Skocz do zawartości

Zdjęcie

ocena VALTR seria T

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 08 październik 2012 - 20:25

ocena VALTR seria T Witam wszystkich ostatnio spodobały mi sie i "ubzdurałem" sobie Valtre seri T moc min 170km.
Interesuje mnie przedewszystkim SPALANIE bo ceny paliw to morderstwo dla każdego jestem przyzwyczajony do niskiego spalania w MF255 i URSUSIE 5714 ale mniejsze o nich interesuje mnie wszystko co związane z VAltrą T prosiłbym o opinie użytkowników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ocena VALTR seria T Dzisiaj, 15:44
  •  

#2 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 październik 2012 - 07:39

ocena VALTR seria T Ja tak trochę poza tematem, orientujesz się może ile taka Valtra kosztuje?

#3 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 09 październik 2012 - 14:27

ocena VALTR seria T cena podstawowa u dilera pod krasnymstawem
VALTRA wersja hitech:
- T173 350000zł
- T193 367000zł
(ceny netto)

#4 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 10 październik 2012 - 08:03

ocena VALTR seria T Ooo to nie na moją kieszeń ;D

#5 Share gospodarzSpomlek

gospodarzSpomlek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 16:10

ocena VALTR seria T Diler stawiski okolice lomży T151 hi-tech wersja dośc uboga 290 netto...ja kupilem z przednim TUZem i Womem oraz amortyzacja przód i kabina za 315 netto..A co do spalania moja w transporcie 30 km kukurydzę flieglem 268 spaliła srednio 11 litrów na mth.. i niktórzy twierdza że dużo...a w orce jeszcze nie próbowałem..pogoda nie dopisuje :)

Edytowany przez gospodarzSpomlek, 07 listopad 2012 - 16:11.

#6 Share Przemek6140

Przemek6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:mechanika,leśnictwo,rolnictwo

Napisany 23 listopad 2012 - 07:05

ocena VALTR seria T

Diler stawiski okolice lomży T151 hi-tech wersja dośc uboga 290 netto...ja kupilem z przednim TUZem i Womem oraz amortyzacja przód i kabina za 315 netto..A co do spalania moja w transporcie 30 km kukurydzę flieglem 268 spaliła srednio 11 litrów na mth.. i niktórzy twierdza że dużo...a w orce jeszcze nie próbowałem..pogoda nie dopisuje :)

U mnie w orce spalała średnio 11,5 litra na mth a przy kukurydzy w transporcie VALTRA T151 spalała średnio 6 litrów na mth

#7 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 19:26

ocena VALTR seria T przemek transport czyli podaj masę przyczep z ładunkiem i przelicz to na kilometry:)
KPK Kumurun Team

#8 Share madas_szab

madas_szab

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 21:35

ocena VALTR seria T mam t 151 i spalanie ujdzie po za tym mocny dośc cięźki taktor ale stale sie coś w nim psuje pierdołkiod siłownika drzwi po uszczelniacze na wale kończąc gdyby nie te ciągłe awarie to złego słowa bym nie powiedział

#9 Share Przemek6140

Przemek6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:mechanika,leśnictwo,rolnictwo

Napisany 22 marzec 2013 - 21:22

ocena VALTR seria T Siłowniki w drzwiach stale w tych ciągnikach wysiadają więc nie patrz na takie drobnostki

#10 Share madas_szab

madas_szab

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 21:30

ocena VALTR seria T

Siłowniki w drzwiach stale w tych ciągnikach wysiadają więc nie patrz na takie drobnostki

ale chłodnica cieknąca to chyba już nie taka drobnostka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 15:31

ocena VALTR seria T No witam po ponad 6 latach i 3600mth napiszę coś co w tym czasie użytkowania Valtry 130 zaobserwowałem dalej uważam ten sprzęt za ergonomiczną maszynę zużycie paliwa na max poziomie 20l/h w odniesieniu do wykonywanej pracy jako dobre z perspektywy czasu wydajność hydrauliki na poziomie 74l/min w dodatku dzielonej z układem kierowniczym to takie minimum a jako mankamenty to podobne jak pisał kolega wyżej naprawiałem chłodnice wymieniałem siłowniki w drzwiach w przedniej osi w (DANNA) wymieniałem uszczelniacz na wałku atakującym 2x uszczelniacz w prawym przednim kole i raz łożysko a także uszczelniacz w prawej tylnej zwolnicy nie były to uciążliwe i drogie awarie ale jednak

#12 Share Michalesz

Michalesz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 19:26

ocena VALTR seria T A co powiecie o Valtrze T203?

#13 Share madas_szab

madas_szab

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:57

ocena VALTR seria T

No witam po ponad 6 latach i 3600mth napiszę coś co w tym czasie użytkowania Valtry 130 zaobserwowałem dalej uważam ten sprzęt za ergonomiczną maszynę zużycie paliwa na max poziomie 20l/h w odniesieniu do wykonywanej pracy jako dobre z perspektywy czasu wydajność hydrauliki na poziomie 74l/min w dodatku dzielonej z układem kierowniczym to takie minimum a jako mankamenty to podobne jak pisał kolega wyżej naprawiałem chłodnice wymieniałem siłowniki w drzwiach w przedniej osi w (DANNA) wymieniałem uszczelniacz na wałku atakującym 2x uszczelniacz w prawym przednim kole i raz łożysko a także uszczelniacz w prawej tylnej zwolnicy nie były to uciążliwe i drogie awarie ale jednak

co zrobiłeś z chłodnicą bo moja sie poprostu lasuje 8 razy już ja klejiłem

#14 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:40

ocena VALTR seria T to dziadostwo 8razy miałem tylko raz taki przypadek kleił mi gość w Ostrowie wielkopolskim kosztowało chyba 50 może 70 złotych

#15 Share madas_szab

madas_szab

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:25

ocena VALTR seria T

to dziadostwo 8razy miałem tylko raz taki przypadek kleił mi gość w Ostrowie wielkopolskim kosztowało chyba 50 może 70 złotych

myślałem że może dali ci druga ;p nową

#16 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:31

ocena VALTR seria T

U mnie w orce spalała średnio 11,5 litra na mth a przy kukurydzy w transporcie VALTRA T151 spalała średnio 6 litrów na mth

Z kad Wy posiadacie takie wyniki? Nie pomyliliscie modeli? W orce na szerokosc 2,5m 23l/mth, gruber 8lap 18l/mth, transport 28t Netto w granicach 20l/mth, a orce jak by ja przycisnal to i 30l/mth spokojnie by wyszla...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#17 Share madas_szab

madas_szab

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 10:31

ocena VALTR seria T zgadzam sie a takie wyniki biorą sie z tego że kazdy sie chce pochwalić i jesli chodzi o orkę to podaja dane z swojego naj pola czyli najdłuższego najprostszego gdzieorze sie najlepiej i najtaniej i głebokość orki to tez wielki znak zapytania no i jeszcze dane z komputera ciagnika róznia sie z rzeczywistością i to dużo
co z tego ze ja powiem że t151 pali mi 16 litrów na 1ha skoro takie spalanie udaje mi sie osiągnąc na jednym polu a cała reszta to co, nie wolno jej pominąć
w efekcie z dojazdem na pole średnie spalanie w orce (głębokosć25-27 cm) klaruje sie na poziomie 22 l/ha nigdy nie przeliczałem na mtg ale to napewno niebędzie 11 l/mtg
a 6 l/mtg to t151 pali w ładowaczu przy podrzucaniu zboża i załadunku na samochód
Nie ma sie co czarowac wszystko w naszych ciagniczkach działa dzięki paliwu

#18 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 10:39

ocena VALTR seria T Chyba jakas ciezka ziemie masz skoro osiagasz tyle litrow na hektar, ja ta ktora pracowalem wychodzila jakies 9/l ha w orce, 6l/ha w gruberze, na IV klasie gleby Naprawde jak patrze na spalanie na hetar to jest bardzo smieszne, ciagnik ktory potrafi palic do 32l/godz na hektar wychodzi w paliwie o jakies 30-40% mniej jak by robil to trakorem o mocy 80KM ;)

Ja tam podaje srednie jednostki, wiadomo ze na jednym polu wyjdzie wydajnosc orki 1,2ha/godz a na innym 2,2ha/godz...

a 6 l/mtg to t151 pali w ładowaczu przy podrzucaniu zboża i załadunku na samochód

Ujal bym to tak, 6l/mtg to pali stojac w miesjcu przy 1250obr silnika :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 17:53

ocena VALTR seria T jak ja mówiłem ludziom że moja valtra pali 20l/h to wszyscy się dziwili co tak dużo poza tym te ciągniki tak naprawdę nie liczą motogodzin tylko godziny i nieważne czy ciągnik pracuje przy 1100 czy 2200 obr/min w ciągu godziny przepracuje 1 mth wiadomo jeśli jest to główny ciągnik to pracuje na tych 1400-2000 obr ale jak ktoś używa np w ładowaczu czołowym to jak się ma te dajmy 500mth do wymiany oleju w silniku