las4341

PRZEDNI NAPĘD

Polecane posty

listek11    1

Kolego renault 8514 mam renowke 7514 ts i chodzi mi o napęd jak go załącze to na wolnym biegu jest cicho jak wł 1 szosowe to zaczyna wyć w przystawce opony mam 13.6 r38 tył przód 11.2 r28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wątpie że to wina opon wystepowały z felgą 28 z przodu ja akurat mam 24 ale z tyłu też 13.6/38

Zobaczyć czy w filtrze szkrzyni nie ma opiłków , mozna też zdjąc przystawkę i obadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

75-14 

Szybki bieg ?? ja z napędem na szybszym biegu jak 2 i III grupa nie jeżdzę

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listek11    1

Witam mam pytanie mam renault 7514 i chodzi mi o opony tzn mam założone przód 11.2 r28 tył 13.6 r38 i chciałbym zmienić z przodu na 12.4 r 28 czy można tak i czy po zmianie opon przód z tyłem się zegara proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

nie zgra się,

jeśli chcesz szersze gumy musisz szukać o niższym profilu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listek11    1

Witam koledzy mam pytanie odnośnie opon mam w Reni 7514 opony 11.2 r28 słabe są i chciałbym kupić szersze niewiele jakie dodam że z tyłu mam 13.6 r38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekm2    0

Witam mam problem z rozłaczeniem przedniego napędu w nowym nabytku Renault Temis 630 ( budowa podobna chyba jak w 133.54). Ciśnienie w układzie przy załączonym napędzie 30-35atm na wolnych obrotach a po dodaniu gazu powyżej 60atm ( nie wiem czy ktoś nie podmienił sprężyny w zaworze po prawej stronie silnika). Po wyłączeniu napędu ciśnienie spada do 15atm na wolnych obrotach i wzrasta do max 30atm od 1500obr w góre. Przy niskim ciśnieniu występuje również problem z rozłączeniem WOM przez siłownik ( przy włączonym napędzie działa normalnie). Co może być przyczyną takiego spadku ciśnienia? uszkodzone uszczelnienia w przystawce napędu czy jakaś inna możliwość? na zimnym jeszcze czasami jakoś napęd rozłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

Kolego poszukaj na forum był temat poruszany juz wielokrotnie. a ciśnienie rozłączające to  około 23 atm.  wygląda na to ze ktos majstrował z zaworami no to przystawka napedu do przeglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekm2    0

Problem chyba rozwiązany. Wymiana kompletu uszczelnień w przystawce (pęknięty oring na tłoku) koszt 240zł z przesyłką i regulacja ciśnienia w zaworze i na razie jest OK, zobaczymy co będzie jak trochę popracuje i się dobrze olej rozgrzeje.

A czy znalazł już ktoś jak odłączyć hamowanie 4x4 przez przedni napęd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

w .54 ?

przy pompce hamulcowej czy pedale jest jakiś czujnik, wystarczy go odłączyć


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leny1992    0

witam. posiadam ciągnik renault Celtis 436RX. Mam jeden problem. Po uruchomieniu silniku wyłączam przedni napęd guzikiem i nic nie reaguje(kontrolka cały czas się pali) podczas jazdy automat powinien wyłączyć po przekroczeniu prędkości 16km/h - też nie rozłącza. proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam mam pytanko nie świeci się kontrolka napędu w ceresie 345x i oczywiście nie działa , czy można jakoś stwierdzić czy jest to uszkodzenie mechaniczne czy elektryczne , też nie działają światła stop czy może mieć to coś wspólnego. Prosze o pomoc .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko1970    21

dokładnie należy zacząć od bezpieczników 

w jeleniu  to jest powiązane bo  jak się wysadzi bezpiecznik od stopu to przedni napęd  kręci się cały czas i nie można wyłączyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal1994    0

Witam. Mam problem z Reno 155.54 Nectra. Chodzi o to że ma kiepskie ciśnienie w hydraulice, gdzieś prawdopodobnie ucieka albo coś bo zaczęło się od tego że ten tłoczek odpowiedzialny za sprzęgło walka nie ma siły się przesuwać i jest problem z włączaniem walka wtedy zaczolem sprawdzać ciśnienie manometrem z tyłu na wyjściach zegar pokazał 150 i myśleliśmy że pompa już słaba i też ten tłoczek nie ma siły się ruszac, nowa pompa założona a ciśnienie praktycznie się nie zmieniło może minimalnie podnioslo i tłoczek też bez zmian ledwo się rusza, trzeba mu pomóc breszka żeby się przestawił. Sprawdzilem też ciśnienie na przystawce napędu jest ledwo 10bar, gdzie to ciśnienie gubi? Ciągnik mam od nie dawna kupiony na uszkodzony silnik. Dodam że kieruje się w miarę ok mimo szerokich opon i kontrolka od ciśnienia skrzyni nie mruga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z demontażem mokrego sprzęgła w Aresie 550 RX, mam zdjętą przednią pokrywę w której znajduje się pompa, następnie nie mogę wyciągnąć tego elementu na którym wokrół są śruby M10 oraz 3 szt. M8, z tego co wiem to tych M8 się nie odkręca. Może ktoś coś podpowie, z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam. Ares z mechanicznym rewersem oraz skrzynią Quadrashift (4 półbiegi). 
       
       
    • Przez Kamilek1221
      Witam mam taki problem w renault ares 630rz ciągnik jak chodzi na wysokich obrotach i po odpuszczeniu gazu pompa hydrauliczna takjakby łapał gdzieś powietrze czy coś takiego głośno chodzi przez chwilę i zaraz przestaję co może być przyczyną tego 
    • Przez MarcinZetor8011
      Witam,kupiłem niedawno Renówkę i mam mały kłopot, nie wskazuje na tablicy rozdzielczej temperatury płynu chłodniczego silnika.Po przekręceniu zapłonu świecą i gasną wszystkie kontrolki(oprócz smarowania i ładowania na zgaszonym sil.)Pokazują się pełne słupki od paliwa i temperatury,ale po chwili wskazuje rzeczywisty stan paliwa a temperatury już nie pokazuje w ogóle,rozgrzałem go z 10min. i to samo,nie wskazuje.Płyn chłodniczy jest,bezpieczniki dobre,więc zostaje chyba tylko kwestia czujnika lub urwany przewód elektr.Ale gdzie on jest?Szukałem kilka razy,ale nie znalazłem,byłem u dalszego sąsiada,szukaliśmy u niego i też nic(tylko że on nie musi się martwić bo u niego wskazuje,jak dobrze pamiętam to minimum jedną kreskę). Proszę o pomoc.
    • Przez Kamilek1221
      Witam mam taki problem w renault ares 630rz ciągnik jak chodzi na wysokich obrotach i po odpuszczeniu gazu pompa hydrauliczna takjakby łapał gdzieś powietrze czy coś takiego głośno chodzi przez chwilę i zaraz przestaję co może być przyczyną tego 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj