Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie działa rewers

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MayeskiJD

MayeskiJD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 20:12

Nie działa rewers Dzień dobry.Mam problem z moim john Deere 6610.Kupiłem go we Francji i było z nim wszystko ok.W polsce zaczołem nim jezdzic kilka dni i nagle przestałł jezdzic.Kiedy przełączam przełącznik przód tył po lewej stronie kierownicy,nazywa sie to rewers czy cos w tym stylu,to zaczyna pikać coś i traktor nie jedzie.Czasem traktor jeździ i w pewnej chwili sie zatrzymuje.Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu ,jezeli nie zrozumieliscie to dopisze jak cos.

jeszcze jak byście mi podać jakiś servis JD z woj.Łódzkiego,jezeli oczywiscie znacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie działa rewers Dzisiaj, 21:25
  •  

#2 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 04 lipiec 2010 - 21:04

Nie działa rewers to może sie cewka jazdy zepsuła, o ile pamietam to sie tak nazywa,jest odpowiedzialna za zmiane przód tył w traktorkach z reversem

#3 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 21:29

Nie działa rewers Witam!!!
Po pierwsze sprawdz przekazniki od zalanczania jazdy w swoim JELENIU znajduja sie one pod deska z bezpiecznikami sa to 4 w dolnej lini po prawej stronie, bardzo prawdopodobne ze cos ktoregos boli badz gdzies wypchnelo jakis przewod.
A jak to wszystko okaze sie byc dobrze to stawiam w 85% na rewers to ustrojstwo przy kierownicy dosc czesto padaja!!!
A co do cewek jazdy to jakos malo prawdopodobne ale tez mozliwe, mozesz je zamieniac miedzy soba bo sa takie same a masz ich 3 sztuki. powodzenia,

#4 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 07:12

Nie działa rewers Napisz jaki to jest rewers, bo w tej serii był z reguły mechaniczno- hydrauliczny, ale widziałem też elektrohydrauliczne.
Jeśli mechaniczny to trzeba wyregulować długość cięgna, jeśli elekryczny to gdzieś się rozłącza na czujniku

#5 Share MayeskiJD

MayeskiJD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 19:38

Nie działa rewers jak sie dowiem to wam napisze.Czasami kiedy przełaczam dzwignie to jeżdzi ,a czasami tylko szarpnie,i czasami wogole.I wlasnie podczas jazdy się rozłacza i pika coś przy kierownicy.

#6 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 10 październik 2012 - 19:54

Nie działa rewers John deere 6110 rewers elektrohydrauliczny nie działa zero reakcji przełącznik wymieniony i nic serwis rozkłada ręce jaka może być przyczyna?

#7 Share winson92

winson92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 10 październik 2012 - 20:15

Nie działa rewers może jakis bład komputera?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 10 październik 2012 - 20:32

Nie działa rewers serwis wszystko sprawdzał. a po wymianie przełącznika trzeba go jakoś zaprogramować czy coś w tym stylu żeby komp wiedział że to nowy?

#9 Share maciej1234

maciej1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 październik 2012 - 19:49

Nie działa rewers

serwis wszystko sprawdzał. a po wymianie przełącznika trzeba go jakoś zaprogramować czy coś w tym stylu żeby komp wiedział że to nowy?

z tym programowaniem to bzdura z kąd masz ten serwis u mnie przy 6620 było podobnie jeżdzili jeżdzili i nic zmieniłem serwis kolega dał mi namiar na kolesia który pracował 10lat w serwisie jd i sama weryfikacja trwała 5godzin . Problem jest taki że wcześniejszy serwis nawet nie potpioł manometrów i wisiał na telefonie a koleś do dziś umnie świadczy usługi 3 lata i jestem zadowolony nie doś że taniej to 10razy dokładniej i wszystko wytłumaczy

#10 Share LukasMielec

LukasMielec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:33

Nie działa rewers Witam.
Pojawił mi się dziś mały problem z JD. Mianowicie zaczęło się dziać coś nie tak z rewersem. Jak go odpalę na pierwszym półbiegu to nie ruszy (nie zawsze tak jest-czasami jest OK) to znaczy kiedy włączę jazdę do przodu pika i miga błąd i nie ruszy-przy zmianie kierunku jazdy do tył również nie. Natomiast jak wrzucę mu na 2 lub 3 czy 4 (półbieg) i zgaszę po czym ponownie odpalę to wtedy rewers działa (startuje z pozostałych polówek ale nie z 1). Nie miałbym z tym problemu aby ruszać z 2-3 czy 4 szło by się przyzwyczaić, tylko kiedy wyjechałem na drogę rozłączyło go podczas jazdy i nie mogłem wrzucić kierunku jazdy, po wrzuceniu pikał sygnalizator i musiałem zgasić i ponownie odpalić traktor.
Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?? Traktor z 2001 roku.
Może to przez warunki atmosferyczne, ale jest to dla mnie kłopotliwe.
Pozdrawiam

Edytowany przez LukasMielec, 24 styczeń 2013 - 21:35.

#11 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 23:20

Nie działa rewers Nie wiem czy w JD tez jest coś takiego jak kalibracja skrzyni ?? Jak tak zawsze można spróbować nie zaszkodzi a pomóc może :)

#12 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 11:49

Nie działa rewers Zimno było? Czasem w niskich temperaturach rewers może nie zadziałać. Dopiero po kilkukrotnym przełączeniu z pozycji neutralnej w pozycję jazdy rusza. Instrukcja przewiduje takie zachowanie. Przy takich nieprawidłowościach generowane są też alarmy i kody błędów. Spróbuj doprowadzić oleje do temperatury pracy i wtedy zobacz czy rewers działa nieprawidłowo.

#13 Share LukasMielec

LukasMielec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 21:27

Nie działa rewers Witam. No było zimno...centymetr lodu na całym traktorze. Odpaliłem i pół godziny pracował aż zagrzał się motor i nagrzało w kabinie. Jutro będę badał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 25 styczeń 2013 - 22:42

Nie działa rewers Tematy połączone

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.