Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkrania samojezdna 60 -70 tys. na usługi

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 12 październik 2012 - 22:10

Sieczkrania samojezdna 60 -70 tys. na usługi Pewnie podobne tematy już byłby jednak nie znalazłem albo źle szukałem.
Chodzi mi o to czy taka inwestycja się opłaca. W mojej okolicy ciężko jest o to by ktoś przyjechał, dwóch których kosiło już nie chce.
Wołają po 1000 zł od ha. Pojawił się trzeci jakieś 30 km ode mnie gość który kosił w tym roku o 800 zł. ale na tym koniec. Reasumując pytanie do użytkowników, jakie mogą być koszty użytkowania takiej sieczkarni, prawdopodobnie rok produkcji jak się orientuje ok 95 więc nie pierwszej młodości. Czy kwota 800 zł, zakładając że będę miał potencjalnych klientów jest opłacalna i czy inwestycja w ogóle przyszłościowa ? Jakie są koszty dzienne takiej sieczkarni ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkrania samojezdna 60 -70 tys. na usługi Dzisiaj, 03:03
  •  

#2 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 12 październik 2012 - 23:42

Sieczkrania samojezdna 60 -70 tys. na usługi Pomysł dobry ale czymś trzeba do siebie skusić klientów ceną lub gdy z tego nie da się zejść (moja okolica ok 500zł za ha) to oferowany jest zwóz,gniecenie czy przykrywanie pryzm.Wchodząc na rynek ze starą sieczkarnią i cenami na wyskości konkurencji z lepszym sprzetem nie miałbyś raczej dużego zainteresowania.
Powiem tak za 70tys to kupisz szrot a nie sieczkarnie. Napewno bardzo dużo bedziesz musiał w nią włożyć by doprowadzić ją do stanu jako takiej używalności. W takich maszynach wiek swoje robi zakładając że znajdziesz coś z 95 to przez 17 lat taka maszyna dobrze dostawała bo nikt nie kupi sieczrani samojezdnej by kosić 3 czy 4 ha.
Osobiście wolałbym dopłacić do tych 1000 zł by ktoś do mnie przyjechał jakąś claasem 900 czy 800 po to by mnieć pewność że kukurydza zostanie dobrze i czysto zebrana oraz równo i drobno pocięta. Dochodzi też kwestia wydajności. Im nowsza maszyna tym i wydajność lepsza a co za tym idzie większą ilość klientów można obsłużyć. Na własny użytek to nawet byłby dobry pomysł plus kilku stałych klientów by eksploatacja się zwróciła ale na duże zarobki bym nie liczył.

#3 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 13 październik 2012 - 12:03

Sieczkrania samojezdna 60 -70 tys. na usługi Mam do sprzedania Sieczkarnię Samojezdną Mengele Mammut 5800 . Nie jest to żaden szrot , choć swoje lata ma . W tym roku bezproblemowo przekosiliśmy ponad 20 ha . Sprzedaje ponieważ nie ma komu nią pracować na usługach , a koszenie tylko u siebie też mi się nie opłaca bo mam za mało zestawów wożących .
Sieczkarnia jest w dobrym stanie technicznym . Więcej informacji na pw .
Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 13 październik 2012 - 12:29

Sieczkrania samojezdna 60 -70 tys. na usługi tzn wiecie u mnie tez nie ma jakiegoś górno-pułkowego sprzętu gość który w tym roku kosił za 800 zł. robił claasem 685 (4 rzędowa) bodajże lub coś w tym rodzaju więc ? Tamte dwie troszkę niby lepsze ale nie wiele tyle że po nich nie zostają tzn wąsy (suche liście), chociaż ja nie mam porównania bo nie kosili u mnie tymi droższymi

Edytowany przez aster453, 13 październik 2012 - 12:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 13 luty 2013 - 13:20

Sieczkrania samojezdna 60 -70 tys. na usługi żeby nie zakłdać nowego tematu mam pytanie ile taka sieczkarnia np. claas 695 jest w stanie wykosić na godzine ile hektarów i ile optymalnie powinno się mieć zestawów by bezproblemowo odbierać od takiej qq