Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 13 październik 2012 - 20:40

Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów Mam zamiar kupić przyczepę wywrotkę.
Przeglądając ogłoszenia napotkałem na „ sprowadzone z Niemiec bez dokumentów”.
Ciekawi mnie, w jaki sposób można w Niemczech kupić pojazd bez dokumentów, w jaki sposób przewieść go przez granice. Czy przypadkiem nie są kradzione, bo jaki problem wziąć dokumenty od Niemca, od którego się kupuje, i czy taką przyczepę będzie można zarejestrować w Polsce?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów Dzisiaj, 19:24
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 13 październik 2012 - 20:51

Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów Skoro jest bez dokumentów to jej nie zarejestrujesz, chyba normalne, a przewiezienie to żaden problem przecież jesteśmy w europie i nie ma żadnych kontroli, możesz sobie przewieźć co tylko chcesz

#3 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 13 październik 2012 - 23:23

Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów 2 lata temu miałem możliwosc zakupu przyczep 6 tonowych bez dokumentów. Co się okazuje, zagłębiając się w temat okazuje sie ze była możliwość nie rejestrowania w niemczech przyczep do 6 ton. Problem zaczyna się u nas, bo jest potrzebna jakas homologacja itp. można próbować to zarejestrować ale niestety za duzo zachodu i zrezygnowałem.

#4 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 14 październik 2012 - 08:12

Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów „karol 445”
Jeśli tak jest to, dlaczego jak jadę do Niemiec to panowie z „Zoll Polizei” sprawdzają ile mam papierosów w samochodzie, a wyjeżdżając z Holandii czy nie mam konopi. Chyba tak nie do końca można sobie wozić co sie chce, ale nie oto chodzi, jeśli nie ma żadnych dokumentów to jaka pewność, że ona przyjechała z Niemiec, a nie zginęła dwie wioski dalej i za tydzień wjedzie mi policja że ją ukradłem.
Co do rejestracji, to może jakiś rzeczoznawca rozwiązałby problem.
Ceny są dość przystępne, dlatego mnie to zainteresowało.

#5 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 14 październik 2012 - 09:01

Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów Cygary w niemczech zawsze byly sa i beda trzepane przez niemiecka polizei.

Kiedys ktos mi powiedzial ze kup niemiecki samochod to zobaczysz ze cie nie sprawdza.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#6 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 14 październik 2012 - 09:11

Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów ale bzdury wypisujesz od samego rana banan

czy jest kradziona zawsze można sprawdzić. spisujesz nr z tabliczki czy tam ramy i dzwonisz na POLIZEI i powinni to sprawdzić. jeżeli nie jest kradxziona to zadzwoń do Zulassungsstelle i ci powiedzą czy jest to możliwe w danym przypadku. proste...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 październik 2012 - 09:11

Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów Holandi przyczep się nie rejestruję., podobnie ciągniki.
W niemczech to chyba tylko nie których.
Ale w Polsce też tak jest. Ile przyczep i ciągników jest nie rejestrowanych.

#8 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 14 październik 2012 - 10:39

Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów W Niemczech maja coś takiego jak "przyczepy podwórzowe" których nie muszą rejestrowac. Zamiast tablic rejestracyjnych mają takie małe tabliczki(ponoć na nich jest nr rej ciągnika) Wystarczy, że masz fakturę albo umowę z Niemcem i nikt się nie przyczepi, że kradziona. Oczywiście takiej przyczepy bez dowodu rej. w Polsce oficjalnie nie zarejestrujesz.

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 październik 2012 - 11:38

Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów Ludzie nie wiem co za problem. Ładują to na tiry czesto jedną na druga i wiozą. jak ktoś wiezie kombajn czy ciągnik to co też sprawdzają na granicy czy dowód czy faktura jest? Przewiezienie to mały problem. Te przyczepy faktycznie mogły byc tam nigdy nie rejestrowane. U nas to jedynie kupno jakichs papierów od innej ewentualnie moze jako sam. Ale to nie wiem czy się da. W holandii czy angli maszyn rolniczych takich jak ciągnik np sie nie rejestruje. Do zarejestrowania w pl potrzebna jest faktura i chyba zapis, że przedmiot w danym kraju nie byl zarejestrowany i dowodu rej nie ma. Ale tego dokładnie nie pamiętam. Zreszto co się martwisz, aby to sprawne było, nabij jakies inne numery przyczep tablice od jakiejś przyczepki i po kłopocie. Policjant i tak nie dojdzie jaka to przyczepa. Aby sprawna była i dobrze wyglądała.

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 październik 2012 - 08:01

Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów

Ludzie nie wiem co za problem. Ładują to na tiry czesto jedną na druga i wiozą. jak ktoś wiezie kombajn czy ciągnik to co też sprawdzają na granicy czy dowód czy faktura jest?

Na jakiej granicy? Jesteśmy w UE i nie ma granic, na granicach zewnętrznych sprawdzają napewno. Wewnątrz kraju też mogą sprawdzić tylko jak znam życie nie każdy f-sz policji wie gdzie szukać numerów ale sporo jest takich którzy wiedzą.

...angli maszyn rolniczych takich jak ciągnik np sie nie rejestruje...

Byłem 1.5 roku w UK, ciągniki miały żółte blachy, nawet kombajn miał.
Owszem nie wszystkie się rejestruje a raczej nie robi im się MOT, opłaca roadtax i OC itp.

Policjant i tak nie dojdzie jaka to przyczepa. Aby sprawna była i dobrze wyglądała.

wiesz ilu policjantów ma gospodarstwa pasieki pszczele itp?
Poza tym zatrzyma DR np za brak TZ i wtedy do diagnosty i zaczynają się cyrki jak nie ma się znajomego diagnosty który pomoże ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#11 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 październik 2012 - 20:18

Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów Po pierwsze to granice nadal są tylko kontroli na nich niema. Czytaj ze zrozumieniem. Pozatym jak bys nie dopatrzyl się to własnie pytałem czy na tej granicy sprawdzają. A nie stwierdziłem, że na niej sprawdzają a to jest róznica. Ludzie wożą różne rzeczy na tirach i straż graniczna czy celnicy nie interesują się tym złomem bo mają wązniejsze rzeczy na głowach. Niż sprawdzanie handlarza, który wiezie stary sprzęt rolniczy.
Oczywiście, patent z zamianą tablic to lewizna i jak wszystkie lewizny obarczona jest ryzykiem. Co do tabliczek znamionowych swego czasu rózne firmy je dorabiały szczególnie do busów w których obniżano dmc do pierwszego przeglądu w pr. Więc jeśli ktos chce się bawić to i to nie jest problemem. U nas na wsi przyczep nikt nie rejestruje. W sąsiednich wsiach tak samo. Do najbliżeszgeo miasta powiatowego z komendą jest 5km.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 październik 2012 - 16:47

Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów nie ma granic - w cudzysłowiu nie ma ;)
Co do służb czy to na granicach (SG/UC) czy w głębi kraju (policja/ITD) to sam wiesz jak jest, jeden sprawdzi inny powie że to złom o niskiej wartości i to oleje.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke