Skocz do zawartości

Zdjęcie

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelsax

pawelsax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 październik 2012 - 10:21

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Witam wypaliło mi gniazda w głowicy przez złe ustawienie zaworów, czy jest osoba na forum która wie jaki powinien być luz zaworowy na zimnym lub ciepłym silniku i jaką metodą je ustawić. Proszę o pomoc.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Belarus 572 MTZ 82 4x4 Prywatnie Stan Idealny Rejestracja PL/OC Pneumatyka

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 28500.00 PLN
  • 13 lis 2017
Mtz 82

• 15500.00 PLN
  • 19 wrz 2017
Ciągnik Belarus 952.2 wersja leśna

• 92878.00 PLN
  • 17 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Dzisiaj, 11:18
  •  

#2 Share goomis93

goomis93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 październik 2012 - 12:39

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Najlepiej ustawić szczelinomierzem :P 0.25 mm zawór wydechowy 0.20mm ssący . Pozdrawiam
.Wycie mostu słychać z dala - 60tka za*****la.. !! :P

#3 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 17 październik 2012 - 14:02

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Tak jak kolega pisze, najlepiej zaopatrzyć się w szczelinomierz i wszystkie ustawić tak samo a nie na oko jak to nieraz robią ,,wielcy znawcy''. A co do szczeliny to nie wiem trzeba poszukać instrukcji i wiedzieć na 100%

#4 Share pawelsax

pawelsax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 październik 2012 - 15:13

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Ustawienie bedzie szczelinomierzem tylko wlasnie chodzi mi o dokładne dane z instrukcji ile tej szczeliny ma być moze ma ktos instrukcjie w jezyku polskim lub rosyjskim ja mam w jezyku czeskim ale nie moge sie z niej nic doczytać.

#5 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 17 październik 2012 - 20:39

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Witam-książka podaje, że należy ustawiać zawory na gorącym silniku bezpośrednio po jego zatrzymaniu, luz ma być jednakowy tak dla ssących jak i wydechowych zaworów i wynosi 0,2mm, jednak jest dopuszczalny luz w granicach 0,2-0,4mm, tak na gorącym jak i na zimnym silniku.Powiem tak ja ustawiam od dawna luz na 0,3mm i silnik bardzo ładnie i równo pracuje i nie słychać żadnego stukania, pukania przy czym masz pewne że nie wypali zaworów.Zwróć szczególną uwagę na regulację mechanizmu odprężnikowego który reguluje się jednocześnie z regulacją zaworów, ponieważ przy złej regulacji tegoż mechanizmu możesz doprowadzić do uszkodzeń silnika, albowiem między zaworem i tłokiem znajdującym się w ZZ, powstaje mały luz i nieprawidłowa regulacja odprężnika może spowodować uderzenie zaworów o tłoki.W razie potrzeby pisać myślę że wyczerpująco opisane masz. :) Pozdrawiam

#6 Share pawelsax

pawelsax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 październik 2012 - 21:27

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy ja nie mam takich cienkich listków na szczelinomierzu a moze to ma być 0,20?
kiedy wiesz w którym momencie zawór jest całkowicie zamkniety kiedy jest ten moment do ustawiania? ile wynosi wartosc dokrecenie głowicy kluczem dynamometrycznym?

Edytowany przez pawelsax, 17 październik 2012 - 21:28.

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 październik 2012 - 22:27

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy A czym się różni 0,20 od 0,2mm?
Nie wiem jak jest w tym silniku, ale powinien być znak na kole paska klinowego. Niektóre ciągniki maja na kole zamachowym. Znaki te służą do ustawiania kata początku tłoczenia, a także wyznaczają GMP pierwszego tłoka.

Albo jeżeli chcemy wyregulować zawory cylindra pierwszego obracamy wałem korbowym silnika i obserwujemy zawory cylindra czwartego, jeżeli wystąpi na nich tzw. mijanka możemy regulować zawory cylindra pierwszego.
Jeżeli chcemy wyregulować zawory cylindra drugiego mijanka musi wystąpić na zaworach cylindra trzeciego, jeżeli chcemy wyregulować zawory cylindra trzeciego mijanka musi wystąpić na zaworach cylindra drugiego, jeżeli chcemy wyregulować zawory cylindra czwartego mijanka musi wystąpić na zaworach cylindra pierwszego.

Albo na tłoku który chcesz ustawiać kręcisz aż będzie mijanka zaworów i od tego miejsca przekręcasz cały obrót wałem i możesz ustawiać zawory na tym cylindrze.
Każdy cilinder ustawiasz w ten sam sposób.

#8 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 17 październik 2012 - 23:06

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Witam-ustawisz sobie jak zechcesz, ja podałem Ci wielkości z książki, uważam że możesz ustawić na najmniejszą wartość jaką producent zaleca, czyli 0,2mm i też będzie dobrze ,chociaż bym Ci proponował 0,25-0,3mm , najprostszym, tłumaczeniem jak je Masz ustawić żebyś zrozumiał, to- to tak :na danej tulei jeżeli zawór ssący masz wciśnięty do końca, reguluj zawór wydechowy, jeśli wciśnięty jest wydechowy, ustawiasz ssący i tak na każdym tłoku.Chociaż w książce piszą że najlepiej ustawiać tak-" kręcąc wałem, aż śruba dżwigienki zaworu oderwie się od czoła trzonku zaworu " i wówczas ustawiać odpowiedni luz .Moment dociągania głowicy, w granicach 15-17kG m.Pamiętaj o zachowaniu kolejności dokręcania śrub głowicy, żebyś nie doprowadził do skrzywienia głowicy ,jeśli Masz książkę jak piszesz Czeską czy Ruską, to kolejność odczytasz z niej.Najlepiej jak to by ktoś Ci zrobił co się zna na tym, bo jeśli nie bardzo się znasz to sobie możesz narobić dopiero wydatków z tym wszystkim.Pisałem wcześniej o co w tym wszystkim chodzi żebyś nie załatwił sobie całego silnika :rolleyes: Pozdrawiam

#9 Share pawelsax

pawelsax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 18 październik 2012 - 18:39

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Czy metoda odłączenia rusrek wysokiego ciśnienia od pompy paliwowej i kreceniu kołem (wałem) do mometu ukazania sie paliwa w krućcu pompy i wtedy ustawiania obu zaworów na jednym cylindrze itd. jest dobra dla tego ciągnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9350 postów

Napisany 18 październik 2012 - 19:15

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Można i tak ale dokładasz sobie roboty. Nie ma różnicy między 0,2 a 0,20 czy nawet 0,200000. To ta sama liczba.
KPK Kumurun Team

#11 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 18 październik 2012 - 20:11

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Witam-jak trudno dotrzeć do niektórych ludzi z informacją, gdy zastanawia się nad 0,2mm ,a 0,2000000000000000mm ,myślę seweryn20, że niektórym nie da się pomóc choćbyś starał się nie wiem jak, - tu się chyba kłania wiedza z podstawówki, trzeba by zrobić najpierw wykładnie matematyczną itd.Nie wiem czy nie tracę tylko czasu na ten temat ,-w Jumz-ie jest podobna regulacja a nawet identyczna jak w MTZ-cie, na obudowie sprzęgła jest wkręcony trzpień który trzeba wykręcić i w tą samą dziurę włożyć ten trzpień końcem bez gwintu , pokręcając wałem korbowym do czasu aż wejdzie całkowicie trzpień w dziurkę w kole wieńcowym, i znależć na którym tłoku zawory są zamknięte całkowicie i ten regulować, po czym wyjąć trzpień znowu zrobić obrót wałem zrobić kolejny i w ten sposób wszystkie kolejno, brak już mi pomysłów i nerwów jak jeszcze jaśniej można to opisać, a jaki wymiar regulacji, to już tu było to przerabiane w tym temacie, może ktoś z kolegów w jakiś inny jeszcze sposób to naświetli koledze- pawelsax :rolleyes: Pozdrawiam

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9350 postów

Napisany 18 październik 2012 - 20:32

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Jeśli podobne jak w mtz-cie to są dwie metody książkowe. Chociaż ja osobiście wolę na mijankę.

http://zapodaj.net/6...5ce67f.jpg.html

http://zapodaj.net/f...afe72d.jpg.html

A co do ludzi... trudno po to jest forum. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i wytłumaczyć.
Również pozdrawiam.
KPK Kumurun Team

#13 Share pawelsax

pawelsax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 18:29

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Witam seweryn dzieki za odpowiedzi ustawiłem metodą na rurki bo i tak miałem odkręcone wryskiwacze,pozdrawiam.

#14 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9350 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 19:11

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Cześć Kolego. To nie masz się czego obawiać będzie dobrze.
KPK Kumurun Team

#15 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 listopad 2012 - 19:33

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy masz tu zdjęcie z instrukcji od jumza jak ustawić zawory http://www.bankfotek.pl/view/1357284

#16 Share pawelsax

pawelsax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 19:47

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Dziękuję wszystkim oprócz 1(nie lubię Cwaniaków co to niby wszystko wiedzą) pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 03:25

ustawienie zaworów w jumzie z silnikiem d65 pomocy Witam -myślę że największym "Cwaniactwem" ,to brak odpowiedniej postawy w podziękowaniu :D Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź