Skocz do zawartości

Zdjęcie

2450 hydraulika nie działa...

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wajcha

wajcha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 październik 2012 - 14:32

2450 hydraulika nie działa... Witam JD. 2450 z turem , po odpaleniu kola same skrecają badz w prawo lub w lewo w zaleznosci w ktorą strone pchnie sie kierownice ,jezeli podnosze tylne ciegna to od razu orbitrol blokuje sie ,tur trzesie sie przy podnoszeniu ,niedziala zółw ,zajac, wałek kreci .CO zrobilem do tej pory =wymienilem filtry ,siatkowy przeczyszczony, w zbiorniku nad pompą sprawdzalem olej na zgaszonym silniku ,byl pelny,mierzylem cisnienie na wyjsciu hydraulicznym 150 ,160 bar na wysokich obrotach, 50 na niskich.Prosze o pomoc ...pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2450 hydraulika nie działa... Dzisiaj, 09:46
  •  

#2 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 15 październik 2012 - 08:22

2450 hydraulika nie działa... Od jakiego momentu występują te objawy?

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 październik 2012 - 09:57

2450 hydraulika nie działa... A stan oleju w skrzyni?
Może być winna pompka doładowująca(zasilająca zbiorniczek) albo jej układ nieszczelny i pompa główna ma za mało oleju i się zapowietrza.
Pompa główna tłoczkowa ma zaworki które mogą się zacinać i pompa nie daje wystarczającego ciśnienia jak i stałej wydajności oleju co będzie się objawiać drżeniem ramion TUZ.
A usterka jak długo trwa? Czy po przegazowaniu albo dłuższej jeździe ustaje?

#4 Share wajcha

wajcha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 październik 2012 - 17:34

2450 hydraulika nie działa... Stan oleju jest , na czerwonej miarce jest centymetr czarnego paska to jest grubo ponad nim.Taki ciagnik juz kupiłem z Niemiec :wacko: ,wiec nie wiem jak dlugo to trwa, jak przygazuje to tur podnosi lepiej ,ale szalu nie ma.
Dzis załozyłem przewody przezroczyste od rurki zasilajacej do chlodnicy oleju z prawej strony i z lewej strony z chłodnicy do zbiornika nad pompą...
Wedlug mnie to olej wlasnie powinien isc z tej rurki niskiego cisnienia do chlodnicy ,nastepnie z chlodnicy do zbiorniczka ,a stamtad do pompy i dopiero pompa pompuje.
A jest tak jak by odwrotnie.
olej ze zbiorniczka idzie do chlodnicy , ,a z drugiej strony z chlodnicy do ukladu sam nie wiem co o tym myslec.
Wazne............ na wolnych obrotach nic sie nie dzieje ,dopiero jak dobrze przygazuje ,to olej pojawia sie w wezach,jak puszcze gas to znowu nie plynie....masakra jakas...

Edytowany przez wajcha, 15 październik 2012 - 18:08.

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 październik 2012 - 17:59

2450 hydraulika nie działa... Te ciśnienie na wolnych to coś niskie.

#6 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 15 październik 2012 - 19:03

2450 hydraulika nie działa... Jeżeli koła się same skręcają to coś jest nie tak z orbitrolem, może spróbuj odłączyć zasilanie oleju do niego i zaślep rurkę (to jest na wierzchu po prawej stronie w okolicach akumulatora). Ciśnienie zarówno na wolnych i wysokich obrotach powinno dochodzić do 190 bar.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 15 październik 2012 - 20:15

2450 hydraulika nie działa... wajcha przeczytaj te posty
http://www.agrofoto....ohn-deere-2140/

#8 Share wajcha

wajcha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 październik 2012 - 17:21

2450 hydraulika nie działa... http://www.fotosik.p...52614cbcb6.html

witam w ktorych korkach nalezy zmierzyc cisnienie ....

http://www.fotosik.p...b667cd01d9.html

koledzy czy w tym miejscu nalezy mierzyc cisnienie ,jutro kupie manometr i cos poprubuje ....

#9 Share wajcha

wajcha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 17 październik 2012 - 17:26

2450 hydraulika nie działa... cisnienie na pompie wysokiego cisnienia wynosi 160 bar ,orbitrol wylaczony, jezeli np wlacze tura spada do 60 bar , jezeli wlacze tura i podnosnik z tylu ,spada do 15 , tur staje dpoki podnosnik sie do konca nie podniesie, w zbiorniczku jest caly czas olej , czy to oznacza, ze pompa glowna ma slaba wydajnosc...?

#10 Share krzys5932

krzys5932

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 październik 2012 - 19:32

2450 hydraulika nie działa... kolego sprawdz czy nie masz przecieków wewnętrznych w pompie głównej ja tak miałem , że rurka była luźna a tam idzie największe ciśnienie z pompy głównej aby to sprawdzic musisz ściągnąć blache na podlodze i odkrecic ta plyte sterujaca jak wyciągniesz to bedziesz widzial te rurki . Zycze powodzenia pozdrawiam

#11 Share wajcha

wajcha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 październik 2012 - 13:29

2450 hydraulika nie działa... jezeli odlacze orbitrol jest dobrze ,ale nie jestem do konca pewien czy to jego wina.....
zauwazylem jeszcze ,ze przez rozdzielacz nie ma powrotu oleju , tzw. wolnocieku ,filtr oleju jest pusty...czy to moze miec jakis zwiazek...?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share wajcha

wajcha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 18:29

2450 hydraulika nie działa... Zregenerowalem orbitrol i zaczelo dzialac , ale jeszcze jak np podnosze tura i krece kierownica to blokuje ją ....