lukaczmarek

Moje dawki żywieniowe [świnie]

Polecane posty

ws71    1789

Nasuwa mi sie pytanie dlaczego pierwszej paszy nie dajesz tylko do 30kg, powyżej 30kg odjąć mączke rybną, odjąć z 10% pszenicy a w to miejsce dać pszenżyto, przy pozostałych zbożach trochę włókna z owsa raczej nie zaszkodzi,przy drugiej przy tej ilości żyta, pszenżyta enzym wskazany, zakwaszacz już niekoniecznie[przy tych udziałach % żyta pszenżyta musi ono być praktycznie bez sporyszu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sami997    0

Tucznik Finiszer >70kg

Pszenżyto- 480kg

Mieszanka (jęczmień, owies)- 300kg

Śruta sojowa poekstrakcyjna- 150kg

Olej sojowy- 5kg

Kukurydza- 50kg

Kreda- 3kg

Fosforan- 0,5kg

Siarczan sodu- 1,7kg

Lizyna- 2,9kg

Metionina- 0,6kg

Treonina- 0,8kg

Dolmix S- 10kg

Opinie??

Mam zamiar oddać do badania ale wcześniej chętnie poczytam waszych opinii

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

@Sami997Ten olej sojowy to w jakim celu?, wystarczy kuku zwiekszyć do 15% i masz ten sam efekt co z olejem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam,pomoże ktoś ułożyć dawki dla 30-60kg 60-do końca tuczu na premiksie 2% z Lnb 205 Zboża to jęczmień pszenzyto żyto hybrydowe owies pszenica ale to chciałbym wyeliminować Teraz dawki wyglądają następująco:30-60 pszenica 50 jęczmień 350 pszenżyto 300 żyto 100 sr sojowa 125 sr rzepakowa 25 zakwaszacz 3 kreda 7 premiks 20kg a dla 30-120 chciałbym coś takiego zrobić jęczmień 300 żyto 200 pszenżyto 300 owies 50 soja 100 rzepakowa 50 premiks 20kg kreda 7 zakwaszacz 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
Dnia 22.02.2024 o 12:00, tomekgeo2 napisał:

Witam,pomoże ktoś ułożyć dawki dla 30-60kg 60-do końca tuczu na premiksie 2% z Lnb 205 Zboża to jęczmień pszenzyto żyto hybrydowe owies pszenica ale to chciałbym wyeliminować Teraz dawki wyglądają następująco:30-60 pszenica 50 jęczmień 350 pszenżyto 300 żyto 100 sr sojowa 125 sr rzepakowa 25 zakwaszacz 3 kreda 7 premiks 20kg a dla 30-120 chciałbym coś takiego zrobić jęczmień 300 żyto 200 pszenżyto 300 owies 50 soja 100 rzepakowa 50 premiks 20kg kreda 7 zakwaszacz 3

Wez to napisz  jeszcze raz albo sprecyzuj o co chodzi co chcesz wyeliminowac, znaki interpunkcyjne????, bo można dostać oczopląsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez klusek
      z jakiej firmi kupujecie koncentraty swiniom??i lie kupujecie
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
    • Przez Masseyy
      Witam
      zastanawiam się jakie preparaty stosujecie do zwalczania mykotoksyn chorobotwórczych. Ile stosujecie do paszy i jakie są efekty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj