Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa roślin energetycznych na polach oddalonych o 30km

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 16 październik 2012 - 19:10

Uprawa roślin energetycznych na polach oddalonych o 30km Witam.
Prowadzę chów krów mlecznych, ale niestety bez pasz energetycznych. Grunty orne na ten czas 6ha mam oddalone od domu ok30km. Jest to gleba ciężka i sieje tam zboża. Od nowego roku przybędzie mi tam ziemi o +5ha.
Chciałbym zasiać coś energetycznego dla bydła, lecz QQ na zielonkę odpada z tego względu, że to będzie za daleko.. Co mi doradzicie zrobić w takim razie?? Myślałem o QQ na ziarno, ale nie wiem czy ziarno wprost z kombajnu zakisi się w pryzmie bo suszarnia, lub rękaw odpada
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa roślin energetycznych na polach oddalonych o 30km Dzisiaj, 20:38
  •  

#2 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 16 październik 2012 - 20:32

Uprawa roślin energetycznych na polach oddalonych o 30km sprzedaj ziemie i po kłopocie ;)

#3 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 16 październik 2012 - 20:51

Uprawa roślin energetycznych na polach oddalonych o 30km Słyszałem o facecie który kuku na kiszonke wozi z pola oddalanego o 25km i ma dość dużą powierzchnie do zwiezienia (wykorzystuje około 10-12 zestawów do wożenia a sieczkarnia i tak stoi i czeka) Nie wiem czy jest to opłacalne ale jak byś chciał to zawsze można zamówić kilka tirów z "wannami" i przywieść mase na miejsce. Moim zdaniem krowy powinny dostawać kiszonke z kuku.
To tylko moja propozycja pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 październik 2012 - 21:32

Uprawa roślin energetycznych na polach oddalonych o 30km Temat trochę niefortunnie określiłeś.Dla mnie rośliny energetyczne to m.in wierzba energetyczna ale ok. niech tam taki będzie.
Przeczytaj sobie ten temat http://www.agrofoto....duza-odleglosc/
między dzierżawą a własnością różnicą jest sposób władania, ale pomysły dla siebie tam wyczytasz.

Edytowany przez KRISTOFORn, 16 październik 2012 - 21:38.

#5 Share bercik1995

bercik1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 16 październik 2012 - 21:32

Uprawa roślin energetycznych na polach oddalonych o 30km takie normalne ziarno bez suszarni lub bez rękawa to się najprędzej zepsuje i żadnej korzyści z tego nie będziesz miał. A nie masz pola żeby bliżej posiać QQ a tam dalej zboże?

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 październik 2012 - 23:18

Uprawa roślin energetycznych na polach oddalonych o 30km stary sprzedaj wszstko w piz*.... i idz do roboty bedziesz lepiej zyl a nie sie pierdzielil z paroma ha...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 17 październik 2012 - 07:43

Uprawa roślin energetycznych na polach oddalonych o 30km Ja żyję dobrze i wszystko mam jak należy więc garbu się nie dorobie:)

#8 Share Obszarnik

Obszarnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 17 październik 2012 - 07:46

Uprawa roślin energetycznych na polach oddalonych o 30km

Nie wiem czy jest to opłacalne ale jak byś chciał to zawsze można zamówić kilka tirów z "wannami" i przywieść mase na miejsce.

Trzeba to jeszcze dobrze utłoczyć, a jak wanna wysypie taką ilość to nawet dobrze nie zdążysz rozgarnąć a już druga przyjedzie.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2012 - 07:56

Uprawa roślin energetycznych na polach oddalonych o 30km Tylko jak ma zdobyć kilka takich samochodów na raz? Po przyjeździe do gospodarstwa taki samochód będzie wysypywać obok pryzmy bo na nią nie wjedzie a cofać na nią też nie może- ryzyko przewrócenia.Jak nawet to wypali to taki zestaw nie ujedzie po polu obok sieczkarni, nie zawsze jest bardzo sucho i dość twardo.
Przy takiej odległości zapomnij o kiszonce z kukurydzy. Marzenia marzeniami ale realia są bezwzględne.

#10 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 17 październik 2012 - 18:19

Uprawa roślin energetycznych na polach oddalonych o 30km A gdyby na miejscu zrobić kiszonkę i raz w tygodniu przywozić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bercik1995

bercik1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 17 październik 2012 - 19:09

Uprawa roślin energetycznych na polach oddalonych o 30km jeżeli zrobisz na miejscu i raz w tygodniu będziesz ją brał to więcej ci się zepsuje niż dobrej będziesz miał :)