niebieski

Sprowadzone z Niemiec bez dokumentów

Polecane posty

niebieski    31

Mam zamiar kupić przyczepę wywrotkę.

Przeglądając ogłoszenia napotkałem na „ sprowadzone z Niemiec bez dokumentów”.

Ciekawi mnie, w jaki sposób można w Niemczech kupić pojazd bez dokumentów, w jaki sposób przewieść go przez granice. Czy przypadkiem nie są kradzione, bo jaki problem wziąć dokumenty od Niemca, od którego się kupuje, i czy taką przyczepę będzie można zarejestrować w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Skoro jest bez dokumentów to jej nie zarejestrujesz, chyba normalne, a przewiezienie to żaden problem przecież jesteśmy w europie i nie ma żadnych kontroli, możesz sobie przewieźć co tylko chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

2 lata temu miałem możliwosc zakupu przyczep 6 tonowych bez dokumentów. Co się okazuje, zagłębiając się w temat okazuje sie ze była możliwość nie rejestrowania w niemczech przyczep do 6 ton. Problem zaczyna się u nas, bo jest potrzebna jakas homologacja itp. można próbować to zarejestrować ale niestety za duzo zachodu i zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

„karol 445”

Jeśli tak jest to, dlaczego jak jadę do Niemiec to panowie z „Zoll Polizei” sprawdzają ile mam papierosów w samochodzie, a wyjeżdżając z Holandii czy nie mam konopi. Chyba tak nie do końca można sobie wozić co sie chce, ale nie oto chodzi, jeśli nie ma żadnych dokumentów to jaka pewność, że ona przyjechała z Niemiec, a nie zginęła dwie wioski dalej i za tydzień wjedzie mi policja że ją ukradłem.

Co do rejestracji, to może jakiś rzeczoznawca rozwiązałby problem.

Ceny są dość przystępne, dlatego mnie to zainteresowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Cygary w niemczech zawsze byly sa i beda trzepane przez niemiecka polizei.

 

Kiedys ktos mi powiedzial ze kup niemiecki samochod to zobaczysz ze cie nie sprawdza.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ale bzdury wypisujesz od samego rana banan

 

czy jest kradziona zawsze można sprawdzić. spisujesz nr z tabliczki czy tam ramy i dzwonisz na POLIZEI i powinni to sprawdzić. jeżeli nie jest kradxziona to zadzwoń do Zulassungsstelle i ci powiedzą czy jest to możliwe w danym przypadku. proste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Holandi przyczep się nie rejestruję., podobnie ciągniki.

W niemczech to chyba tylko nie których.

Ale w Polsce też tak jest. Ile przyczep i ciągników jest nie rejestrowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

W Niemczech maja coś takiego jak "przyczepy podwórzowe" których nie muszą rejestrowac. Zamiast tablic rejestracyjnych mają takie małe tabliczki(ponoć na nich jest nr rej ciągnika) Wystarczy, że masz fakturę albo umowę z Niemcem i nikt się nie przyczepi, że kradziona. Oczywiście takiej przyczepy bez dowodu rej. w Polsce oficjalnie nie zarejestrujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie nie wiem co za problem. Ładują to na tiry czesto jedną na druga i wiozą. jak ktoś wiezie kombajn czy ciągnik to co też sprawdzają na granicy czy dowód czy faktura jest? Przewiezienie to mały problem. Te przyczepy faktycznie mogły byc tam nigdy nie rejestrowane. U nas to jedynie kupno jakichs papierów od innej ewentualnie moze jako sam. Ale to nie wiem czy się da. W holandii czy angli maszyn rolniczych takich jak ciągnik np sie nie rejestruje. Do zarejestrowania w pl potrzebna jest faktura i chyba zapis, że przedmiot w danym kraju nie byl zarejestrowany i dowodu rej nie ma. Ale tego dokładnie nie pamiętam. Zreszto co się martwisz, aby to sprawne było, nabij jakies inne numery przyczep tablice od jakiejś przyczepki i po kłopocie. Policjant i tak nie dojdzie jaka to przyczepa. Aby sprawna była i dobrze wyglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Ludzie nie wiem co za problem. Ładują to na tiry czesto jedną na druga i wiozą. jak ktoś wiezie kombajn czy ciągnik to co też sprawdzają na granicy czy dowód czy faktura jest?
Na jakiej granicy? Jesteśmy w UE i nie ma granic, na granicach zewnętrznych sprawdzają napewno. Wewnątrz kraju też mogą sprawdzić tylko jak znam życie nie każdy f-sz policji wie gdzie szukać numerów ale sporo jest takich którzy wiedzą.

 

...angli maszyn rolniczych takich jak ciągnik np sie nie rejestruje...
Byłem 1.5 roku w UK, ciągniki miały żółte blachy, nawet kombajn miał.

Owszem nie wszystkie się rejestruje a raczej nie robi im się MOT, opłaca roadtax i OC itp.

 

Policjant i tak nie dojdzie jaka to przyczepa. Aby sprawna była i dobrze wyglądała.
wiesz ilu policjantów ma gospodarstwa pasieki pszczele itp?

Poza tym zatrzyma DR np za brak TZ i wtedy do diagnosty i zaczynają się cyrki jak nie ma się znajomego diagnosty który pomoże ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po pierwsze to granice nadal są tylko kontroli na nich niema. Czytaj ze zrozumieniem. Pozatym jak bys nie dopatrzyl się to własnie pytałem czy na tej granicy sprawdzają. A nie stwierdziłem, że na niej sprawdzają a to jest róznica. Ludzie wożą różne rzeczy na tirach i straż graniczna czy celnicy nie interesują się tym złomem bo mają wązniejsze rzeczy na głowach. Niż sprawdzanie handlarza, który wiezie stary sprzęt rolniczy.

Oczywiście, patent z zamianą tablic to lewizna i jak wszystkie lewizny obarczona jest ryzykiem. Co do tabliczek znamionowych swego czasu rózne firmy je dorabiały szczególnie do busów w których obniżano dmc do pierwszego przeglądu w pr. Więc jeśli ktos chce się bawić to i to nie jest problemem. U nas na wsi przyczep nikt nie rejestruje. W sąsiednich wsiach tak samo. Do najbliżeszgeo miasta powiatowego z komendą jest 5km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

nie ma granic - w cudzysłowiu nie ma ;)

Co do służb czy to na granicach (SG/UC) czy w głębi kraju (policja/ITD) to sam wiesz jak jest, jeden sprawdzi inny powie że to złom o niskiej wartości i to oleje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj