Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 82tsa II

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 08:31

Pronar 82tsa II 82A II janie wygląda ciężki ale udzwig podnośnika tylko 3 t!!! No ale w 610 mm od cięgien 2 t, dziwne bo farmer ma 3,9t a w odległości 610 również 2 t

i dlaczego 82SA II jest podnad 10 tyś droższy op 82A a różni się tylko chydrauliką no i skrzynia biegów to chyba z pronara 1025 coś mi się wydaje? czy tam jest dużo zdrowsza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 82tsa II Dzisiaj, 02:43
  •  

#22 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 09:33

Pronar 82tsa II U mnie w gminie zakupili Pronara 82 SA + przyczepę też pronara. Znam kierowcę i ostatnio z nim rozmawiałem. Przyczepa ponoć nie najgorsza ale niestety o ciągniku nie wypowiadał się za dobrze. Z tego co podpytałem to:
- w środku bardzo głośno
- mało miejsca
- wycieraczka przedniej szyby to porażka i jak pada to musi się schylać aby coś zobaczyć
- głową uderza o jakich uchwyt w szyberdachu
- bardzo "trzepie" na nierównym asfalcie - zero amortyzacji
- spalanie 9,4 litra na motogodzinę przy transporcie. Tu coś przywiezie, tam zawiezie. Zobaczymy jak pójdzie zimą do odśnieżania ;)
Wcześniej jeździł ponad 10 letnim zetorem hmmm no właśnie ale nie pamiętam jakim (3 garowy z przodkiem) i twierdzi że nowy pronar komfortem jazdy nie dorównuje staremu zetorowi. Ile w tym prawdy ?? Pewnie coś w tym jest.

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 09:41

Pronar 82tsa II

U mnie w gminie zakupili Pronara 82 SA + przyczepę też pronara. Znam kierowcę i ostatnio z nim rozmawiałem. Przyczepa ponoć nie najgorsza ale niestety o ciągniku nie wypowiadał się za dobrze. Z tego co podpytałem to:
- w środku bardzo głośno
- mało miejsca
- wycieraczka przedniej szyby to porażka i jak pada to musi się schylać aby coś zobaczyć
- głową uderza o jakich uchwyt w szyberdachu
- bardzo "trzepie" na nierównym asfalcie - zero amortyzacji
- spalanie 9,4 litra na motogodzinę przy transporcie. Tu coś przywiezie, tam zawiezie. Zobaczymy jak pójdzie zimą do odśnieżania ;)
Wcześniej jeździł ponad 10 letnim zetorem hmmm no właśnie ale nie pamiętam jakim (3 garowy z przodkiem) i twierdzi że nowy pronar komfortem jazdy nie dorównuje staremu zetorowi. Ile w tym prawdy ?? Pewnie coś w tym jest.

Z tego co piszesz to tylko wycieraczka przedniej szyby nawala w tym ciągniku! :P a ciśnienie w kołach to sprawdzał może jest za duże i dlatego trzęsie, a spalanie to wiadomo jak to się gminnym lub zakładywym jeździ pojazdem :P :D :) i nie koniecznie wszystko ten ciągnik musi spalić :)

#24 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 14:34

Pronar 82tsa II

Z tego co piszesz to tylko wycieraczka przedniej szyby nawala w tym ciągniku! ;) a ciśnienie w kołach to sprawdzał może jest za duże i dlatego trzęsie, a spalanie to wiadomo jak to się gminnym lub zakładywym jeździ pojazdem :P :P :D i nie koniecznie wszystko ten ciągnik musi spalić :)

hehe wycieraczka nie nawala tylko zabiera małą powierzchnię szyby :) co do awaryjności to sie nie wypowiadałem bo sprzęt jest od kilku dni (powiem coś więcej po sezonie zimowym). Koleś który nim jeździ jest doświadczony i potrafi skontrolować ciśnienie i nie zgodze się z tobą że zakładowego sprzętu sie nie szanuje (owszem nie wszyscy). hehe mogę ręczyć głową za to jak sprzęt jest użytkowany :)

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 14:39

Pronar 82tsa II Sorry nic o Twoim koledze nie wiem i nic mu nie zarzucam, a z tym ;) to bardziej nie tyle szanowanie co spuszczanie paliwa miałęm na myśli ale to tak ogólnie więc broń Bóg nie jest to do Twojego kolegi, a to że 9l pali i jest od kilku dni to normalne na dotarciu chyba

#26 Share mariuszonisk

mariuszonisk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 15:26

Pronar 82tsa II

Oj nie dobrze nie dobrze, a te d243 C to nie są jakieś euro 2? mają 78,9km, takie jakieś belarusy są na stronie pronaru z silnikami d243 C

Pronar nie robi niczego na MMZ euro 2 dlaczego nie wiem może wogóle wyjdą ze współpracy z Bbearus, a może szykują po cichu coś nowego np. pronara z silnikiem MMZ euro 2 hydraulikom bosch i porządną skrzyniom 16/16 oczywiście skrzynia w pełmi manualna i rewers ze sprzęgłem ale przynajmiej porządne synchro i jakoś normalnie rozlożone zakresy i biegi. To są moje pomysły tylko, bo jak w pół listopada w narwi byłem to wszyscy wode w usta i nikt nic nie wiedział tyle tylko że do nowego roku euro1 (tak wogóle to produkcja na tym silniku staneła wiosną) a po nowym roku nikt nic nie wie.

#27 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 15:52

Pronar 82tsa II

Pronar nie robi niczego na MMZ euro 2 dlaczego nie wiem może wogóle wyjdą ze współpracy z Bbearus, a może szykują po cichu coś nowego np. pronara z silnikiem MMZ euro 2 hydraulikom bosch i porządną skrzyniom 16/16 oczywiście skrzynia w pełmi manualna i rewers ze sprzęgłem ale przynajmiej porządne synchro i jakoś normalnie rozlożone zakresy i biegi. To są moje pomysły tylko, bo jak w pół listopada w narwi byłem to wszyscy wode w usta i nikt nic nie wiedział tyle tylko że do nowego roku euro1 (tak wogóle to produkcja na tym silniku staneła wiosną) a po nowym roku nikt nic nie wie.

http://www.pronar.pl...onar_pii__.html a tco pronary II już od kilku lat chyba są z euro 2 i na podzespołach belarusa!!! coś slabo kolego rozglądałeś się w tej narwi,albo chodziło ci o pierwszą generacje, gdzieś obiło mi się o uszy ze do tych euro 1 komini z katalizatorami mają dawac ae to plotka chyba

#28 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 17:09

Pronar 82tsa II mnie tez sie obilo o uszy ze do silnikow euro1 maja byc zakladane tlomiki z katalizatorami?

#29 Share mariuszonisk

mariuszonisk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 11:21

Pronar 82tsa II

http://www.pronar.pl...onar_pii__.html a tco pronary II już od kilku lat chyba są z euro 2 i na podzespołach belarusa!!! coś slabo kolego rozglądałeś się w tej narwi,albo chodziło ci o pierwszą generacje, gdzieś obiło mi się o uszy ze do tych euro 1 komini z katalizatorami mają dawac ae to plotka chyba

Pronary II są to ciągniki o bogatszym wyposażeniu niż zwykłe pronary mają ładniejszą maskę i kabiny ale silnik to stary poczciwy mmz euro 1 różnica polega na tym że zastosowano inne pompy i wtryskiwacze dzięki czemu zwiększono moment obrotowy ale normy spalania się nie zmieniły. A pomysł z katalizatorem nie słyszałem ale ten pomysł wydaje się całkiem niegłupi. A znając nasze polskie patęty to katalizator się przebije i kilka koni mocy ekstra :P

#30 Share Mateoo

Mateoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 21:03

Pronar 82tsa II Cześć a pronar 1025 II generacji ma ehr w standardzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Mateoo

Mateoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 21:18

Pronar 82tsa II Czy to jest to EHR http://www.agrofoto....-image2698.html

#32 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 22:05

Pronar 82tsa II Tak, to jes ten słynny EHR :(

@Mateoo - używaj opcji edit i nie pisz posta pod postem :(

#33 Share Mateoo

Mateoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 22:17

Pronar 82tsa II Dobrze poprawie się,a powiedz mi czy ten 1025 ma to EHR

#34 Share Pronio82SA

Pronio82SA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Szybkie samochody oraz Bardzo drogie ciagniki :PPPP

Napisany 30 grudzień 2007 - 21:28

Pronar 82tsa II Pronar 82SA II OD 82 SA I różni się wagą!
82SA - 3989 kg
82SA II - 5050 kg

82SA I ma dopuszczalno mase holowanych przyczep 12000kg
82SA II =||= przyczep 18000kg

82SA I nie ma turba!
82SA II ma turbo (chyba)
Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2007 - 23:13

Pronar 82tsa II Pronar 82A waży 4600 kg bez operatora.Dane z wagi.Więc 82SA musi wazyc więcej niż 3989kg

#36 Share Mateoo

Mateoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 09:30

Pronar 82tsa II Powie mi ktoś czy ten pronar 1025 II ma EHR w standardzie proszę

#37 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 09:54

Pronar 82tsa II

Powie mi ktoś czy ten pronar 1025 II ma EHR w standardzie proszę

Raczej nie ma, a w standardzie napewno

#38 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 13:31

Pronar 82tsa II

Pronar 82A waży 4600 kg bez operatora.Dane z wagi.Więc 82SA musi wazyc więcej niż 3989kg

racja -z pustą dwukółką bez operatora ponad 5,5t -niech by ta dwukółka wazyla tonę to ciągnik 4500kg ważyłby, :(
niech te 100kg miałbym kluczy i błota to 4,4t wazy :)
waga na skupie swiń raczej by nie zawyzyła :(

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#39 Share Mateoo

Mateoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 17:37

Pronar 82tsa II Wie ktoś jakie silniki mają pronary II generacji : EURO I czu EURO II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 18:12

Pronar 82tsa II euroII
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Dodaj odpowiedź