Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulec hydrauliczny

65 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 14:48

Hamulec hydrauliczny Do czego ci hamulce hydrauliczne ? lepiej założyć pneumatyczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulec hydrauliczny Dzisiaj, 13:45
  •  

#22 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 18 marzec 2013 - 20:06

Hamulec hydrauliczny Hamulec przydatna rzecz w transporcie. Pneumatyczne to nie taka prosta sprawa jak się nie chce wywalić paru tysi ja w 3060 zrobiłem sprężarkę i całą instalację i tu mój problem się zaczął bo nie było jak sterować zaworem hamulcowym a chciałem zastosować od c-360 ale nie mam jak go pod maską zmieścić jak w przypadku modeli z silnikiem 6 cylindrowym chciałem na linkę ale pedał hamulca za ciężko chodził po podłączeniu tego patentu . Jak by była możliwość zrobienia wyjścia hydraulicznego to bym podpiął pod nie siłowniczek hydrauliczny który by otwierał i zamykał zawór pneumatyczny od c-360 i tu cały problem że nic nie idzie jak by się chciało

#23 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:14

Hamulec hydrauliczny Najprościej zastosować zawór jak jest w MF-255, hydrauliczne są dobre ale do przyczepy typu tandem, a w dwuosiowej co będzie gdy przypadkiem odepnie się przyczepa w czasie jazdy i wpadnie na kogoś, prokurator ###

#24 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 08:39

Hamulec hydrauliczny Ale ja chciałem zastosować wyjście hydrauliczne do sterowania zaworu powietrznego przy ciągniku który sterował by powietrzem wychodzącym na przyczepę w efekcie by się nic nie zmieniło

#25 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 09:15

Hamulec hydrauliczny Najłatwiej założyć trójnik na jednym z przewodów hydraulicznych i od niego poprowadzić zasilanie do siłowniczka, można założyć cylinderek np; od 385.

#26 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 09:17

Hamulec hydrauliczny W ten sposób to tak, ja założyłem na wzór zetora 3320, zawory takie http://www.sklep-gre...ducts_id/24159'>http://www.sklep-gre...oducts_id/24159 , http://www.sklep-gre...e/pl������tylko , sterowanie dałem z niskiego ciśnienia, i jest mała wada żeby przyczepa hamowała trzeba dość mocno wcisnąć hamulec, ale działa, a ręczny zrobiłem na linke, tylko przy zaworze zastosowałem dzwignie i chodzi lekko , teraz gdybym robił jeszcze raz to zrobiłbym jak jest w MF-255.

Edytowany przez ppiotr, 20 marzec 2013 - 09:20.

#27 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 12:11

Hamulec hydrauliczny Ja mam tylko hydraulicze wyjście, będę teraz remontował przyczepę i założę siłowniki hydrauliczno pneumatyczne ( pneumatyla tylko po to aby przegląd przeszła:)). Znajomi mają hydrauliczne i dużo lepiej to działa niż pneumatyczne takie jak w ursusie czy zetorze. A tłumaczenie co będzie gdy się przyczepa odepnie jest trochę śmieszne - po to są zabezpieczenia sworznia aby nic się nie wypinało. Zawsze może się coś stać ale jak do tej pory wypięcia przyczep jakie widziałem i słyszłaem były spowodowane nieodpowiednim sworzniem ( typu klucz fajka) lub brakiem zabezpieczenia. Mam nadzieje że zmienią prawo w polsce i dopuszą hamulce hydrauliczne w przyczepach, tzn zmienią zapis o hamowaniu przyczepy w razie jej wypięcia. Tak samo z tablicami rejestracyjnymi - coraz więcej producentów zakłada że tablice będą samochodowe ( jednorzędowe) a u nas musi być motocyklowa. Warto mieć marzenia :) :)

Edytowany przez akmaly, 27 marzec 2013 - 14:05.

