Skocz do zawartości

Zdjęcie

PRZEDNI NAPĘD

209 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 06:38

PRZEDNI NAPĘD Fajnie że ci to gówno zaczęło działać, ale nie chwal dnia przed zachodem, pojeździsz z miesiąc to będziesz mógł powiedzieć że działa.
Ja wczoraj wykręciłem pompę i muszę jakąś dziś zamówić, gdybym wiedział że to na 100% pompa kupił bym bosch (ok 1800- 1900zł) Ale jak się okaże że dalej nie to ...... Szkoda by wydać tyle niepotrzebnie jak stara pompa działała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PRZEDNI NAPĘD Dzisiaj, 06:54
  •  

#82 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 04 czerwiec 2013 - 07:56

PRZEDNI NAPĘD jak nie ma zbyt wiele różnicy w cenie (nie wiem ile kosztuje podróbka) to kupiłbym tego Boscha...
jeśli się okaże że tamta jest dobra to sprzedasz ją za dajmy na to za 500zł i może pokryjesz różnicę między Boschem a podróbką...

#83 Share janosik32

janosik32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 11:59

PRZEDNI NAPĘD Masz Rexrotha za 1500 ( bosch) i Caproni ( nie w tym sklepie) za 1000zł z przesyłką. Nasza Caproni świeża, za rok-dwa można coś więcej powiedzieć będzie.
http://www.sklep.miz...014-p-7446.html

#84 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 13:40

PRZEDNI NAPĘD Dzięki za zainteresowanie :) Pompa zamówiona z bosch rexroht za 1,5 tyś, poprzednia też jest tej firmy. A do póki mam ciągnik to nic nie będę sprzedawał. Ale wolał bym aby było to to.
Pytałem w Krakowie jakiś zakład naprawy pomp za sprawdzenie starej chciał 1/3 ceny nowej. Dowiem się jutro (chyba że nie będzie czasu to pojutrze) czy to to.

#85 Share janosik32

janosik32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 14:15

PRZEDNI NAPĘD Gdzieś w serwisowych numerach części, występuje zestaw uszczelnień pompy (tu- pomp) . Po numerze doszedłem do ceny około ,jak pamiętam 500zł. Jak je tam zmieniać i na jak długo to pomaga nie wiem. Do starej ( rexrotha) nie zaglądane jeszcze.

#86 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:25

PRZEDNI NAPĘD Mogę sprzedać prawie nową pompę 2 sekcyjną do Reni 110.54 ona ma 1,5 roku. Kupiłem Renie zimą od gościa który miał ją 1 rok i chodziła w prasie i różnych ciąganych maszynach. Założył tą pompę bo miała słabe ciśnienie (130atm) i mi nie powiedział, bo majster mu powiedział że rozdzielacz padł i ja założyłem 2 nową pompę i to samo a okazało się że na zaworze w rozdzielaczu taki "grzybek" i ciśnienia nie trzymał. Pracowała w oleju Fusch. Jak ktoś chętny to pisać :)
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#87 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:32

PRZEDNI NAPĘD Czytałem o tym twoim Grzybku, szkoda że dzień wcześniej nie powiedziałeś :( była szansa na dogadanie się :unsure:

#88 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:47

PRZEDNI NAPĘD Trudno :(
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#89 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 22:10

PRZEDNI NAPĘD Uszczelniacz na wałek do pompy to koszt 60 a reszta oringów to groszowa sprawa. I odrazu uprzedzam zeby nie montować zwykłego uszczelniacza, przerabiałem ten temat i musiałem wymieniać olej w silniku:)

#90 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:29

PRZEDNI NAPĘD więc tak dzielnik był uszkodzony wrócił z regeneracji teraz jest ciśnienie ok napęd dalej nie rozłańcza (pompy są nowe) z dzielnika idą dwa przewody 1 na chłodnicę drugi po kolei idzie na trójnik z trójnika 1 idzie na oba hamulce drugi do kolejnego trójnika a z niego jeden na rozdzielacz napędu a drugi na zawór (zawór jest ok) gdy jest tak połączone ciśnienie jest brak wszystko ucieka poprzez hamulce pytanie po co idzie olej z dzielnika do pochw hamulcowych ? :blink: ( w 155 napęd mam załańczony ręcznie a z dzielnika olej idzie na trujnik i jeden przewód do pochw a drugi na przelew do skrzyni więc ciśnienia tam nie ma to po co te przewody idące do pochw) gdy odetnie się dopływ oleju na hamulce zaślepiając trujnik pojawia się ciśnienie na przystawce ale napęd dalej nie rozlancza więc pewnie jest w niej coś uszkodzone (rozdzielacz napedu został pominięty) czy ktoś może wyjasnic po co ida te przewody do pochw hamulcowych i zrobić zdjęcie połączenia przewodów u siebie bo nie wiem czy to już ktoś nie pozamieniał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 06 czerwiec 2013 - 06:43

PRZEDNI NAPĘD rozumiem że sprawy elektryczności (elektrozawór) są dokładnie sprawdzone i nie budzą żadnych podejrzeń?

#92 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 07:16

PRZEDNI NAPĘD Jest to smarowanie i za razem studzenie hamulców. Z którego miejsca chcesz zdjęcie? Z dzielnika?

#93 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 07:31

PRZEDNI NAPĘD Jesteś pewien że jest to smarowanie, jeszcze tam nie zaglądałem (na razie działa) A skąd idzie ciśnienie oleju na hamulce w przyczepie? Mam zamiar w przyszłości zrobić takie hamulce.
Skoro ciśnienie ucieka ci w hamulcach to tam zaglądnij, mało roboty z rozebraniem. Lecz jeśli po pojawieniu się ciśnienia na przystawce (jakie jest to ciśnienie) nie rozłącza to czeka cie spuszczanie oleju ze skrzyni i rozebranie przystawki.
Ja wczoraj założyłem nową pompę i teraz przód działa jak powinien :) wreszcie :) :) Oby tylko po rozgrzaniu oleju też tak działał :ph34r:

#94 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 20:15

PRZEDNI NAPĘD Tak jestem pewien tego. Hamulce na przyczepę są zasilane z głównego rozdzielacza hydrauliki. Osobiście to muszę to usunąć bo denerwuje mnie to bo jak nacisnę hamulce to nie mam hydrauliki:( a przyczep nie ciągam a więc zbędne

#95 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 20:45

PRZEDNI NAPĘD podejrzewam ze mogą być sklejone tarczki lub w gorszym wypadku uszkodzone uszczelnienia z tymi hamulcami to nie rozumiem o co chodzi skoro aby rozłączyc napęd potrzebne jest ciśnienie ok 20atm to jak olej może iść jednocześnie na przystawkę napędu i smarowanie hamulców przecież wiadomo ze nie bedzie ciśnienia chyba że w pochwach hamulcowych są jakies zawory ale w tedy to co to za smarowanie prosił bym o zdjęcia połączenia przewodów od dzielnika po kolei jak idą do przystawki i hamulców bo u mnie jak są podłączone przewody do homulców to można palcem zatkac przewód takie jest ciśnienie i niech ktoś napisze o co chodzi z tym smarowaniem skrzyni
elekrozawór aby nie budził podejrzeń został wypiety z obwodu

Edytowany przez Rabe, 07 czerwiec 2013 - 20:48.

#96 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 22:06

PRZEDNI NAPĘD U mnie hamulce, skrzynia i napęd są podłączone równolegle

#97 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 09:11

PRZEDNI NAPĘD Panowie skoro się tu wypowiadam to zapytam o jeszcze jeden problem KIEROWNICA !!!!! ;[

Wcześniej myślałem że to od pompy, ale teraz po wymianie dalej chodzi jak przed wymianą :( tzn na wolnych obrotach ciężko się kręci lub całkowicie nie da się skręcać. Dodam że napęd na wolnych obrotach jest rozłączony (czyli ciśnienie jest, nie tak jak przedtem - sprawdze jeszcze manometrem jak kupię trujnik)
Chciałem zapytać jaki tam ma być orbitrol (jego parametry) bo używanego raczej nie dostane (chyba że macie jakieś namiary) a orginał lub zamiennik to w tysiącach.
Kolego @rabe a jak chodzi ci kierownica? bo skoro nie masz ciśnienia w tym układzie to kierownica powinna chodzić ciężko - chyba że jest pierwsza po pompie to ona działa prawidłowo?
A już myślałem że będę miał wszystko ok :(

Edytowany przez Wojtek987, 09 czerwiec 2013 - 09:14.

#98 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 20:24

PRZEDNI NAPĘD pompę mam nową kierownica chodzi ok , pompa orbitrol i dzielnik połączone są szeregowo natomiast hamulce i napęd równolegle i tu zanika ciśnienie i nie wiem czy tak pmowinny być połączone ponieważ w tym miejscu tkwi problem co do ciężkiej kierownicy to najpierw sprawdz filtr ssawny bo często się zapycha

#99 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 20:57

PRZEDNI NAPĘD Zobacz na poczte wysłałem ci zapytanie, jutro jak kupie węża ok 35 - 40mm to wywale ten filtr w celu sprawdzenia czy to on??? Słyszałem że tam jest siatka i ona raczej nie powinna się zatkać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 21:38

PRZEDNI NAPĘD ten filtr ssawny nie powinien sie zapychac chyba że w skrzyni jest pełno opiłków lub jakiegos syfu a jeśli wymontujesz go to uważaj by potem założyć tak jak był bo przy odwrotnym montażu mozesaz narobić sobie kłopotu z powodu że opiłki które filtr zatrzymał pójdą na pompę