Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ruszta dla bydła

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 16 październik 2012 - 18:11

Ruszta dla bydła Witam.
Posiadam oborę z lat 80 dla krów mlecznych, uwięziową. Pośladkami patrzą do siebie;) Jedną stronę na 18stanowisk mam na wyciągu. Drugą stronę chce zrobić na rusztach. Posiadam już ruszta betonowe które muszą być dobre, a maty wiem gdzie i jakie.
W związku z tym mam pytanie jak wykonać i jak użytkować takie ruszta? Wydaje mi się, że do kanału należy dolewać wody i to co tam krowy dołożą szambówka powinna spokojnie pociągnąć. Na co zwrócić uwagę przy budowie?. Mam możliwość podłączenia kanału ruszt pod szambo z płyty gnojowej. Najbardziej boje się, że w kanale wszystko zaschnie i będzie poważny problem.
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ruszta dla bydła Dzisiaj, 10:51
  •  

#2 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 16 październik 2012 - 19:03

Ruszta dla bydła Pamiętaj o tym żeby miedzy rusztem a zbiornikiem umieścić zasówę najlepiej z grubej blachy ok 10-15 mm. wtedy nie powinno być problemu z zaleganiem, gdyż przy pełnym kanale i pustym szambie po wysunięciu zasówy do góry ciśnienie zrobi swoje. a wiadomo że i tak to co zostanie trzeba będzie wypłukać wodą. No i oczywiście jakiś spadek wylewki ok 7% na dnie kanału w stronę szamba no i będzie dobrze :)

Edytowany przez mariusz0209, 16 październik 2012 - 19:07.

#3 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 październik 2012 - 19:06

Ruszta dla bydła są mieszadła pod rusztowe, więc można miksować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bercik1995

bercik1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 16 październik 2012 - 19:36

Ruszta dla bydła jak będziesz dolewał wody to nie będzie problemu z zasychaniem:)

#5 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 16 październik 2012 - 19:52

Ruszta dla bydła spadek tak ale nie do szamba tylko od szamba ale bardzo mało po to aby zawsze na dnie było troszeczkę wody wtedy nic nie przystanie do dna. u kolegi widziałem że miał rynny doprowadzone pod ruszta a jak była ulewa lub nadmiar wody to przekręcał kolana w ten sposób zaoszczędził na wodzi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 16 październik 2012 - 19:57

Ruszta dla bydła może być do szamba bo po to jest ta zasówa między innymi tylko wiadomo że musi być dość szczelna :)