Zaloguj się, aby obserwować  
tonyk

Jaki pług do Renault 133.54

Polecane posty

tonyk    0

Witam, stałem sie posiadaczem Renault 133.54 i czas powoli dobrac trochę sprzetu do niego.

Jaki pług byscie polecili, zastanawiam sie czy brac 5-cio skibowy zagonowy czy 4-kę obrotową i czy sobie poradzi z takimi pługami. Ziemia klasy III i IV

 

 

Wpadło mi w oko kilka sztuk min:

 

http://otomoto.pl/overum-saries-kverneland-A218841.html

http://otomoto.pl/kverneland-4-skiby-kverneland-5-skiby-A226731.html

http://moto.allegro.pl/plug-4skibowy-obracany-kwerneland-i2684965178.html

 

 

co sądzicie?

Edytowano przez tonyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

bierz obrotowy, z 4 powinien dosc dobrze sobie radzic

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

to zależy jakiego kształtu masz pola, ale jak dla mnie to obrotówki sa mocno przereklamowane. Na sąsiedniej wsi gość ma 133,54 i chodzi w 4 obrotowej to renia strasznie się w tym pługu nudzi. ja stawiam na zagonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyk    0

Gośc od którego kupiłem Renówke orał 5-skibowym Kvernelandem zagonowym i radziła sobie super. Proponował mi sprzedac go wraz z traktorem i mam dylemat czy go brac czy szukac obrotówki.

Ogólnie pola mam raczej w prostokątach, chociaz nie takich idealnych, ale zawsze mnie denerwowowały bruzdy i mierzenie okiem aby prosto wyszło a i tak na koniec kliny mi wychodziły ;)

Edytowano przez tonyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

jak myślisz że obrotowy jest taki super to się mylisz. Znajomy miał zagonowy pług 5x40 i orał traktorem 100 KM, teraz kupił obrotowy 3x45 i mówi, że jak orze to ani przed nim ani za nim robota, więcej kręcenia niż orania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bo najważniejsze jaki pług się kupi obrotowy. Jak byle jaki to lepiej zagonowy, a jak porządny to tylko obrotowy.

Kolega też tak kupił, obrotowy i orze zagonowym.

Ja orałem pół zawieszanym fortschrittem i mówiłem że to super pług. Nawet teściu go pożyczał. Teściu kupił Lemkena Euro opal 5 i sam stwierdził że tym moim szybciej się orało.

Ja kupiłem KV 5 skib to na Fortschritta nie chcę patrzeć i dałem go sąsiadowi a teraz chcę sprzedać.

Orze 1,5 hektara na godzinę średnio na gotowo z poprzeczkami.

Może ktoś chętny http://allegro.pl/fortschritt-plug-b-200-5-skib-i2720965359.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyk    0

Bo najważniejsze jaki pług się kupi obrotowy. Jak byle jaki to lepiej zagonowy, a jak porządny to tylko obrotowy.

Kolega też tak kupił, obrotowy i orze zagonowym.

Ja orałem pół zawieszanym fortschrittem i mówiłem że to super pług. Nawet teściu go pożyczał. Teściu kupił Lemkena Euro opal 5 i sam stwierdził że tym moim szybciej się orało.

Ja kupiłem KV 5 skib to na Fortschritta nie chcę patrzeć i dałem go sąsiadowi a teraz chcę sprzedać.

Orze 1,5 hektara na godzinę średnio na gotowo z poprzeczkami.

Może ktoś chętny http://allegro.pl/fo...2720965359.html

 

 

 

Ale masz KV zagonowy czy obrotowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Obrotowy LB Vario 5 skib, na kołkach. Prawie na nowych częściach.1720 kg waży, sam ważyłe.

W tamtym roku dałem 14200 zł i transport 800zł. W 4 skibach może bałbyś rady. Ale pług rewelacja. Bardzo duże odkładnie i lekko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Dużo zależy od rodzaju gleby i marki pługa ja taką renówką ciągam 4-skibowy obrotowy dowdeswel 4x40cm i piątą odkręciłem bo brakowało pary a teraz orałem overumem 5x42cm i nie było problemu z uciągiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyk    0

Odświeże troche temat. Obdzwoniłem 10 aukcji z czego 8 pługów spawane :) . Zastanawiam sie nad jeszcze dwoma.

Ten na resorze był 3 skibowy i 4 ma dołozoną, miał cos kombinowane przy pierwszej skibie dodałem zdjecie, ale niewiem czy to eliminuje go juz, a drugi to vario niemiałem nigdy z takim do czynienia i niewiem czy warto sie w to pchac i na co zwrócic uwage przy zakupie, sprzedawca mówił ze wszystko z nim jest ok, ale wiadomo jak to jest z handlarzami :)

 

http://tablica.pl/of...a2b49c5;r:15;s:

 

 

http://tablica.pl/of...a2b8c638b;r:;s:

post-14554-0-54405400-1359477660_thumb.jpg

post-14554-0-33222800-1359477681_thumb.jpg

Edytowano przez tonyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyk    0

NIe odpisujcie tak wszycy na raz bo tego nie nadąze czytać. Dzięki za pomoc.

 

 

W ramach ścisłości wybór padł na Lemkena Opal X 120 4 obrotowa na ażurach , zabezpieczenie spreżynowe.

Edytowano przez tonyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj