jakub_s

Poszukuje osoby zorientowane w hodowli kaczki pekinki pekina do konsultacji wyników

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jakub_s    0

Witam, od niedawna zacząłem hodowle kaczki pekinki. Na początek 8tyś, poszukuje osób do konsultacji wyników i ewentualnej wymiany doświadczeń.

Małe info o mojej hodowli kurnik po broilerku 1400 m2, went. kominowa, chów ściółkowy.

Paszociąg pełzakowy oraz poidełka typu plasson.

Interesują mnie informacje, dane na temat wag w pierwszych tygodniach, a szczególnie spożycia wody.

Z paszą jakoś sobie na razie daje radę, bo na tym akurat trochę się znamy.

 

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie proszę o napisanie w temacie.

Chciałbym także wiedzieć czy początki w sensie pierwsze 2-3 tyg są podobne w chodowli barbari czyli piżmówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sachar111    0

Witam kolegę, też jestem hodowcą drobiu a mianowicie kaczki pekin tylko że w reprodukcji. Lecz niedawno miałem też kaczki w tuczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Interesuje Cię spożycie wody, bo pewnie jest za duże. Z poideł dzwonowych kaczki bardzo chlapią, robi się mokro na kurniku. Barbarie to to samo co piżmówka kolego.

Edytowano przez chwiolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

A ma ktoś kaczki na rusztach? Jaka jest maksymalna obsada wtedy bo różne dane podają. Jakie są minusy rusztu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

ogar118 a ty bawisz się w kaczki? jak byś mógł podaj mi swoje gg lub inny kontakt do Ciebie bo tu nie mogę wysłać wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

@aron brałeś w tym roku kaczki z Tomaszowa ? ja miałam od nich we wrześniu ,jak chcesz jakieś info to pisz na gg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Aron to może usuń jakieś wiadomości zbędne bo do ciebie też nie można nic wysłać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

@sachar 111 raczej na calym obiekcie, tylko to strasznie kosztowny interes jest. ale za to wygodniejszy chyba od sciółki (jak zawsze sa plusy i minusy jak wszystkiego) ogolnie narazie to jest tak zwane zapoznanie sie z tematem a co i jak bedzie to czas pokaze. http://www.agromax.n...ing-system/���� przeglądałem kiedyś ta stronę i mnie to zaciekawiło. Nawet dzwonilem czy to sa dobre ceny i tylko niektore produkty sie zmienily. http://www.agropian.pl/podesty.html a za te cenia sobie 80 zł/m2 netto za metr, nie za cały panel kupa kasy...

Edytowano przez aron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sachar111    0

@aron ja mam u siebie kaczki na głębokiej ściółce i mam kanał na którym są poidła, aby kaczki nie rozlewały wodę na ściółkę i jest nawet sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

Jaką utrzymujecie temperature w odchowie kaczek tak orjentacyjnie oczywiscie bo każdy ma inne warunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Nie no pekin to max 32 na wstawienie, potem z każdym dniem leci w dół. W 14 dniu u mnie to tak 15-16 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sachar111    0

W zaleceniach jest napisane aby było te 32 stopni, ale gdy jest o te 2 czy 4 stopnie temperatura wyższa to tak w kupki kaczki się nie zbijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Może i też racja. Znajomy zauważył ze jak na początku nagrzeje do 35 to te kaczki zawsze mniejszą wagę robiły niż te które miały 30-32...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dondzozo
      Witam, mam takie pytanko po czym się odróznia pekiny od mulardów ? temat jest taki ze kupilem stadko malych razem i jak mi wyrosły to pare ma dzioby żółte a pare dzioby białe, czy właśnie pekiny mają dzioby żółte ? dodam ze wszystkie mają piórka całkiem białe
    • Przez bocecek087
      witam jak w temacie jakie macie ceny paszy gotowej dla drobiu 
       Wola Pasze Kaczka 1 1100 netto 
    • Przez LeonWiniewski
      WItam.
      Jest w stanie mi ktoś powiedzieć ile jest potrzeba słomy na cały okres tuczu w przeliczeniu na jedna kaczke? 
    • Przez pawel199506
      Witam.
      Mam kurnik na 15tyś kaczek. w ostatnim czasie w mojej okolicy jest coraz większy problem ze zdobyciem słomy na ściółkę.
      Mam więc pytanie czy ktoś praktykował hodowlę kaczki na ruszcie?
      czy jest duży odór od takiego systemu utrzymania?
      Jakie ruszta wybrać drewniane czy plastikowe?
      Znam przypadek że w kurniku były ruszta drewniane, choć jeśli włąściciel zdobędzie słomę to wyjmuje ruszta i woli na ściółce...jaki może być ku temu powód?
      Jak ze zdrowotnością ptaków?
       
    • Przez bocecek087
      witam
       jak w temacie , jak uważacie jaka forma zakwaszacza jest lepsza?
      i co stosujecie 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj