las4341

PRZEDNI NAPĘD

Polecane posty

wuja52    0

chyba tak bedzie trzba zrobic, bo orbitrola to nie moze byc wina ze z niego za male cisnie wychodzi? za male wychodzi bo dzielnik nie trzyma tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Jesli kierownica ok to cisnienie za orbitrolem tez jest ok.chyba ze sprzeglo na przednim napedzie ma nieszczelnosc to wtedy tez nie uzyskasz cisnienia. Jak mozesz to sprawdz cisnienie po wlaczeniu napedu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63
Napisano (edytowany)

Widzę że kolega na dwa tematy ciągnie.

Kolego orbitro nie stawia zadnego oporu dla przepływu, jak nie kręci się kierownicą to ciśnienie w układzie było by prawie zerowe (tylko opór przepływającego oleju) ale jest dzielnik strumienia i reszta....

Jest prosty sposób aby sprawdzić dzielnik strumienia - odkręć przewód idący od dzielnika do pompy (czyli powrót na pompę), odpal ciągnik (wtedy pompa ciągnie powietrze) zatkaj powrót palcem (aby ciągła olej tylko ze skrzyni) Jeśli po zatkaniu palcem z dzielnika nie idzie olej na pompe to dzielnik na bank też jest dobry (ponieważ puszcza olej na układ)

Jeśli miał byś wielki problem ze zrozumieniem pisz na priw, podam ci mój tel i mogę ci to troche wyjaśnić.

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuja52    0

no jak sprawdzic to tak ale u mnie jest raczej cos z nim nie tak i chcialbym wiedziec jakie powinien cisnienie dawac na smarowanie skrzyni halmulcy i rozlaczanie napedu, te ponad 20 bar czy wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Powinien dawać 25 - maX30 bar. Ten dzielnik strumienia to nic innego jak zawór bezpieczeństwa, jak jest małe ciśnienie (poniżej 25bar) zawór się zamyka i nic nie puszcza oleju na pompę (czyli nie upuszcza z układu) tylko na tył ciągnika kieruje. Jak to sprawdzić czy jest dobry już ci pisałem. Ciśnienie w całym układzie (czyli od wyjścia z orbitrola przez dzielnik strumienia, przystawkę, smarowanie hamulcy aż do smarowania skrzyni ) jest takie samo, nie ważne gdzie wepniesz manometr jest takie samo (jeśli miałeś 5bar to wszędzie było takie samo). Mi najprościej było wpiąć manometr przed wejściem do dzielnika (tam był wąż a na reszcie sztywne rurki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuja52    0

a ktos wie gdzie mozna kupic taki dzielnik?;p bo z mojego podobno sie nic nie da juz zrobic, wlasnie mi dzwonili z zakladu gdzie sie zajmuja takimi i innymi sprawami, ewentualnie czym go zastapic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Pasuje od kazdej wersji 54 (napewno od skrzyń mechanicznych (tam gdzie jest podwójna pompa) Kiedyś w pakości mieli, zobacz na allegro gdzie mają części do renówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuja52    0

no dobra panowie, problem ogarniety:) ale u mnie skladal on sie z wielu czynnikow wiec moze takie male podsumowanie:

-urwane kable przy cewce elektromagnesu

-zatarty tloczek w dzielniku, no i teraz kiedy juz niby powinno grac wychodza nastepne po oddaniu dzielnika do regulacji stwierdzili ze wcale nie puszcza on na przelew a przeciez nie stwarzal cisnienia na elektrozawor!! gdzie ono ginelo?! i jest nastpeny problem

-brak dlawika przy trojniku od smarowania hamulcy, rurka dochodzaca do niego wyglada jakby niedawno byla wymieniana, ktos go nie wlozyl widocznie, no ale dalej, po odebraniu dzielnika z ktorym sie podobno nic nie dalo zrobic rozebralem go jeszcze raz i na spokojnie wszyatko ogarnalem, wpradzie tloczek juz chodzil po wczesniejszym wypolerowaniu ale dostrzeglem kolejny blad,

-zadluga sprezyna w dzielniku i tloczek nie przesuwal sie na tyle aby puscic olej na przelew a z racji tego ze nie bylo dlawika od hamulcy cisnienie szlo bez problemu w skrzynie, no ale teraz jest juz pieknie, przy przystawce cisnienie 0k 23bar, rozlacza na wolnych obrotach nawet na lodzie, takze moge teraz z czystym sumieniem napisac, sprzedam renault 110.54 w pelni sprawne, zadbane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63
Napisano (edytowany)

Kolego skoro na zimnym masz 23bary to po rozgrzaniu będzie mniej - podciągnij sprężynę pod 30 bar.

O jakiej średnicy dałeś dławik na trójniku do hamulcy? Ci z tego serwisu mieli małe pojęcie o tym dzielniku, tam nie ma się co popsuć (chyba że się wyrobi), jedyna regulacja to ustawienie tej sprężyny (jak się ma manometr można zrobić to samemu)

Fajnie że opisałeś problem do samego końca

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuja52    0

srednica dlawika 1mm:) nawet mi sie udalo wiertla nie zlamac przy wierceniu tylko jedno zgubilem zanim we wiertarke wlozylem;d tzn przejechalem sie nia ktorys kilometr i rozlaczala caly czas elegancko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Wuja dzięki za opisanie tematu! Będzie dla potomnych... Takich ludzi szanuje... Jak coś rozpoczną to idą z tym do końca... No i do tego nie olałes nas forumowiczów, a wyjaśniłes do końca co z czym się je...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Czyli najpiew wprowadziłeś w błąd ze z zaworkiem przy skrzyni jest ok a teraz okazuje sie ze jednak tam była główna przyczyna. Po takich informacjach to my forumowicze to mozemy zgadywać jak z fusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuja52    0

zaworek zboku skrzyni byl ok, nie bylo dlawika od hamulcy, pod skrzynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Witam, mam problem z napędem. Mianowicie nie rozłącza się. Sprawdziliśmy manszety w przystawce i jest ok.Ciśnienie oleju też . Zastanawia mnie jedno. Na bloku z elektrozaworami ,jest jeden elektrozawór odpowiedzialny za rozłączanie napędu . Jest on umiejscowiony w tylnej część bloku na środku (potwierdzone przez serwis). Dochodzi do niego prąd od 12,5 do prawie 14V(w zależności od obrotów), ale nie powoduje to działania cewki. Wyłącznik chyba działa prawidłowo ponieważ po wciśnięciu napięcie spada do 0. Zrobiłem test i dałem napięcie bezpośrednio z akumulatora na cewkę i napęd rozłączyło prawidłowo. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy . Ewidentnie jest problem z prądem tylko gdzie?

Edytowano przez Rafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek0979    0

Witam, Mam Renault 110-54 z rewersem elektrohydraulicznym.Rok 1998.  U mnie napęd działa cały czas - nie można go wyłączyć. Czy ktoś może mi powiedzieć w którym miejscu znajduje się elektrozawór od włączania napędu? Słynny tłoczek w dzielniku chodzi lekko, a mimo to na przystawkę nie podaje ciśnienia oleju. To chyba coś z elektrozaworem tylko który to jest - gdzie go szukać, jest ich sporo na wierzchu skrzyni - czy to któryś z tych?? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to któryś z tych zaworów, musisz znaleźć rurkę która jest wpięta do przystawki przedniego napędu, następnie sprawdzić w który bloczek hydrauliczny jest przykręcona ta rurka. Sprawdź na początek włącznik, mój znajomy ostatnio kupił oryginalną cewkę nie sprawdzając włącznika z którego obsunęła się wsuwka z kablem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Elektrozawór od przedniego napędu znajduje się pod spodem ciągnika w tej przystawce...

Sprawdź też elektryke... Zasada jest taka : brak napięcia na elektrozaworze to przedni napęd jest włączony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek0979    0

W mojej Reni nie ma żadnego elektrozaworu w przystawce. Coś mi sie wydaje że te z rewersem elektrohydraulicznym mają zawór w innym miejscu. Sprawdzałem dziś kable które idą do skrzyni do elektrozaworów które są na wierzchu czy reagują na wciskanie przycisku od napędu. niestety nie. Te elektrozawory z przodu reagują na rewers lub półbiegi ( czyli pojawia się w nich prąd lub znika po przełączeniu rewersu lub półbiegów) a te z tyłu - nic się nie dzieje. Znalazłem kabel w którym pojawia się prąd po przełączeniu przycisku od napędu - jest on podłączony do czegoś co jest wkręcone w prawy bok skrzyni coś jakby czujnik  długości 5 cm i grubości ołówka, generalnie nie wiem co to jest i jaki może mieć związek z działaniem napędu.


Chcę sprawdzić elektrykę ale ciężko to zrobić nie wiedząc który elektrozawór odpowiada za puszczenie oleju do przystawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek0979    0

Napęd wyłącza się przyciskim na prawym błotnikuobok siedzenia. Tam co są 3 żółte przyciski obok siebie. Jeden z nich jest od napędu. Jeśli nie reaguje to masz coś popsute tak jak u mnie.


Wykręciłem dziś po kolei wszystkie elektrozawory. Sprawdziłem prądem z akumulatora i wszystkie działają prawidłowo. U mnie jest ich 4 sztuki w przedniej części i 3 sztuki w tylnej części bloczka znajdujacego się na wierzchu skrzyni biegów. Po przekręceniu zapłonu  i uruchamianiu półbiegów lub rewersu w tych 4 sztukach z przodu pojawia się prąd. Natomiast w tych 3 sztukach z tyłu prądu nie ma ani po uruchomieniu rewersu ani półbiegów ani po wcisnięciu przycisku od napędu. 

Może ktoś cos wie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek0979    0

podłączyłem na krótko napęcie 12 volt do środkowego elektrozaworu  umiejscowionego w tylnej części i pojawiło się ciśnienie oleju tzn. rozłączyło napęd.  Tylko dlaczego nie dochodzi tam prąd po włączeniu guzikiem? Próbowałem polecieć kablami od tego elektrozaworu do góry i doszedłem ko kompa - sterownika, i dalej to już czarna magia. Czy na elektrozaworze powinien być prąd 12 volt czy inne napięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo. mam jeszcze jedno pytanie, jadąc dłuższą trase z podniesionym podnośnikiem nie mogę go póżniej opuścić wie ktoś może jaka jest tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj