Skocz do zawartości

Zdjęcie

przeróbka lewarka biegów

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share grzegorzchylak

grzegorzchylak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:37

przeróbka lewarka biegów Jest luz i na bolcu wychodzącym z obudowy kolumny i między bolcem a dżwignią zmiany kierunku jazdy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przeróbka lewarka biegów Dzisiaj, 09:21
  •  

#22 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:54

przeróbka lewarka biegów Więc to co już napisałem, a to czy dźwignie trzeba będzie zmienić będzie zależeć jaki luz będzie z nowym wybierakiem. Ale jak dobrze dokręcisz śrubą to ma trzymać.
Jak kupisz w sklepie śrubę ze stożkiem na końcu to nawierć w niej otwór w łepku(jeśli nie ma bo różne w sklepie dają) i przewlecz druta i zawiąż o dźwignie. Zabezpieczy przed ponownym odkręcaniem.
Kupując nowy wybierak należy przyjrzeć się jak jest pospawany, to samo dźwignia. Wyglądają ładnie, ale słabo wtopione.

#23 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:09

przeróbka lewarka biegów Witam ,słuszna racja mtracz, te spawy to tylko tak kliknięte aby się kupy trzymało ,a póżniej to się rozłazi wszystko i najlepiej właśnie poprawić przed montażem spawy :rolleyes: Pozdrawiam.

#24 Share Hrycu

Hrycu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 17:31

przeróbka lewarka biegów Panowie a jak kupię coś takiego : http://allegro.pl/ko...3753442394.html odkręce starą dzwigni założę tą nową i nic już nie muszę robić by mieć dwie dzwignie??? Ktoś wyżej o tym napisał, ale nie bardzo zrozumiałem do końca

#25 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 18:16

przeróbka lewarka biegów Którego nie rozumiesz? Opisz to się rozjaśni.
Kup to co masz w linku. Musisz po zdemontowaniu starej kolumny pozbyć się - przesunąć choinkę(blacha) czujnika blokady. Widać ją w otworze po dźwigni.
I w sumie to tyle, składać.
By było 100% sukcesu.
Przydało by się poprawić spawy i nad spawać wybierak, by zlikwidować luz dźwigni rewersu. Nadać mu taki kształt:
http://obrazki.elekt..._1379878844.jpg

#26 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 11:19

przeróbka lewarka biegów Nosząc się z zmaiarem zmiany jednej na dwie wajchy zakupiłem wybierak, drzwignie wykonałem samodzielnie, przygotowana również tulejka z brązu. Czy ktoś z Was mógby podać mi wymiar od podstawy kolumny zmiany biegów do osi tego właśnie wybieraka. W sklepie nie mają tej kolumny i nie mogę pomierzyć.

Szkoda, że nikt nie chce tego pomierzyć.

Edytowany przez slawek99, 09 styczeń 2014 - 22:19.

#27 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z tym związane , wędkarstwo,motoryzacja .'' KOBITKI''!!!

Napisany 26 luty 2014 - 22:02

przeróbka lewarka biegów sławek99) dzisiaj akurat przerabiałem to ustrojstwo u siebie mi wyszło ze mierząc od dołu kolumny środek otwou musi być na 5,5cm a z szerokości środek oczywiście . Co Ci jeszcze powiem zaorałem ogródek i co? LUBIE TO!!!!!!!!!!! Niebo a ziemia bez porównania tylko szkoda że dopiero teraz to zrobiłem ale lepiej puzno niż wcale pozdrawiam

#28 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 27 luty 2014 - 22:58

przeróbka lewarka biegów Witam,pewnie że jest wygoda jak jest drugi lewarek do wstecznych biegów, ile miej jest wajchowania, oraz dużo szybciej idzie robota,ja też mam na jednym lewarku ,a jakoś nigdy nie mam czsu na przeróbkę, jeżdziłem sąsiadowym to właśnie nie ma porównania w prędkości redukcji przód- tył ,a tym bardziej w kosiarce rotacyjnej kiedy trzeba prędko redukować aby kosiarka nie traciła obrotów, bo żeby sprzęglo było dwu-stopniowe to by była bajka ale cóż jest jak jest i musimy się z tym pogodzić :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 27 luty 2014 - 23:02.

#29 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z tym związane , wędkarstwo,motoryzacja .'' KOBITKI''!!!

Napisany 01 marzec 2014 - 23:00

przeróbka lewarka biegów oooo taak kolego, dwustopniowe sprzęgiełko by było super .

#30 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 17:56

przeróbka lewarka biegów

sławek99) dzisiaj akurat przerabiałem to ustrojstwo u siebie mi wyszło ze mierząc od dołu kolumny środek otwou musi być na 5,5cm a z szerokości środek oczywiście . Co Ci jeszcze powiem zaorałem ogródek i co? LUBIE TO!!!!!!!!!!! Niebo a ziemia bez porównania tylko szkoda że dopiero teraz to zrobiłem ale lepiej puzno niż wcale pozdrawiam

Dzieki za informacje, nie zabralem się jeszcze za przeróbkę, ale teraz muszę to szybko robić. Wierciłeś tylko otwór czy dodatkowo tulejkę dawałeś, czy miałeś gotowca? Może masz jakieś zdjęcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 22:35

przeróbka lewarka biegów kupiłem gotowca bo myślałem że jest to bardziej skomplikowane. Teraz moge to taśmowo przerabiać proste jak budowa cepa.
Jak przerabiasz starą kolumne to musisz dać tuleke w gotowcu też jest , scianka kolumny jest za cienka i nie będzie to działać jak sie należy a po drugie szybko by ci sie ten otwór rozkalibrował. Otwór musisz wywiercić pod odpowiednim kątem ze po złożeniu i zamontowaniu do skrzynibiegów będzie poziomo. Jak tylko będę miał chwile czasu wstawie fotki . Cała reszta to jak koledzy wyżej opisują poprawić spawy i poszeżyć wybierak

Edytowany przez Mcfarmeros, 03 marzec 2014 - 22:42.

#32 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 04 marzec 2014 - 05:38

przeróbka lewarka biegów Wczoraj zrobiłem dźwignię rewersu w moim władku. Kupiłem wybierak, oring, dźwignię i tulejkę. Do tego z rurki grubościennej wykonałem tulejkę do wspawania w obudowę. Po pospawaniu tej tulejki wbiłem w nią tą którą kupiłem. Wybierak oczywiście poszerzyłem.

#33 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 04 marzec 2014 - 09:52

przeróbka lewarka biegów A nie lepiej oplaci sie wymienic ten element wodzika, zmiast rzezbic?
Zaspawujecie to przejscie w deklu, czy jakas inna blokada?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#34 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 16:37

przeróbka lewarka biegów Żeby zaspawać coś na wodziku trzeba by go wyjąć ze skrzyni bo przez otwór w deklu nie da rady a chyba wiesz ile jest roboty żeby dostać się do środka. Ja wybierak obciąłem krócej i przyspawałem do niego kawałek płaskownika żeby wszedł w widełki wodzika.
Skok dźwigni głównej ograniczyłem płaskownikiem który przyspawałem na kulisie tzn na tym grzebieniu z wycięciami. Można kupić nową już bez wycięć na rewers ale to kosztuje jakieś 40 zł. http://allegro.pl/li...szystkie działy

#35 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 18:33

przeróbka lewarka biegów Ale żadna blokada nie jest potrzebna. Nic nigdzie nie przejdzie. Dźwignia rewersu a dokładniej wybierak na to nie pozwoli.
Żeby wymienić zbierak to dużo roboty, jego zaspawanie mija się całkiem z celem, lepiej naspawać wybierak.

#36 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:41

przeróbka lewarka biegów

Wczoraj zrobiłem dźwignię rewersu w moim władku. Kupiłem wybierak, oring, dźwignię i tulejkę. Do tego z rurki grubościennej wykonałem tulejkę do wspawania w obudowę. Po pospawaniu tej tulejki wbiłem w nią tą którą kupiłem. Wybierak oczywiście poszerzyłem.

Rozumię, że obudowa jest spawalna normalnie elektrodą czy migiem, nie jest to jakies żeliwo? Wymiar środka otworu tez dałeś na 55mm od spodu podstawy. Oj tak sie zabieram do tej przekładki .......muszę dokupić tę tulejkę, masz może numer katalogowy lub gdzie kupowałeś....... teraz nawozy siać muszą zakończyć i po zakończeniu powinienem to robić.

#37 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:25

przeróbka lewarka biegów Ruskie żeliwo jest dobrze spawalne. Nie pierwszy raz spawałem i zawsze zwykłą elektrodą.
Ja kupiłem w sklepie z częściami do maszyn rolniczych, wszystko było od ręki.
Mieli taki sam katalog jak tu http://agrotrade.hom...ahent.php?g=392
Pozycje 5, 6, 7, 12, 17, 21. Tulejka to pozycja 12. Tylko to jest tulejka wymienna więc trzeba dorobić jeszcze jedną tulejkę do wspawania i dopiero w nią wbić tulejkę 12.

#38 Share kowalskipiotr1004

kowalskipiotr1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 23:37

przeróbka lewarka biegów Witam. Ja co prawda kupiłem już Władka z przerobionym lewarkiem biegów i musze przyznać że to super sprawa. Tylko zamiast dwuch wajch mam trzy. Mój popszednik wykazał się nielada pomysłowością. W obudowie mam nawiercone otwory w nich mosiężne tulejki wciśnięte na siłe i zestaw rowerowy(chodzi o korby pedałów) z dospawanymi płaskownikami co przesuwają wodziki. Zmiana biegów jest szybka i bez problemowa.Swoim ciągnikiem zrywam w lesie i rewers musi pracować na sto procent

#39 Share JacekMinkina

JacekMinkina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 luty 2016 - 17:40

przeróbka lewarka biegów

Witam,a podczas przeróbki na dwie wajchy co robicie z widełkami od blokady rozruchu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 08 luty 2016 - 21:24

przeróbka lewarka biegów

Przekręcasz je na bok tak żeby nie przeszkadzały ani przy dźwigni od biegów ani od rewersu i po problemie.