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share anonymou

anonymou

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 20 październik 2012 - 20:23

mało smaczna trawa Mam taką łąk na której rośnie niesmaczna dla krów trawa. Bydło nie chce jeśc świerzej trawy czy też sianokiszonki. Trawe kosze scinaczem zielonek i przywoże do obory.Wikszą cześc skoszonej masy musze wyrzucic ponieważ krowy nie chcą jej jeśc. Nawet jak już cośtam zjedzą to za chwil mają luźne odchody. Z sianokiszonką troszeczke lepiej jest, ale mleka od niej prawie niema.

Jaka może byc przyczyna że ta trawa niesmakuje dla krów?? Co moge zrobic aby poprawic smakowitośc trawy??

Znajomy mówił mi że trawa zawiera dużo białka dlatego krowy nie chcą jej jeśc.Na tą łąke staram si dawac wiecej gnojowicy niż na inne trawy - nic to nie pomaga

Co mam z tym robic??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mało smaczna trawa Dzisiaj, 07:34
  •  

#2 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 20 październik 2012 - 21:22

mało smaczna trawa zaorać i zasiać nową ;P może to pomoże nie wiem co jakiś czas powinno się chyba tak robić

#3 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 październik 2012 - 22:12

mało smaczna trawa To niech kolega przestanie lać gnojowicę na tę łąkę a apetyt krowom wróci

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 październik 2012 - 16:16

mało smaczna trawa Dokładnie po 1 nie lej gnojowicy. A Ty byś zjadł chleb na który uprzednio nasikałeś? :P
Po 2 napisz jakie masz tam gatunki traw, może są takie które są pomijane przez zwierzęta.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 21 październik 2012 - 18:57

mało smaczna trawa http://www.google.pl...61,s:20,i:315��
Czy ta trawa po zakwitnięciu wygląda tak jak ta z linku? Jeżeli tak, to żadne nawożenie organiczne i mineralne jej nie pomoże, pole trzeba potraktować glifosatem i zasiać nową mieszankę. Co do białka, to zapytaj się sąsiada, dlaczego w takim razie krowa w koniczynie czy lucernie będzie wcinać że aż miło, przecież żadna z traw nie ma więcej białka od motylkowych.

Edytowany przez agromatik, 21 październik 2012 - 18:58.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#6 Share luka84

luka84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 18:20

mało smaczna trawa Za duzo białka ??pierwsze słysze. ja myslałem ze im wiecej tym lepiej. Powiedz na jakich terenach masz łakę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 19:04

mało smaczna trawa

Mam taką łąk na której rośnie niesmaczna dla krów trawa. Bydło nie chce jeśc świerzej trawy czy też sianokiszonki. Trawe kosze scinaczem zielonek i przywoże do obory.Wikszą cześc skoszonej masy musze wyrzucic ponieważ krowy nie chcą jej jeśc. Nawet jak już cośtam zjedzą to za chwil mają luźne odchody. Z sianokiszonką troszeczke lepiej jest, ale mleka od niej prawie niema.

Jaka może byc przyczyna że ta trawa niesmakuje dla krów?? Co moge zrobic aby poprawic smakowitośc trawy??

Znajomy mówił mi że trawa zawiera dużo białka dlatego krowy nie chcą jej jeśc.Na tą łąke staram si dawac wiecej gnojowicy niż na inne trawy - nic to nie pomaga

Co mam z tym robic??

Niejestes sam ,
solą sypałem i dodam ze nieleje gnojowicy niechciały jesc , zaorać i posiać motylkowe, albo zrobic wsiewke z konieczyny białej i czerwonej, tymotki nawozenie wapno.to teraz az miło popatrzeć