Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyrob własnych pasz

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 18:16

Wyrob własnych pasz Jak to w koncu jest z tym miesznaiem pasz bo ja juz sam ni ewiem. Podobno od nowego roku trzeba przestrzegac to zglaszac i przestrzegac jakichs tam wyttycznych. O co w tym wszystkim chodzi?Moze ktos wie gdzie szukac na ten teamt informacji.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyrob własnych pasz Dzisiaj, 12:31
  •  

#2 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 18:20

Wyrob własnych pasz jeśli wykonujesz pasze na potrzeby własnego gospodarstwa to musisz to zgłosić w PIW i nic wiecej a niejest to nowa sprawa już w zeszłym roku dokonywałem takiego zgłoszenia

#3 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 18:59

Wyrob własnych pasz no nie całkiem . dopiero oglądałem w tv białystok reportaz o tym problemie. wyrob i przechowywanie pasz musza być zgodne z uninijnymi normami.(zboże z dala od gryzoni i ptakow higieniczne warunki itp) oczywiście występował jakis nawiedzony weterynarz i mówił że będą kontrole i wszystko musi być jak ksiązka pisze.trzeba do 1 01 2008 złożyć odpowiednie oświadczenie w weterynarii.

#4 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 19:00

Wyrob własnych pasz Nie musza byc jakies tam normy higieny czy cos tam zachowane? Samo zgloszenie wystarczy?

No wlasnie ja ogladealem obiektyw w TVB

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#5 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 19:14

Wyrob własnych pasz jakby naprawdę musiało tak być to by 90 % rolników przestało sprzedawać swoje produkty. u nas każdy ma śrutownik w stodole i sobie robi . to co mam teraz znow szykować pomieszczenie jak na baniak wyłożone płytkami? później okaże sie że to niepotrzebne. wiem z innych źrodeł że narazie trzeba złożyć to oświadczenie.

#6 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 28 listopad 2007 - 19:17

Wyrob własnych pasz

jakby naprawdę musiało tak być to by 90 % rolników przestało sprzedawać swoje produkty. u nas każdy ma śrutownik w stodole i sobie robi . to co mam teraz znow szykować pomieszczenie jak na baniak wyłożone płytkami? później okaże sie że to niepotrzebne. wiem z innych źrodeł że narazie trzeba złożyć to oświadczenie.

u nas tak samo każdy ma śrutownik i se sam robi ;] ale ja nie lubie tej roboty jak mi wujek każde troche zrobić to mnie szlak trafia wychodze cały biały ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#7 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 19:17

Wyrob własnych pasz Ludzi ei tak i tak pewnie beda robic po cichu. Nie rozumiem po to takie rzepisy komus potrzebne. Rozumiem jesli ktos by robil pasze na sprzedaz no towtedy ok ale sobie? Ehh to Polska wlasnie.

sprzedam

#8 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 19:25

Wyrob własnych pasz jak zwykle polscy weterynarze będą "wychodzic przed orkiestę" tutaj znalazłem rozwinięcie tego tematu http://raj.info.pl/2...t-higieny-pasz/

#9 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 28 listopad 2007 - 20:07

Wyrob własnych pasz A czy jeśli samemu miesza się pasze z kupionych dodatków i premixów do ok.40szt. kurczaków brojlerów, 10szt.indyków, 20szt. kaczek i 12 niosek dla własnych potrzeb to trzeba to gdzieś zgłaszać??? Bo my to stosujemy już ładnych kilka lat, bo to dobry sposób na w miarę naturalny chów i szybki przyrost. ;)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#10 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 19:14

Wyrob własnych pasz nie wiem czemu tak ważny temat nie wzbudza wogóle zainteresowania na forum. sprawa dotyczy większości rolników a termin składania wniosków mija z końcem grudnia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 19:27

Wyrob własnych pasz Pamiętam ze szkolenia o cross compiles że te przechowywanie pasz to aby ptaszki nie dostawały się do paszy i pasza była dobrej jakosci a nie jakaś zepsuta a te ostre przepisy to dotyczyć będą sprzedających pasze wiec mysle że kij im do tego czy pasza jest w stodole czy w szopie, aby nie była zepsuta i zabezpieczona przed dostępem żyjątek z zewnątrz

#12 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 20:26

Wyrob własnych pasz @wojtas
Faktyczne. Od wczoraj tylko 140 osób tutaj zajrzało. Ale co tam, to Oni będą płakać a nie my ;) . Po niedzieli trzeba pojechać do "źródła" Dowiedzieć się dokładnie co i jak. No i oczywiście kwit złożyć.

#13 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 20:32

Wyrob własnych pasz Ja od wielu lat wyrabiam własną pasze w śrutownikach ciekawe czy to będzie miało jakiś wpływ na uzyskaniu statusu hodowcy

#14 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 29 listopad 2007 - 20:39

Wyrob własnych pasz Ja przedwczoraj złożyłem ten kwitek. To tylko formalność i tak nie bedą tego sprawdzać. tak jak to było z rok czy 2 lata temu. A poza tym inspekcja weterynaryjna nie ma do tego ludzi. Tym bardziej ze chyba nareszcie powoli będzie wchodziło zwalczanie chA to w ogóle nie bedą sie wyrabiac.

#15 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 20:54

Wyrob własnych pasz Tak, to tylko formalność. Ja już złożyłem w tamtym roku. Żadnej kontroli nie było a pasza, a nawet jak by była to nie mają się do czego ,,przyczepić,, gdyż pasza jest w stosownym pomieszczeniu, z brakiem dostępu dla innych zwierząt i jest skarmiana na bieżąco. Także, złóżcie ten formularz i z głowy ;)

#16 Share gufi

gufi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 22:59

Wyrob własnych pasz unas w zwalczanu choroby juz sie wyrabiają bili drugi raz krew pobierać u swinek

#17 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 09:18

Wyrob własnych pasz My też złożyliśmy te oświadczenie u powiatowego lekarza weterynarii to jest zwykła formalnośc, a co najgorsze trzeba bylo zrobić opłate ;)
nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 10:37

Wyrob własnych pasz ja a raczej mama ;) składała to już dawno. Jakoś na początku. Będzie chyba ze 2 lata.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#19 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 11:08

Wyrob własnych pasz dwa lata temu to składało sie oświadczenie że do 2008 roku przystosuje się do unijnych przepisow i był to okres przejściowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 11:15

Wyrob własnych pasz to teraz chodzi o inny świstek?? ;) :angry:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png