#28 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 20 marzec 2013 - 19:44

Hamulec hydrauliczny Dobrze kolego mówisz po to zabezpieczenia są żeby trzymały sworzeń a nie dla ozdoby :) Hamulce dobra rzecz jak dużo się pracuje z przyczepą .
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#29 Share lewy400

lewy400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 06:58

Hamulec hydrauliczny witam,to
czy hamulce potzrebne to każdy wie i to że sworzeń tzreba zabezpieczyć rownież ale Panowie ja potrzebuje pomocy i chce usprawnić swojego 3065 z 93r bo nie ma wyjscia na hamulce hydrauliczne..
i może mógłby ktoś podpowiedzieć co zrobić
wcześniej wrzuciłem fotke jak u mnie na skrzyni to wygląda...
pozdrawiam i proszę o pomoc

#30 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 15:06

Hamulec hydrauliczny Poszukaj u tych co sprzedają z rozbiurki całą pokrywę razem z zaworem, i pompka hamulca powinna mięć wyjście aby sterować tym zaworem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 22 marzec 2013 - 21:19

Hamulec hydrauliczny Mam taki sam jak u Ciebie bo patrzyłem dziś :) Tam są jakieś zaślepki może wystarczy sam przewód ?
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#32 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 16:50

Hamulec hydrauliczny Witam. Pneumatyka? Jedno wielkie nieporozumienie ponieważ to kolejna rzecz która może się popsuć. Hydraulike musi każdy traktor więc prościej jest zastosować jakiś zawór producentom traktorów i wyjście hydrauliczne niż montować cały układ pneumatyczny za kilka tysięcy jak nie kilkanaście - na zachodzie jak zwykle wiedzieli co robią.sprowadzam sprzęty z zachodu i hydrauliczne hamulce są na prawde super. Mam oryginalne przyczepy krone z takimi hamownikami i dają rade.Koledzy posiadam u siebie teraz u siebie dwie sztuki: 3060 oraz 3065 to postaram się sprawdzić gdzie to wyjście na hamulce podpiąć. Siłownik do hamowników przy przyczepie stosuje się od rozsiewacza z Uni + sprężyny - koszt 150zł

#33 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 06:40

Hamulec hydrauliczny Kolego a masz te ciągniki z turem czy bez i skąd jesteś szukam znajomemu MF-a z turem podlaskie mazowieckie ewentualnie lubelskie

#34 Share lewy400

lewy400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 08:49

Hamulec hydrauliczny właśnieo to chodzi że tamsą takie zaślepki i może ktoś podowi czy wystarczy tam wpiąć sie z przewodem i już???
no chyba że jakaś pompka potzrebna albo jakaś przystawka...
przerabial ktos to kiedyś?

#35 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 11:23

Hamulec hydrauliczny Zakładam pneumatykę i mam zawór hydrauliczno-powietrzny ( http://allegro.pl/za...3103829853.html ). Czy należy go wpiąć w układ hydrauliczny z pomp hamulcowych przed rozdzielaczem wysokiego ciśnienia?

#36 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 13:18

Hamulec hydrauliczny Na zdjęciach są dwa wejścia a więc trzeba by doprowadzić sterowanie z lewej i prawej pompki hamulcowej, wtedy niezależnie którego hamulca użyjesz, lewego czy prawego lub razem to zawsze uruchomisz pneumatykę.

#37 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 23:52

Hamulec hydrauliczny Na ciągniku przy pompach hamulcowych mam takie coś:

Dodany obrazek

Wg. tego schematu, przewód nr 16 idzie na hamulce przyczepy

Dodany obrazek

i mam go wpiąć w ten zawór w miejsce oznaczone kolorem zielonym a drugie wejście zaślepić?

Dodany obrazek

Oglądałem nowe NH i tam to drugie wejście, które chce zaślepić jest połączone z jakimś zaworem dławiącym i elektrozaworem. Czyżby to była regulacja siły hamowania?

#38 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 09:58

Hamulec hydrauliczny Na schemacie nr 2 co to jest?

#39 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 10:57

Hamulec hydrauliczny Termostat regulujący przepływ oleju na chłodnice.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lewy400

lewy400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 08:13

Hamulec hydrauliczny KOLEDZY FORUMOWICZE :):)
HAMULCE W MOIM 3065 DZIAŁAJĄ, PRZYCZEPA HAMUJE !!!!
HYDRAULIKA TO CUDOWNA SPRAWA.
DO CIĄGNIKA DOŁOŻYŁEM ZAWÓR HAMULCOWY KTÓRY W SERWISIE KOSZTUJE 1120 EURO HEHEHEHE
DOROBIŁEM TRÓJNIK I ZAKUŁEM WĘŻE I DZIAŁA LUKS :)