Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowo-siewny do Zetora 7245

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 18 październik 2012 - 20:21

Agregat uprawowo-siewny do Zetora 7245 Witam, mam pytanie, chce zakupic agregat uprawowo siewny + siewnik do zetora 7245. Jaki waszym zdaniem bylby najlepszy jesli chodzi o uzytkowanie i o wage .Z tego co slyszalem od znajomych polskie agregaty sa do kitu przez montowany wal z przodu..widzialem u znajomego kamien wpadnie miedzy walek a rame i zapchane...doradzcie cos sęsnego oczywiscie fundusze jakie moge przekacac to 10000 zl .z gory dziekuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowo-siewny do Zetora 7245 Dzisiaj, 23:03
  •  

#2 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 18 październik 2012 - 21:46

Agregat uprawowo-siewny do Zetora 7245 Ja do Zetorka 5340 (czyli odpowiednik twojego tylko ciut nowszy) sam zrobiłem agregat. Wszystkie które oglądałem wydawały mi się do niego za ciężkie. Mam układy z facetem który pracuje w fabryce "xyz" (lepiej nie operować nazwami na forum ;))i od niego kupiłem materiał ze stali jakościowej. Można było dać cieńszą ściankę nie tracąc na wytrzymałości. :) agregat ma sekcje 18 zębów w dwóch rzędach+ wał strunowy z tyłu o średnicy 50 cm. Hydropak jest na jeden tłok a punkty mocowania siewnika na rozłożonym agregacie są 130 cm od punktów mocowania całego agregatu. Do tego jest zapięty Poznaniak 6. Zetorek dawał sobie z tym radę na 2 szosowej nawet na świeżej orce chociaż nie powiem bo czasami przypominał sobie lata młodości :) tereny mam równinne. Musisz pamiętać też o dociążeniu przodu tak ok 250 kg albo zapięty tur z przodu. Jutro tak ok południa postaram się wrzucić fotkę do swojej galerii. W razie pytań pisz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 18 październik 2012 - 21:49

Agregat uprawowo-siewny do Zetora 7245 z gory dziekuje.....obciazniki mam z ursusa 1614 bede dorabial rame z przodu i bedzie dociazenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 18 październik 2012 - 22:49

Agregat uprawowo-siewny do Zetora 7245 7245 się od razu do góry nie podniesie, to nie 5340, przednia os jest dużo cięższa i pod maska ma więcej obciążników. U mnie Zetrorek ciągał taki zestaw :
założyłem 2 siłowniki wspomagające od 7340 i podnosił go lepiej niż MTZ ;) a przód się trzymał ziemi nawet z pełnym siewnikiem zboża.
Jak masz dobrą pompę to i na 1 oryginalnym siłowniku wspomagającym taki zestaw będzie podnosił, co najwyżej małą chłodnicę oleju i nie będzie problemów.
- ten Huard z 4 korpusami nieźle wietrzy MTZ-a a Zetor nie miał problemów ze stabilnością. ;)

Edytowany przez ziemek256, 18 październik 2012 - 22:50.

It's My Life...

JD...

Dodaj odpowiedź