Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 08 październik 2012 - 22:28

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? mam takie dwa pytania
1. rozciekł mi się jeden siłownik c 90 jak go rozebrać bo znalazłem uszczelniacz na allegro http://allegro.pl/ze...2671395799.html

2. czy ta pompa podpasuje do mojego belarusa 952 bo ta orginalna 45l to jest nie wypał i myśle o wymianie na coś większego http://allegro.pl/po...2690192717.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? Dzisiaj, 23:38
  •  

#2 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 08 październik 2012 - 23:58

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? Pytałem się kiedyś serwisanta o te siłowniki to powiedział ze były dwa typy tych siłowników, jedne były nie rozbieralne :blink: sam się temu dziwił w jaki one były składane, a drugie były już rozbieralne z takimi otworami w górnej części (te nierozbieralne też je mogą mieć) aby coś w nie włożyć i wtedy można tą górną część odkręcić, tak jak siłowniki starego typu w ładowaczu Cyklop, jak nie ruszysz to się nie dowiesz.
Tak w ogóle powinny to być siłowniki dwustronnego działania aby można było używać docisku np. szczególnie jak jest sucho przy orce, było by o wiele lepiej.

Co do pompy bardzo ciekawa ^^ 20/min więcej niż w standardzie to sporo, zadzwoń i się zapytaj dokładnie jeśli chcesz kupić i koniecznie napisz czy pasuje, ale niby coś tam pisze że tak.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9084 postów

Napisany 09 październik 2012 - 07:37

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? Nie chce mi się wierzyć żeby był nierozbieralny. To tak jak by zrobili skrzynię biegów i zaspawali wszystkie pokrywy.
Według rysunku wygląda to tak

http://zapodaj.net/1...58ef9f.jpg.html

http://zapodaj.net/4...3652a7.jpg.html

Ten na pewno jest rozbieralny a żadnej nakrętki nie ma. Są inne metody zabezpieczania tłoczyska przed wysunięciem szczególnie w siłownikach jednostronnego działania.
KPK Kumurun Team

#4 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 09 październik 2012 - 13:55

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? Nakrętki, typowej nakrętki nie ma, u mnie są wgłębienia na cylindrze w górnej części i serwisant powiedział że to do odkręcenia kołnierza żeby tłoczysko wyjąć, sam mówił że to u kogoś rozkręcał, bo ciekło.
A ten co na rysunku to jest bez tych dziurek (ten podobno wg. niego nie rozbieralny), może po prostu nie umiał go rozebrać, bo nie widział kołnierza do odkręcenia.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#5 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 09 październik 2012 - 20:26

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? co do siłownika jak będzie po robocie wymontuje go i sprubuje rozebrać bo prawy cieknie z tego co mówicie to trzeba go na max wysunąć i obracać i szukać punktu w którym się rozejdzie?

a co do pompy to raczej podpasuje tylko nie widze tam wejścia na wąż który idze na cewki od blokady i wałka dlatego pytam czy podpasuje ale raczej sie skusze na tą pompe bo ta co mam 45l/min to niewypał bo jak olej tylko ciepły to zestaw uprawowo siewny słabo podnosi trzeba gazować i pług 4 skiby w obrocie to samo myśle ze po zmianie pompy problem zniknie

#6 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 09 październik 2012 - 21:31

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? Co do pompy to też mam w planach zmiany na większą nsz 50 płaską,a coś mi się wydaje że ta z linku pompa to jest nsz 50 ?przynajmniej tak samo wygląda,
Ps.w moich po bliskich agromach mówią że w belarusach powinna być pompa nsz50 okrągła,ale sprzedawca mi podawał parametry takiej pompy to przy 2400 obr daje ok 110 l/min a przy 1800 obr 70l/min ,a rozdzielacz ma przepustowość 70l/min to wychodzi na to że nsz 50 okrągła wogóle odpada tylko po co oni mają takie w sklepach ?

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8335 postów

Napisany 10 październik 2012 - 08:07

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? Ja założyłem taką pompę do 82, ale rozdzielacz miałem jakiś stary, prawdopodobnie z białoruśki, i nie dawał rady.
Ale z tego co zauważyłem, a parę pomp zmieniłem, to jak bym kupował to tylko te czerwone. Aluminiowe siadały po pół roku, a po założeniu czerwonej miałem spokój.

#8 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 10 październik 2012 - 20:44

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? mam w domu taką pompe leży u mnie już ze 30 lat co to za pompa i czy pasuje do belarusa 952?

http://zapodaj.net/5...cef1e8.jpg.html

http://zapodaj.net/e...0d0bf1.jpg.html

http://zapodaj.net/b...1df741.jpg.html

http://zapodaj.net/9...b8238f.jpg.html

Edytowany przez audi80b4, 10 październik 2012 - 20:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 październik 2012 - 21:09

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? Najzwyczajniejsza NSZ-50, stary dobry wyrób.

Edytowany przez zorzyk2, 10 październik 2012 - 21:45.

#10 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 12 październik 2012 - 19:32

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? przymierzyłem tą pompe dzisiaj i zeby ją załozyć to pasuje ale po założeniu pojawia się problem bo ta rurka co idzie ze zbiornika do pomy juz nie pasuje ma inny roztaw śrub niż pompa pompa ma większy rozstaw śrub niż ta pompa można gdzieś dokupić taką rurke?

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9084 postów

Napisany 12 październik 2012 - 21:48

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? W mtz-cie płaska a okrągła pompa maja inne kolanko zasilające pompę w olej. To idące od zbiornika do pompy.
KPK Kumurun Team

#12 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8335 postów

Napisany 13 październik 2012 - 07:55

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? Ja też miałem taki problem z rurką i dorobiłem ją, Nie jestem pewny czy ją jeszcze nie mam.

#13 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 13 październik 2012 - 19:58

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? a nie idzie tego nigdzie kupić bo w zbiorniku i w tej pompie co mam teraz założoną jest mały rozstaw śrub a w tej większej pompie mam już większy rozstaw śrub to potrzebował bym atkiej rurki zeby miała z jednej strony mały rozstaw idący do zbiornika a z drugiej większy rozstaw idący do pompy idzie coś takiego kupić?

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8335 postów

Napisany 13 październik 2012 - 21:25

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? W pierwszym poscie wlinku z pompą masz tą rurkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 19 październik 2012 - 20:57

jak rozebrać siłownik c-90 i czy pompa podpasuje? też się rozglądam za taką rurką(kolankiem) która by pasowała z jednej strony do zbiornika,a z drugiej do pompy nsz 50płaska,a czasem nie jest taka pompa zamontowana w mtz/pronar 1221 i takie kolanko ?

Dodaj odpowiedź