rogal0808

Piasty od żuka w c-360?

Polecane posty

rogal0808    0

Witam czy jest mozliwe zamontowanie piast od żuka, nysy? Rok temu pękła mi lewa felga i dziś zauważyłem ze pęką (w postaci łuków od śruby do śruby). A piasty i felgi od zuka mozna juz dostać za 100zł nawet z łozyskami. Prosił bym o porady, zdanie i czy jest to wykonalne i co trzeba by było przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest to możliwe, tylko łożyska trzeba dopasować.Dużym minusem jest brak uszczelnienia łożysk i to, że bębna hamulcowego nie możesz usunąć- brak gwintu na dalszej części szpilki.Na Twoim miejscu nie bawił bym się w kombinacje i wymienił oryginalną felgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem kiedyś zamontowaną jedną piastę na pięć szpilek, nie pamiętam już czy była na pewno od Żuka, ale felga pasowała i była na pewno od Żuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Nowa felga kosztuje sto parę złoty i nie warto nic przerabiać , kup nowe nakrętki bo stare mogą mieć wyrobione stożki i stąd luz i pękanie felg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogal0808    0

A czy na te stare piasty od c-330 (5 otworów) pasują felgi od żuka 16"? i czy te stare piasty bedą pasować na czop do c-360 bez przerabiania?

Edytowano przez rogal0808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie podejrzewam, że ja miałem taką piastę, tylko jak zmieniałem na oryginalną, to czop też zmieniałem, tylko o ile dobrze pamiętam, miał coś wytarte i dlatego, był zmieniany, łożyska były wewnętrznie inne, ale zewnętrzny rozmiar chyba ten sam.

 

Zresztą jeszcze ten czop gdzieś chyba leży, jak znajdę to mogę Ci sprawdzić, czy to był oryginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pasują na 100% tylko trzeba mieć felgi na 5 śrub od żuka nysy, lublina lub sieczkarni orkan, od orkana też piasty pasują.

W starych ursusach też były takie same piasty na 5 śrub.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogal0808    0

Ok dzieki:)

 

Nowa felga kosztuje sto parę złoty i nie warto nic przerabiać , kup nowe nakrętki bo stare mogą mieć wyrobione stożki i stąd luz i pękanie felg .

 

 

Raczej te felgi za ok. 100zł to nie to samo co było kiedyś(słaby materiał). Jedną felge mam od kiedy był kupiony ciągnik czyli u mnie jeskieś 10lat i jest jak nowa ma moze lekkie bicie.

Edytowano przez rogal0808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

A masz felgi na 5 otworów ? Bo jeśli nie to też będzie dodatkowy koszt i może wyjść drożej niż nowa oryginalna felga .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogal0808    0

Piasty na 5 otworów są po 60zł a felgi za dobre 0,7 się załatwi. A w ogóle są jakieś orginalne felgi na 6 otworów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Na 6 otworów to tylko te nowe w sklepach i ewentualnie jakieś używane . Mam felgi od kosa na 6 otworów tylko że te starego typu i przez to byłby szerszy rozstaw kół mam jeszcze jedną od żuka i dwie od wozu rozstaw taki sam jak w tych od żuka . Jakby cię coś interesowało to pisz .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogal0808    0

Też właśnie dziś zainteresowałem się kosem który juz jest przeznaczony na złom i zauwazyłem ze ma felgi 6 otworowe ale jak z ich stanem to muszę zobaczyć i czy rozstaw bedzie pasował? Ciekawe czy te felgi nie są z cienkiej blachy wkońcu są do kosa;d Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Rozstaw jest ten sam . W kosach nowszego typu montowali takie felgi jak w Ursusach , tylko przykręcali odwrotnie . A w tych starego typu co ja mam jest felga skręcana na śruby , blacha jest dość gruba więc myślę że by wytrzymały . Masz ładowacz czołowy przy tym traktorze ? Bo jeśli nie to spokojnie wytrzymają .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

To felgi od kosa powinny wytrzymać .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DWD96
      Witam
      Tak jak w temacie, chciałbym założyć szerokie opony tj. 10,0/75-15,3 ale mam miękki przód i nie wiem czy felga z opona sie zmieszczą. 
      W "sztywnym" przodzie z tego co wiem trzeba lekko przycinać zwrotnice a jak to jest na miękkim? Jeśli ktoś ma u Siebie to prosił bym o zdjęcia.
      Tutaj założona felga 18 z opona 6,00 "szczelina" nie jest za specjalnie szeroka.
       
       

    • Przez rafal2132
      Witam , mam pytanie ,czy ktoś przerabiał w swoim ursusie c360 3p albo c 360 sztywną przednią płaskią oś na resorowaną?
      Czy pasuje od jakiegoś np Zetora miękki przód?
      Chciałbym przerobić swoją sztywną oś na miękką bo i tak przód ma już luzy. A i lepszy komfort jazdy by był.
       
    • Przez Victor193
      Witam mam problem z przednim mostem. 
      Gdy ciągnik zaczyna ryc kołami w miejscu to przdnie prawe koło czasami przestaje ciągnąć i ogólnie przy pracy praktycznie non stop „jęczy i wyje” a jak po betonie na pierwszym biegu z włączonym napędem delikatnie szarpie traktorem i jakby przednie koła wolniej się kręciły ( szybciej na włączonym napędzie po twardej nawierzchni nie jeździłem) prosiłbym o odpowiedź i z góry dzięki.
    • Przez xKonrad
      Witam, kupię obciążniki osi przedniej do ursusa c360-3p nowego typu 6 szt.

    • Przez Gromi
      Witam
      Czy ktoś z Państwa spotkał sie z takim sworzniem osi okrągłej do Ursusa 4011? 
      Muszę dokonać wymiany, a nie moge nigdzie znaleźć takiej osi z otworem na hak. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj