Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzywione cięgło czy mozna to zgłosić do ubezpieczyciela ?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 12 październik 2012 - 14:39

skrzywione cięgło czy mozna to zgłosić do ubezpieczyciela ? Mam pytanie mam ubezpieczony ciągnik AC/OC itd i pytanie: Otóż skrzywiłem cięgło w sumie dziwna sprawa takie masywne a skrzywiło się w kultywatorze, czy można to zgłosić do ubezpieczyciela ? czy dostane jakieś odszkodowanie ? Czy to se ne wadi ?
Po drugie cięgła z tuza wyleciała taka zawleczka. Serwis i producent umyli ręce, powiedzieli że to ja powinienem wiedzieć że powinny być max. rozkręcone a u mnie nie były teraz muszę ponieść koszt żeby było oki. Poza tym na razie zmieniłem na stare ale chodzi o to czy można to jakoś zgłosić do ubezpieczyciela żeby wyciągnąć bądź co bądź moją kasę ?

Edytowany przez aster453, 12 październik 2012 - 17:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzywione cięgło czy mozna to zgłosić do ubezpieczyciela ? Dzisiaj, 23:37
  •  

#2 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 październik 2012 - 14:55

skrzywione cięgło czy mozna to zgłosić do ubezpieczyciela ? Chodzi ci o ciegło og przedniego tuza ktore bylo razem z nowym trakoteem? bo nie czaje..

#3 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 12 październik 2012 - 15:00

skrzywione cięgło czy mozna to zgłosić do ubezpieczyciela ? Przejrzyj warunki swojej umowy ubezpieczeniowej, tam jest myk w postaci franszyzy ubezpieczeniowej (chyba to się tak pisze). Jest to procent wartości przedmiotu ubezpieczenia, do którego ubezpieczyciel umywa ręce od pokrycia szkód. Dopiero po przekroczeniu tej kwoty łaskawie wypłacą Tobie odszkodowanie. U mnie przy mini ładowarce było np 5% jej wartośći.

Edytowany przez agromatik, 12 październik 2012 - 15:00.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 12 październik 2012 - 15:06

skrzywione cięgło czy mozna to zgłosić do ubezpieczyciela ? Pewnie u mnie też będzie też to czytałem ale sprawdzę. @Moorgi nie chodzi o cięgno/cięgło do tylnego tuza

Edytowany przez aster453, 12 październik 2012 - 15:06.

#5 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 12 październik 2012 - 17:25

skrzywione cięgło czy mozna to zgłosić do ubezpieczyciela ? Chłopie, Twoja wypowiedz jest chaotyczna jak cholera :)
3 razy musiałem przejżeć żeby dobrze zrozumieć wszystko. Aż oczy bolą od czytania tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 12 październik 2012 - 18:08

skrzywione cięgło czy mozna to zgłosić do ubezpieczyciela ? Zgłoś szkodę i przyjadą i powiedzą co i jak. U mnie wypłacają od 500 zł.Rozbiłem lusterko, pękł uchwyt od lusterka i zagiołem nakładkę tylnego błotnika. Koszt 1730 zł. Prawdopodobnie będzie uznany.
Uderzyłem w krzaki przy wyjeździe z pola na drogę.
AC działa tylko jak szkoda została zrobiona w wyniku spotkania się z drugim przedmiotem.
Czyli coś musi w cięgło uderzyć żeby się uszkodziło.
Trza pomyśleć dlaczego się wygieło, dobry powód znaleść.
U mnie sam pękł uchwyt od maski i nie uznali.