Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 5320, wyciek z odmy

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomasz1407

tomasz1407

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 październik 2012 - 20:50

zetor 5320, wyciek z odmy Witam!
Dziś zakupiłem Zetora 5320 z 1996 roku, wg licznika traktor ma zrobione 2600mth, jestem skłonny uwierzyć w tę wartość jako że traktor cały czas jezdzi na fabrycznych oponach które są mało zużyte i ogl widać ze nie jest jeszcze wyeksplatowany. Pojawił się jednak mały problem . Po zakupie zrobiłem nim około 60 km jadąc na kołach do domu , cały czas na pełnym gazie. Gdy wróciłem do domu zuważyłem że z odmy silnika wyciekł olej , wąż odmy jest pękniety przy wyjściu z bloku silnika i olej wyrzuciło na dekle . Czy to oznaka że z silnikiem jest coś nie tak ? Kumpel mówił że "Zetory tak mają" , nie zauważyłem jak dotąd innych wycieków . Traktor nie kopci , silnik jest żwawy i fajnie pracuje. Proszę o wsparcie :))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 5320, wyciek z odmy Dzisiaj, 07:11
  •  

#2 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 14 październik 2012 - 16:53

zetor 5320, wyciek z odmy Chyba kolega ma jakąś rację bo u zetorów niewielki wyciek odmą to żaden problem.

#3 Share tomasz1407

tomasz1407

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 październik 2012 - 19:38

zetor 5320, wyciek z odmy Dzisiaj po bronowaniu jak zjechałem do domu postanowiłem jeszcze raz skontrolować ten wyciek . Zostawiłem traktor na opalonym silniku i zauważyłem że Zetor dymi z odmy , puścił też trochę oleju z korka wlewu. Co robić ? Ten dym z odmy jest lekko niepokojący...

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 październik 2012 - 21:09

zetor 5320, wyciek z odmy Tak to jest z używkami.
A ile tego dymu?
Dym z tej strony to pierścionki, ale nie ma co już remontu robić.
Pojeździsz zobaczysz.
A olej ma zmieniony?
Silnik uzyskuje normalna temperaturę pracy?
A przy czym pracował ten ciągnik?
Duże ktoś miał gospodarstwo, dużo ciągników?
To że ma mało MTH to nic nie oznacza. Pytanie w jaki sposób je nakręcił.

#5 Share tomasz1407

tomasz1407

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 październik 2012 - 21:34

zetor 5320, wyciek z odmy Jak sie odrobie już ze wszystkimi pracami to wezme sie za niego na poważnie , oleju narazie nie wymieniałem bo mam 3 inne traktory i Zetorkiem narazie nic nie robiłem. Wymienie mu olej , sprawdze końcówki wtrysków i pompe wtrsykową bo coś przydymia. Warto jeszcze zmierzyć mu ciśnienie na cylindrach. Wczesniej pracował na takim średnim gospodartswie. Gość miał tam jeszcze 3 inne traktory a ten Zetor służył jako ciągnik do oprysków , podobno wgl był nie odpinany od opryskiwacza . Co do pierścionków to możliwe. Jak traktor mało pracował i miał długie przestoje to mogło je lekko połapać i któryś z nich pękł .Nie jest tego dymu dużo , ale jest...poza tym narazie brak innych wycieków . Bede pilnował czy nie bierze oleju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 październik 2012 - 22:02

zetor 5320, wyciek z odmy No dokładnie ciągnik mało robił może krótko pracował i ma zapieczone pierścionki.
Dlatego pytam o temperaturę silnika.
Podstawa to wymień olej, bo tym bardziej skoro mało pracował to pewnie szkoda było mu wymieniać olej i teraz nie wiadomo jaki jest, a on też będzie wpływał na dymienie z odmy.
Z koro masz się za niego brać tak konkretnie to warto przy wykręceniu wtrysków zmierzyć ciśnienie sprężania i zalać po 100ml nafty na tłok, tylko miej spuszczony olej żeby go nie popsuć i niech postoi trochę. Może trochę puści pierścionki. Jeśli z korka miski będzie dość mocno kapać to możesz ponawiać dolewanie nafty. Jeżeli pierścionki nie popsute to mu pomoże, Na pewno nie zaszkodzi.

#7 Share tomasz1407

tomasz1407

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 październik 2012 - 00:30

zetor 5320, wyciek z odmy Temperatura silnika w normie, dzisiaj przy tym bronowaniu zaczęła łapać zielonego pola. Zastosuje się do Twoich rad Kolego i zaleję go naftą . Szkoda by mi troche było robić mu kapitalny remont i wyrzucić wszystkie fabryczne części . Zetorek ma jeszcze zdrowy wał bo po zgaszeniu silnika lampka od ciśnienia oleju zaświeca się dopiero za dłuższą chwilke. Poza tym ciągnik tak jak mówiłem nie spracowany , żadnych luzów na dzwigniach i reduktorach nie wyczuwam , fajnie trzyma podnośnik, nie ma żadnych innych wycieków oprócz tej odmy...

#8 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 październik 2012 - 07:18

zetor 5320, wyciek z odmy To ile czasu trwało nagrzewanie do zielonego. Bo może nie ma lub popsuty termostat i silnik niedogrzany. Wiem że jak nie ma większego obciążenia to nagrzewanie trwa dłużej ale przy zdrowym termostacie musi ją złapać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 14:12

zetor 5320, wyciek z odmy Piszę na podstawie swojego 5211: dym z odmy i trochę oleju to normalna sprawa i jeśli nie bierze zbyt dużo oleju to nie ma się czym przejmować. Mój jest rocznik 89 i kopci z odmy od dawna. W tej chwili ma ponad 8 tys. mtg i spadku mocy nie zauważam. Normalna temperatura pracy to 80 st. (początek zielonego pola) i rzadko kiedy wskazówka wejdzie na zielone pole. Dzieje się przewaznie to kiedy prasuję JD 550 ale dochodzi do tego jeszcz zanieczyszczenie chłodnicy no i wiadomo, ze moc jest wtedy wykorzystana w 120% ;) . Jeśli chodzi o Twojego to przy tym przebiegu dymić nie powinien ale popracuj nim trochę uważnie go obserwując i nie śpiesz się z remontami.