Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbieżność przednich kół

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 17:03

Zbieżność przednich kół Jak mogę ustawić zbieżność w 30-tce jeżeli przednie koła 'ścinają' bieżnik od środka i wyglądają tak jak miałyby się rozjechać na boki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbieżność przednich kół Dzisiaj, 13:20
  •  

#2 Share Mietek75

Mietek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnik ze starzem

Napisany 27 styczeń 2010 - 17:21

Zbieżność przednich kół Trzeba skrócić długość drążków kierowniczych tak żeby odległość między obręczami z przodu na wysokości półosi była mniejsza o 2-3 mm niż z tyłu

#3 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 17:28

Zbieżność przednich kół A nie masz instrukcji do c330 tam jest wyraźnie napisane. No ale tak musisz zmierzyć odległości w połowie wysokości koła, od przodu i od tyłu. Różnica powinna wynosić nie więcej niż 10mm. Może nie za jasno powiedziałem ale inaczej nie potrafię.

#4 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Komputery, Mechanika, Elektryka iii Dziewczyny

Napisany 27 styczeń 2010 - 18:47

Zbieżność przednich kół Witam:)

Tak pisze w instrukcji:
-sprawdz luz koła kierownicy na jego obwodzie przy unieruchomionych ramionach mechanizmu kierowniczego.
-ustawić ciągnik na równym podłożu
-unieść przód ciągnika do góry, aby koła nie dotykały ziemi
-ustawić koła w położeniu jak do jazdy na wprost
-z przodu ciągnika na wewnetrznej stronie obreczy obu kół na płaskiej powierzchni naznaczyc punkty pomieru.które powinny znajdować sie na wysokosci osi kół.
-poluzować przeciwnakrętki drążków kierowniczych.
-na wysokościach środka należy z przodu i z tyłu po obróceniu kół o pół obrotu (180o) zmierzyć przyrządem odległość między punktami zaznaczonymi na obręczach, które powinny być jednakowe; jeżeli są różne należy wykonać regulację drążkami kierowniczymi.
-uzyskany wymiar długości przyrządu zmniejszyć o 2mm i włożyć przyrząd między obręcze w oznaczonych punktach na wysokości środków kół z przodu; pokręcając drążkami kierowniczymi (skręcając je) należy lekko zacisnąć przyrząd pomiarowy włożony pomiędzy obręcze kół z przodu,(przyrząd ten nie powinien wypadać pod własnym ciężarem); w tej pozycji należy skontrować nakrętki drążków kierowniczych.
PRAWIDŁOWA ZBIEŻNOŚĆ KÓŁ POWINNA WYNOSIĆ 2-10mm!!!

Mam nadzieje ze sie przyda :D :( :(
-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

#5 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:02

Zbieżność przednich kół Dzięki za pomoc :( Instrukcji niestety ale niemam jedynie katalog części ale tam za dużo też nie pisze na ten temat :D

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:04

Zbieżność przednich kół Zanim wdrożysz procedurę regulacji zbieżności, to wyreguluj luzy na łożyskach. Inaczej ten opisany sposób nie zadziała.

#7 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 17:56

Zbieżność przednich kół Witam

Dzisiaj jechałem drogą asfaltową moim c 330 i dziwnie podskakiwał mu tył ( lewa strona ) góra-dół , a mianowicie jakby lewe tylne koło miało kawałek płaskiej opony.
ciśnienie w oponach takie samo po 1.0, po puszczeniu kierownicy idzie prosto.
I teraz pytanie ponieważ kilka dni temu wymieniałem końcówkę drążka kierowniczego ( wewnętrzna ta ze smarowniczką, prawa strona) po tym czasie nie miałem okazji jechać po równym podłożu aż do dziś, więc czy to podskakiwanie lewego tylnego koła może być spowodowane po wymianie źle ustawioną zbieżnością ?? Przed wymianą nic takiego się nie działo.

#8 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 18:09

Zbieżność przednich kół U mojego c 330m też biło lewe tylne koło, przyczyną była źle założona opona po wymianie dętki. Musiałem jeszcze raz zakładać opone i jest wszystko ok.

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 18:09

Zbieżność przednich kół Ciągnik troche postał i płutna się uleżału. Normalne przy dużych oponach. Pojezdzisz to ułoży się z powrotem. To nie może być spowodowane wymiana gałki.
KPK Kumurun Team

#10 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 22 listopad 2011 - 18:41

Zbieżność przednich kół zobacz czy masz w kolo równo nałożona oponę jak nie to upuść powietrza zrób ze dwa obroty koła powinna sama się ustawić jak to będziesz musiał sam dokonać poprawek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 19:50

Zbieżność przednich kół aha to jednak możliwe bo stał z 2tyg i od razu wyjechałem na asfalt. A opona raczej wygląda normalnie ale jeszcze lepiej sie przyglądnę. A odnośnie ustawiania zbierzności kół to jak to najlepiej sprawdzić i ewentualnie ustawić ??

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 23:09

Zbieżność przednich kół Mierzy się miedzy dwiema felgami przednimi na ich wewnętrznych rantach z przodu tak samo z tyłu na wysokości łożysk(środka felgi).
Z przodu wynik powinien być mniejszy 7-10mm. Czyli koła z przodu powinny się do siebie schodzić.
Nadmienię przy okazji, że nie powinno być luzu na drążkach, łożyskach kuł a ciągnik powinien stać równo i koła ustawione na wprost.

#13 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 12:14

Zbieżność przednich kół jesli masz opony diagonalne i stal jeszcze na mrozie to normalne,

Polska B

#14 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 20:38

Zbieżność przednich kół Zapomniałem dopisać że zbieżność reguluje się skracając, lub zwiększając długość drążka poprzecznego w układzie z jednym drążkiem od kolumny.
A w układach z dwoma drążkami od kolumny trzeba jeden z drążków skrócić bądź wydłużyć.

#15 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 23:07

Zbieżność przednich kół ale żeby uzyskać wynik 7-10mm mniejszy z przodu to muszę znać ile cm powinno być w tylnej części felgi ?? i czy sprawdzać to metrem czy uciąć może na miarę jakieś kołki ?? No i dlaczego kręcić tylko jednym drążkiem ( jednym kołem ) a drugim nie ?? mtracz mógłbyś opisać jak to zrobić krok po kroku, ponieważ nigdy tego nie robiłem ani nie widziałem u nikogo więc nie mam pojęcia jak to wygląda ;). Dziękuje wszystkim za odpowiedzi do tej pory ;p.

Edytowany przez Maniek101, 23 listopad 2011 - 23:11.

#16 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 20:11

Zbieżność przednich kół proszę o odpowiedzi !! bo w sobotę się za to biorę !!!

#17 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 23:27

Zbieżność przednich kół nie musisz znać tego wymiaru.
Mierzysz z przodu, potem z tyłu, i jak jest większy o 7-10mm to jest dobrze, jeśli różnica jest większa, to musisz skrócić jeden z drążków (a najlepiej oba po równo) a jeśli jest za mała różnica, to wydłużyć.
Dokładnego wymiaru nikt Ci nie poda, bo jest to zależne chociażby od felg, czy zużycia i skręcenia łożysk stożkowych w piastach kół

#18 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 00:38

Zbieżność przednich kół Nie będę zakładał nowego tematu. Może macie jakiś pomysł, sposób aby zwiększyć prześwit przodu w C-330?

#19 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 10:38

Zbieżność przednich kół teraz rozumiem ;D, dzięki panowie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 10:52

Zbieżność przednich kół

Nie będę zakładał nowego tematu. Może macie jakiś pomysł, sposób aby zwiększyć prześwit przodu w C-330?

zaloz wyzsze kola, np. z 385 :P

Polska B