las4341

PRZEDNI NAPĘD

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie tak odrazu zniszczy kolego @jurek1, pościna opony i tyle, jeśli ktoś kupił pierwszy ciągnik z przednim napędem lub wymienił na nowszy to zwraca uwagę na rozłączanie przodu zaraz po wjezdzie na asfalt :o ,a potem ...................................targają po asfalcie z dwoma napędami mają to gdzieś i ciągnik chodzi lata.

"sami najlepiej wiecie" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

dokladnie tak

lepiej zdejmij wal, troche bedzie roboty, ale oszczedzisz sobie klopotow i wydatkow


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kolega dał świetną alternatywę,można czekać do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

całe szczęście pola mam w niedalekiej odległości od domu... myślę że nic się tak od razu nie stanie jeśli będę teraz jeździł na napędzie... A tak jak pisałem wcześniej przy czasie muszę zobaczyć co tam się dzieje...

ale chyba problem jest zdiagnozowany i może być coś z tą hydrauliką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plkDowgird    0

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum i od razu mam pytanie. Mój kolega kupił Renault 120-54 z elektrohydraulicznym rewersem i skrzynią 24/8, próbujemy doprowadzić ją do porządku i mamy problem z napędem. Nie ma żadnego połączenia między przyciskiem w kabinie, a cewką wyłączająca napęd, ktoś po prostu usunął przewód. I teraz pytanie, czy na tą cewkę idzie bezpośrednio napięcie 12V, czy musi być jakieś mniejsze? Napęd oczywiście jest cały czas załączony. W moim JD napięcie jest bezpośrednio 12V więc może tutaj również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Tak napięcie pełne 12V.

Zastanawiające dlaczego został usunięte połączenie. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plkDowgird    0

Dzięki kolego, napęd już działa :) Mamy jeszcze problem z licznikiem mtg i obrotomierzem. Licznik podłączony na krótko do akumulatora i generatora impulsu (alternator) działa normalnie, podłączony do kostki, nie działa. Sprawdziliśmy kostkę i okazało się że nie ma prądu na przewodzie plusowym, spróbowaliśmy więc doprowadzić prąd bezpośrednio do kostki ale to i tak nic nie dało, tak jakby przewód masy albo generatora impulsu szedł przez jakiś moduł albo cuś. Próbowaliśmy prześledzić wiązkę ale bez schematu, to jest masakra. Dodam, że alternator jest nieoryginalny ale podłączony na krótko podaje impuls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lugoski    0

koledzy u mnie w reni 106-54 tez mialem problem z tym przednim napedem.rozebralismy przystawke i powymienialismy wszystkie te elementy uszczelniajace.pozniej wymienilem takze pompe hydrauliczna(obudwie sekccje) i naped niby sie zalancza i rozlancza tak jak trzeba ale jest cos takiego ze na zimnym oleju rozlancza na 100% a jak olej jest zagrzany to troche ciagnie.nie mam pomyslu co wiecej mona by z tym zrobic bo cisnienia filtry zawory itp wszystko bylo zmieniane i sprawdzone.moze poprostu to juz takie uroki tego mechanizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1
Napisano (edytowany)

napedy w renault:) jesli ciagnik zgaszony to naped zalaczony po odpaleniu dochodzi do koszyka olej i go rozlacza jezeli wcisniemy przycisk i zaloczymy naped to wtedy odcina doplyw oleju i naped zalaczony. problemem moze byc cisnienie a raczej rozdzielnik cisnienia z powrotu orbitrola czasem cos sie dostanie i zawor zacina sie i brak cisnienia czasem ktos z braku cisnienia odcina doplyw cisnienia na smarowanie skrzyni co jest zabojcze dla mechanizmow skrzyni i leca lozyska igielkowe a potem to juz nie bede pisal co wysiada. jeszcze jeden problem to nie rozlacza naped czasem jest gorszy niz jak nie zalacza a przyczyna moze byc w pierscieniu segera w koszyku przystawki seger peka i lipa jak nie trzyma napedu sprezyna to trzyma cisnienie i jest caly czas zalaczony choc cisnienie jest odpowiednie. mysle ze przydadza sie wam te info bo renie to dosyc fajne i proste sprzety ja polecam kazdemu renie:)

Edytowano przez PIOTREK79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

panowie mam też problem z rozłańczaniem napędu pompa jest nowa a do przystawki nie dochodzi ciśnienie ( palcem można zablokować dopływ oleju) jakie mowinno być ciśnienie aby rozłączyło napęd (rozdzielacz został pominięty) stwirdziłem że winny jest dzielnik ponieważ 99% oleju idzie na drugi odbiornik dzielnik został rozebrany przeczyszczony chodzi niby prawidłowo a i tak 99% oleju pobiera pierwsza sekcja pompy a na przystawkę nie idzie nic da się jakoś zablokować ten dzielnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepaku1    9

ciśnienie powinno być ponad 20bar u mnie tak jest w 155 54 a nawet 25bar chyba tak podaje instrukcja ale przy lekko ponad 20bar rozłącza i nic nie przyłapuje u mnie na ciepłym oleju i niskich obrotach załączał się przedni napęd i ciśnienie wtedy było na przystawce od napędu powyżej 10 bar a winę za spadające ciśnienie ponosił dzielnik strumienia był zatarty tłoczek w tym dzielniku po oczyszczeniu dzielnika i odblokowaniu tłoczka ciśnienie wróciło do ciśnienia ponad 20 bar i nawet na ciepłym oleju i wolnych obrotach już nie spadywało ,w tej chwili nie widzę dzielnika ale czy ktoś nie zamienił przewodów ? nie wiem czy filtr ten ssący nie ma wpływu na twoje problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

panowie mam 110-54 i ostastnim czasem nie rozłącza mi napędu. I chciałbym wiedzieć w którym miejscu dokładnie znajduje się ten dzielnik strumienia bo nie wiem czy u mnie on nie jest zabrudzony i dlatego napędu nie rozłącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepaku1    9
Napisano (edytowany)

dzielnik strumienia znajduje się przy silniku z prawej strony dochodzi do niego przewód z orbitrola od góry następny poniżej idzie na chłodnice a ten najniżej zasila rozdzielacz przedniego napędu na samym dole (pod spodem)w tym dzielniku jest korek pod tym korkiem jest sprężynka nad sprężynką jest zabezpieczenie osadzone na tłoczku które ogranicza wsówanie się tłoczka głębiej tłoczek wyjmuje się od strony korka, jest jeszcze możliwość że w dzielniku zatkał się jeden z dwóch otworków obydwa znajdują się pod nyplem który wychodzi na rozdzielacz przedniego napędu jeden otworek jest średnicy około 1 mm a drugi około 3 mm

Edytowano przez grzepaku1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

panowie mam też problem z rozłańczaniem napędu pompa jest nowa a do przystawki nie dochodzi ciśnienie ( palcem można zablokować dopływ oleju) jakie mowinno być ciśnienie aby rozłączyło napęd (rozdzielacz został pominięty) stwirdziłem że winny jest dzielnik ponieważ 99% oleju idzie na drugi odbiornik dzielnik został rozebrany przeczyszczony chodzi niby prawidłowo a i tak 99% oleju pobiera pierwsza sekcja pompy a na przystawkę nie idzie nic da się jakoś zablokować ten dzielnik

 

Kolego a skoro ucieka ci ciśnienie oleju z układu to czy wspomaganie dobrze działa???

 

U mnie też problem z rozłączaniem ( jest tak że na większych obrotach rozłącza a na mniejszych nie, np do tyłu pod górę jadę na wyłączonym napędzie zaczyna kopać tył - zmniejszam gaz ok 900-1000obr i załącza się napęd. Wtedy też ciężej chodzi kierownica).

Podejrzewam pompę ale dać 1800zł dla samego sprawdzenia to trochę szkoda (od podnoszenia działa ideał), sprawdzę jeszcze ten dzielnik strumienia a dopiero pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

wspomaganie działa jak powinno pompe mam nową (koszt 980zł )a dzielnik pojechał do sprawdzenia do tucholi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelsikora    1

witam. moze ktos wie o czesciach do renault 106.54 dokladnie szukam do przedniego mostu obudowy wraz z trzema satelitkami. nowe niestety kosztuje a wciaz licze na jakas dobra uzywke. pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

skad jestes kolego? uzywane czesci mozesz kupic koło Jarocina, musialbym poszukać u siebie namiary do niego ma duzo klamotów do różnych marek ciągników, ja kupowałem części do skrzyni kiedyś do mf3065


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

Koledzy pytanie odnośnie przedniego napędu: jak działa u was przycisk? Chodzi mi o to czy po wcisnieciu zostaje w tej pozycji czy odskakuje z powrotem? Myślałem że powinien działać tak jak ten od koguta czyli zostawać po wcisnieciu... Dzisiaj kupiłem nowy przycisk i jest to samo czyli nie zakleszcza się w dolnej pozycji a zaroweczka pali się tylko wtedy gdy go przytrzymam... Jak musi być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Zostaje po wciśnięciu. Ciekawe jest to, że gdy pali się lampka to faktycznie ODCINA napięcie do elektrozaworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

Kurcze to sprzedali Mi uszkodzony przycisk! Będę musiał rozpocząć procedurę reklamacji...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

U mnie też trzyma. Brak ciśnienia w sprzęgle włącza naped a gdy podasz to rozłącza. U mnie od jakiegoś czasu jest problem, objaw jest taki ze jak jest naprawde ciężko to zaczyna jakby przeskakiwać i napewno nie jest to na łączkach wału tylko coś w przystawce ale co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

W przystawce masz sprzęgło podobne jak w WuEsce. Tych tarczek jest tam 8 albo 10(nie pamiętam) i raczej obrąbać ząbków nie powinno tam w nich. A może to koło zębate które napędza przystawkę dostało już luzu na igiełkach( i wałku). Jak spuścisz olej i odkręcisz przystawkę to będziesz miał dostęp do rzeczonego trybu. Bierze on napęd z zębatki osadzonej na wałku ataku wchodzącym w most. Jeśli wykryjesz luzy na tym kole zębatym pośrednim, to nie zwlekaj..... łożysko tylko 40zł. Reszta w tysiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

dalej drąże temat przycisku...

dzwoniłem do tej firmy co zamawiałem i powiedzieli mi że są dwa rodzaje przycisków...

jeden działa na zasadzie blokowania w pozycji dolnej a drugi w połączeniu ze stycznikiem (bynajmniej tak zrozumiałem)

i tak się teraz zastanawiam czy u mnie czasem nie ma tego stycznika... jest tam jakaś zielona kostka którą słychać jak coś przeskakuje... (kurcze kiepsko znam się na elektryce:):) )

tyle tylko że jak patrzyłem przy elektrozaworze to napięcie 12V jest cały czas....

dopiero jak druga osoba przytrzymuje przycisk w dolnej pozycji to napięcie znika...

czy może mi ktoś to wyjaśnić troszeczkę dokładniej jak to z tą elektryka jest? (nie chodzi mi o zasadę działania mechaniczną tylko od strony elektrycznej)

czy w ciemno wymieniać ten przycisk na ten drugiego typu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Dzięki kolego janosik. Jeśli chodzi o elektryke to w moim przypadku jest przekaźnik który po podaniu na niego prąd odcina prąd na elektrozaworze. On jest pod tapicerką pod tym włącznikiem. Dodatkowo jest to połączone z czujnikiem hamulców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z demontażem mokrego sprzęgła w Aresie 550 RX, mam zdjętą przednią pokrywę w której znajduje się pompa, następnie nie mogę wyciągnąć tego elementu na którym wokrół są śruby M10 oraz 3 szt. M8, z tego co wiem to tych M8 się nie odkręca. Może ktoś coś podpowie, z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam. Ares z mechanicznym rewersem oraz skrzynią Quadrashift (4 półbiegi). 
       
       
    • Przez Kamilek1221
      Witam mam taki problem w renault ares 630rz ciągnik jak chodzi na wysokich obrotach i po odpuszczeniu gazu pompa hydrauliczna takjakby łapał gdzieś powietrze czy coś takiego głośno chodzi przez chwilę i zaraz przestaję co może być przyczyną tego 
    • Przez MarcinZetor8011
      Witam,kupiłem niedawno Renówkę i mam mały kłopot, nie wskazuje na tablicy rozdzielczej temperatury płynu chłodniczego silnika.Po przekręceniu zapłonu świecą i gasną wszystkie kontrolki(oprócz smarowania i ładowania na zgaszonym sil.)Pokazują się pełne słupki od paliwa i temperatury,ale po chwili wskazuje rzeczywisty stan paliwa a temperatury już nie pokazuje w ogóle,rozgrzałem go z 10min. i to samo,nie wskazuje.Płyn chłodniczy jest,bezpieczniki dobre,więc zostaje chyba tylko kwestia czujnika lub urwany przewód elektr.Ale gdzie on jest?Szukałem kilka razy,ale nie znalazłem,byłem u dalszego sąsiada,szukaliśmy u niego i też nic(tylko że on nie musi się martwić bo u niego wskazuje,jak dobrze pamiętam to minimum jedną kreskę). Proszę o pomoc.
    • Przez Kamilek1221
      Witam mam taki problem w renault ares 630rz ciągnik jak chodzi na wysokich obrotach i po odpuszczeniu gazu pompa hydrauliczna takjakby łapał gdzieś powietrze czy coś takiego głośno chodzi przez chwilę i zaraz przestaję co może być przyczyną tego 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj