Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zaczynaliście

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share vario926

vario926

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 21:15

jak zaczynaliście tu prosze pisać jak zaczynaliście z gospodarką jakie na początku mieliście maszyny i czy darady zacząć gospodarke z 5 ha na czym najlepiej morznazarobić na hodowli czy zborzach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zaczynaliście Dzisiaj, 06:26
  •  

#2 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 28 listopad 2007 - 21:23

jak zaczynaliście Mój dziadek zaczynał od 1ha jak mu jego mama dała na ślub na początku mieli C-328 za 2 lata kupili zetora 7211 i pług uni, agregat i rotacyjną. Dziadek miał krowy z 7 sztuk tych czerwonych to mleka było galancie po 30 latach gospodarzenia przepisał wujkowi , wujek już gospodarzy 10lat i obecnie jest koło 50ha ale ciągniki nadal te same tylko C-328 jest pzrerobiony na C-330 ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#3 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 28 listopad 2007 - 22:03

jak zaczynaliście

tu prosze pisać jak zaczynaliście z gospodarką jakie na początku mieliście maszyny i czy darady zacząć gospodarke z 5 ha na czym najlepiej morznazarobić na hodowli czy zborzach?

Najpierw zacznijmy od tego "zbożach".....a gospodarstwo prowadzimy od jakis X w. Kiedys gospodarstwo liczyło ok 500-600ha zależy w jakich epokach było państwo....Niestety wojna do potem PRL i zostało ok 80-85....co do maszyn ciezko bylo by pisac ale sporo tego było jako ciekawostkę moge podac ze posiadalismy URSUS TITANA.....Wtej chwli gospodarstwo ma 230ha troche sprzetu i zajmuje sie hodowla bydła mleczne
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#4 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 22:07

jak zaczynaliście To było tak:
W roku 1978 dziadek kupił pierwszy ciągnik Ursusa c328
wtedy mieliśmy 8ha
Potem areał się powiększył do 16ha i kupiliśmy c 4011
potem znowu areał się powiększył do 25ha
Następnie kupiliśmy Ursusa 3512 i T25
Areał się powiększył do 30ha najpierw dzierżawy a potem własnego pola

#5 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 22:30

jak zaczynaliście Pod koniec lat 60. mój dziadek (śp) założył gospodarstwo ogrodnicze (szklarnie w których uprawiał pomidory) - kupił wtedy używanego Tz4k-14. Na samym początku lat 80. kupił od cioci pole 7 ha oddalone od gospodarstwa o 125 km i mój tato zaczął jeździć uprawiać C-360 (jechał przeszło 5 h w jedną stronę). Później pól przybywało (na szczęście w okolicy), a po dziesięciu latach dziadek sprzedał te 7 ha. Obecny areał to 22 ha (z czego 17 jest wydzierżawionych znajomemu - z racji braku czasu), gospodarstwo ogrodnicze po dziadku prowadzi siostra mojego taty.
Ps. Ursus rocznik 81, a Zetor 7211 88.

#6 Share Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 20:02

jak zaczynaliście witek a z kad wiesz że kiedyś twoja rodzina miała takie gospodarstwo, z opowiadań rodzinnych czy gdzieś to mozna sprawdzic??

#7 Share PongO

PongO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:1. Rolnictwo
    2. Muzyka (trance wszczegulnosci i pochodne)
    3.

Napisany 29 listopad 2007 - 20:20

jak zaczynaliście stego co ja wiem to trzy pokolenia wstecz uprwiali ziemie na jakim areale to niewiem ale cos ok 10ha. w 1975 r. tata kupil t25, 1990 r. sprzedal t25 i kupilismy m-330 i c-360-3p na dzien dziszejszy mam 15 ha.

#8 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 20:49

jak zaczynaliście Mój dziadek zaczynał w 1945r Zaraz po wojnie dostał 10ha z parcelacji. W 1989 gospodarstwo przejęli rodzice. Obecnie jest 75ha(z dzierżawami) a sprzęt to wiadomo ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 30 listopad 2007 - 00:39

jak zaczynaliście

witek a z kad wiesz że kiedyś twoja rodzina miała takie gospodarstwo, z opowiadań rodzinnych czy gdzieś to mozna sprawdzic??

Kroniki moj rodziny przetrwały lata.....po skontaktowaniu sie moge udzielic info gdzie takie rzeczy mozna zdobyc
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#10 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 01 grudzień 2007 - 09:45

jak zaczynaliście Dziadek miał 16,50 ha ziemi (ziemia otrzymama z parcelacji zaraz po wojnie). Początkowo wszystko było obrabiane konikami ;). W 1970r. dziadek kupił dwu letnią C 4011 i maszyny do niej. Obecnie rodzice powiększyli gospodarstwo do 42ha. Poza C 4011 mamy jeszcze C 360 i U. 4514 :).

#11 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 grudzień 2007 - 13:53

jak zaczynaliście

tu prosze pisać jak zaczynaliście z gospodarką jakie na początku mieliście maszyny i czy darady zacząć gospodarke z 5 ha na czym najlepiej morznazarobić na hodowli czy zborzach?

witam ja mam pola swojego tylko 3ha a reszte dzierżawie czyli ma około 7ha narazie jest dobrze mam nadzieje że kiedys jeszcze dokupie troche pola
mam ciągnik 328 i maszyny uprawiam rzepak i zboże ziemniaki

#12 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 14:46

jak zaczynaliście Wszystko rozpoczął mój dziadek...kiedyś 12 hektarów obrabiał końmi, potem kupił nowego C-330 i wszystkie maszyny do niego...aktualnie areału nie powiększamy, ze względu na to że dziadek już nie ma tyle siły co kiedyś, tata ma dobrą pracę, a ja się jeszcze uczę...w przyszłości na pewno gospodarstwo zostanie powiększone, pola jest gdzie wynająć itd. tylko żeby zaczęło się to w końcu opłacać... :P ;)

#13 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 15:10

jak zaczynaliście a wiec moj dziadek obrabial 19 ha końmi a w roku 1976 mój tata kupił to http://www.agrofoto....t...i&img=32519 potem dokywal ziemie i w roku 1986 kupił to http://www.agrofoto....t...i&img=32518 a w dniu dzisiejszym mam 45 ha i obrabiam tymi dwoma traktorami
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#14 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 grudzień 2007 - 18:03

jak zaczynaliście

Wszystko rozpoczął mój dziadek...kiedyś 12 hektarów obrabiał końmi, potem kupił nowego C-330 i wszystkie maszyny do niego...aktualnie areału nie powiększamy, ze względu na to że dziadek już nie ma tyle siły co kiedyś, tata ma dobrą pracę, a ja się jeszcze uczę...w przyszłości na pewno gospodarstwo zostanie powiększone, pola jest gdzie wynająć itd. tylko żeby zaczęło się to w końcu opłacać... ;) :P

a co teraz się nieopłaca!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów