Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 październik 2012 - 11:44

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Witam kolegów mam Fendta 714 z 2001 roku. Wszystko chodziło ok do wczoraj.
Podczas pracy w polu nagle zaczęło ciągnikowi przybywać obrotów najpierw do 2600 obr/min. Chciałem go zgasić ale nie reagował, a obroty wzrastały do 3000 a następnie do 3800obr/nim i tak pozostały. ciągnik w ogóle nie reagował na kluczyk. Dopiero udało mi się go zgasić odcinając przewód paliwowy od zbiornika. Po 5 godzinach jak już był zimny spróbowałem go znowu zapalić i gdy odpalił znów obroty zaczęły wzrastać. Jaka może być tego przyczyna i jak można to naprawić. Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Dzisiaj, 19:20
  •  

#2 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 12 październik 2012 - 12:52

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że winna jest temu turbina. Po prostu się skończyła (poszło uszczelnienie turbiny) i zaczęła pompować do komory spalania olej który posłużył jako paliwo i dlatego nie mogłeś zgasić silnika. Taki przypadek miał mój kolega w samochodzie w dieslu z turbiną. U niego skończyło się na wymianie silnika i turbiny oczywiście też.

#3 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 12 październik 2012 - 12:55

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Kolego kokoman0 czytaj to co napisał kolega:

Dopiero udało mi się go zgasić odcinając przewód paliwowy od zbiornika..

Moim zdaniem winien jest regulator obrotów.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#4 Share hanssss

hanssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 październik 2012 - 13:08

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Jak By turbo było sd*pczone to byl sie wsciekł a nie stopniowo, i nietrzymal 2600 tylko szedl bym do maxymalnych obrotow silnika, cos czuje bedzie jakas przeplywka, jakis czujnik, cos bardziej elektronicznego
JESTEM MARTIN :)

#5 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 12 październik 2012 - 17:38

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Ja również uważam że zepsuł się regulator obrotów pompy wtryskowej

#6 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 październik 2012 - 18:22

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika A ten ciągnik nie jest przypadkiem na common railu? Jeśli nie to pompa do pompiarza i wszystko będzie jasne. Sam raczej nic tam nie zdziałasz. Tak z ciekawości ile ciągnik ma mth?

Edytowany przez Fendt310, 12 październik 2012 - 18:24.

#7 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 październik 2012 - 19:34

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika ciągnik jest na common railu. Godzin ma ok 8900. A czy przy common railu jest też regulator obrotów. Jeśli jest to czy wie ktoś może gdzie się on znajduje.
I się jeszcze zastanawiam czy była by możliwość że zacięła się listwa od pompowtysków, albo regulator przepustnicy padł (znajduje się on na cięgle od dodawania gazu)

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 październik 2012 - 19:44

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika JAk Common Rail to nie pompowtryski.

#9 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 październik 2012 - 21:09

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika a rzeczywiście tak teraz przeglądam to nie cammon rail tylko pompowtryski

#10 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 październik 2012 - 21:11

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Takie rzeczy jak regulator przy ciegnie od gazu możesz wykluczyć bo obroty rzędu 3800 to nie są normalne obroty w ciągniku. Dziwne że silnik jeszcze chodzi. Musiało pójść coś grubszego w commonie. Obawiam się że bez jakiegoś serwisu się nie obędzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Dzisiaj, 19:20
  •  

#11 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 13 październik 2012 - 18:29

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika zasadniczo w common railu za wtrysk odpowiada komputer, jeśli wykluczysz potencjometr "gazu" jak i ew. uszkodzenie jego przewodów to pozostaje teoretycznie podpięcie kompem i sprawdzenie błędów

#12 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 październik 2012 - 09:16

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Olej możesz sprawdzic dla świętego spokoju. Ale skoro silnik odpalił drugi raz to olej pewnie jest i turbina w pożądku. Z reguły awarie turbosprężarki polegające na uszkodzeniu uszczelnienia części zimnej kończą się wyciągnięciem całego oleju i uszkodzeniem silnika. Raczej tżeba przejżeć układ zasilani a zwłaszcza część odpowiedzialną za ustalanie dawki paliwa i kąta wyprzedzenia. No i radze jak najmniej takich eksperymentów z odpalaniem bo któregoś razu układ korbowy tego nie wytrzyma.

#13 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 18 październik 2012 - 18:03

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Powiem ci co ci padło! Padł ci wyłącznik gaszenia, ponieważ sam to wymieniałem 2 tygodnie temu. Kosztuje on 1800zł u Korbanka. Miałem podobnie, tylko z tym że ciągnik sam z siebie po zagrzaniu nie chciał się zgasić, znajomy mechanik wyciągnął ten wyłłącznik i chciał rozruszać sworzeń który jest w środku, ale był tak zapieczony że nic nie dało się zrobić. Trzeba było wymienić na nowy,.

#14 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 październik 2012 - 19:07

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Wyłącznik gaszenia jest dobry. Tez myślałem że jest zepsuty ale po sprawdzeniu okazało się że jest ok. I zacząłem pompowtryski odkręcać okazało się że piereszy jest zatarty i się zaciął. I dlatego nie szło go zgasić. Ale dlaczego dostał takich dużych obrotów????

#15 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 18 październik 2012 - 21:10

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Wyłącznik gaszenia ma takie wycięcie które wchodzi w listwę od pompowtrysków, prawdopodobnie według mnie zatarł się ten sworzeń w wyłączniku, wysunął listwę i nie może jej wrócić. U mnie ciągnik chodził normalnie, ale nie chciał się zgasić. Gdy mechanik wyciagnął to i chciał rozruszać ten sworzeń to kombinerkami nie szło go ruszyć i od tego czasu ciągnik wskoczył na obroty 2500, więc jedynym rozwiązaniem była wymiana wyłącznika. U mnie to pomogło.

#16 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 18 październik 2012 - 22:15

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Tak duże obroty to tzw. rozbieganie silnika, dzieje się tak w silnikach wysokoprężnych kiedy do komory spalania dostaje się niekontrolowana, duża dawka oleju napędowego w przypadku awarii układu zasilania lub silnikowego w przypadku awarii turbiny.
Jeżeli jest to awaria układu zasilania to odcięcie dopływu od zbiornika zgasi silnik, jak w twoim przypadku, w przypadku awarii turbiny jest gorzej, bo albo odcinasz dopływ oleju lub powietrza, albo... czekasz aż silnik się zatrze.
W klasycznych systemach zasilania rozbieganiu zapobiegał znajdujący się w pompie regulator obrotów, obecnie, w przypadku układów common rail rolę regulatora przejął sterownik elektroniczny.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#17 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 29 październik 2012 - 20:43

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Usunięta już usterka?

#18 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 09:30

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika A wydasj śę co było za przyczynom

#19 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:01

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Usterka już usunięta. Przyczyna było zatarcie się ostatniej pompki paliwowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Micchhall001

Micchhall001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:47

Fendt Favorit 714 silnik wchodzi na obroty i nie można zgasić silnika Witam wszystkich, mam fendta 714vario 99r. Problem jest nastepujacy, duzy spadek mocy. na poczatku myslalem ze filtry moze do wymiany, wymienilem filtry i nadal brak mocy? zero bledow