arniormo

Kompresor Potrzebna pomoc.

Polecane posty

arniormo    0

Witam mam taki problem bo nie wiem czy silnik który posiadam nie jest za słaby. A oto moje dane. Posiadam sprężarkę z ursusa c330 i silnik 1,5kw na którym mam większe koło pasowe niż na sprężarce. I teraz nie wiem czy da rade sobie ten silnik.mam jeszcze na zapasie 2,2kw. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Spokojnie pociągnie nawet dwie takie sprężarki. Nie podałeś przełożenia ale zakładam że koło napędowe jest niewiele większe od napędzanego.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

ja tez ma spręzarke od C330 i chodzi silnik od dojarki 0,55 kW, a koła są w stosunku 1:1 butla od rozrzutnika i ten silnik nie ma nawet co przy tym robic. Ma bardzo lekko.

mam kilka zdjęc sprzed miecha, ale wtedy była jeszcze niewykończona

http://www.fotoload.pl/index.php?id=afbf7e21d0a3f1eca44f65ee00424ac6480

http://www.fotoload.pl/index.php?id=428e82389aab58337ee718d031d7b0e7804

http://www.fotoload.pl/index.php?id=871eb036ce18fc49f5ad2ea5558ab996287

http://www.fotoload.pl/index.php?id=98a54562756bbec2441fb8477ea2ba4c91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

Dzisiaj podłączyłem moją sprężarkę i okazało się ze ten silnik 1,5kw grzeje się i wyrzuca mi włącznik a mam ustawiony na 4A czyli maks. i nie wiem o co chodzi. Koło ma wymiar 18cm średnicy. Nie wiem co może być przyczyną mojego problemu. Kolego DrJoint Czy twoja sprężarka się mocno grzeje jak długo pracuje.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

Moja się nie grzeje ponieważ zamontowałem w niej chłodzenie olejem, zasilanie z zbiornika około 2l w miejsce miarki oleju i powrót w miejscu tej dziurki co wyrzuca nadmiar oraz wiatrak od zepsutej spawarki. zrobie jutro kilka zdjęc to pokaze jak to wygląda bo wiele odbiega od zdjęc powyżej

Najdłużej pracowała jakies 6 godzin bez przerwy przy malowaniu drzwi stodoły i była dośc ciepła, ale reke trzymac na niej się dało bez oparzenia

Edytowano przez DrJoint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

o ci się grzeje silnik czy sprężarka ?

Sprężarka grzeje się z samej zasady działania, Jeżeli ma służyć do napompowania koła itp to nie musisz żadnych wiatraków zakładać, dopiero jeżeli ma dłużej pracować to można o czym na koło pasowe pomyśleć ale bez przesady w ciągniku też przecież niema jakiegoś chłodzenia a tyle co powietrze z za chłodnicy troszkę przewieje.

Jeżeli silnik się grzeje to albo on sam ma jakieś problemy , albo ze sprężarka coś nie tak. Przy tej mocy nie powinien nawet odczuć tej malutkiej sprężarki. Zobacz jak ciężko się kręci ręką z podłączonym silnikiem. Możesz też spróbować podłączyć na próbę inny silnik albo ten gdzieś indziej podłączyć i zobaczyć czy się grzeje. Silnik 1,5 nie powinien wyrzucać 3A


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

pod warunkiem że zamierzasz całe dnie spędzać na malowaniu. Jeżeli tylko jeden zbiorniczek farby wypryskać i fajrant to wiatrak będzie tylko sztuką dla sztuki. Chyba że dałbyś koło pasowe z łopatkami wtedy bez kombinowania miałbyś chłodzenie

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Napisałeś że koło ma 18 cm (myślę że to na silniku), na sprężarce jest na pewno dużo mniejsze. Z tego co widziałem i czytałem to sprężarki nie lubią zbyt dużych obrotów a dokładniej zwiększone obroty oprócz grzania się agregatu nie powodują zwiększonej wydajności. Z resztą możesz sobie poparzeć jak szybko sprężarka w "ciapku" się "kręci". W innych ciągnikach jest napędzana z rozrządu i wiadomo że jest to połowa obrotów silnika. Druga sprawa - nie podałeś ile obrotów ma silnik, mam nadzieję że około 1400obr/min a nie 2800. Ale myślę że najpierw powinieneś zacząć od zastosowania przełożenia nie większego niż 1:1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Co do grzania koledzy - sprężarka zawsze będzie się grzać bo sprężane powietrze ma taką tendencję (rozprężane - temp spada). Sprężarka w c330 chodzi w przedziale ok 2000 obr/min (mniej więcej - zależy jak kto gaz wciska ) ale nie na próżno jest użebrowana i usytuowana za chodnicą - wiatrak dmucha na nią odbierając ciepło. Ciśnienie potrzebne do np. zahamowania przyczepy to max 6bar (więcej jak jest to wskazówka mija zielone pole).

 

Co do grzania silnika hmmm - nikt nie pisał jakie ciśnienie dyma jego sprężarka. do malowania pistoletem potrzeba 3,5 - 4,5 bara, ale do psiknięcia konserwacji to 7-9 bara.

Do 5 bar silnik nie będzie miał za ciężko - na rurce można założyć zawór jednokierunkowy by sprężarka miała lekko wystartować jeśli jest powietrze w butli. Schody zaczynają się jak sprężarka ma pompować np do 10 bar - wtedy 1,5kw zajeździsz.

 

Ja mam sprężarkę własnej roboty - silnik 2,2 920 obr/min połączony sprzęgłem ze sptężarką (oś w oś). Spreżrka ze złomowiska dwucylindrowa od Jelcza z przerobionym smarowaniem. Do tego stycznik, włącznik, zał-wył ciśnieniowy, dwa manometry, reduktor, trzy wyjścia na szybkozłącze w tym jedno za reduktorem. Butla gazowa z samochodu ok 50l.

Sprężarka ustawiona jest na 8,5 bara, włacza się przy 7. na redyktorze ok 3,5-4. Po 3 godzinach sprężarka gorąca, że reki nie potrzymam na niej natomiast silnik zaledwie ciepły.

Koszt - silnik 150 reszta ok 150-200 + moja robota. Wszystkie podzspoły ze zomowiska oprócz kół :) działa ok 4 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Ja na swojej kiedyś nabiłem 11.5 bara więcej bałem sie bo własnej roboty. Spręrzarka od c 330 silnik z dojarki 0.55kw butla z samochodowej instalacij gazowej 50litruw termik i wyłącznik cisnieniowy zawór jednokierunkowy ułatwiający start silnikowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

nie chodyi mi o te zaworki znajdujące sie w głowicy sprężarki tylko co jest przykręcony do butli a od niego odchodzi gruby przewód do sprężarki i cienki do wyłącznika cisnieniowego. Zawór ma za zadanie odciąć droge powrotną cisnieniu z butli do sprężarki a w tym czasib w wyłącznik upuszcza cisnienie znajdujące sie w przewodzie przez co silnik ma lżej w czasie rozruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Miałem kiedyś kompresor ze sprężarki z ciapka. Koło napędzające miałem nieznacznie większe, więc podobnie jak w c-330. Sprzedałem ciapka i musiałem dorzucić sprężarkę do kompletu.Kupiłem najtańszy kompresor 25 l z supermarkietu za niecałe 300zł. Nie ma porównania. Wydajność, kompaktowa budowa, automatyczny włącznik, regulacja ciśnienia na wyjściu, zasilanie 220V, dwa szybkozłącza. Jak Lexus przy syrence.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
ja tez ma spręzarke od C330 i chodzi silnik od dojarki 0,55 kW, a koła są w stosunku 1:1 butla od rozrzutnika i ten silnik nie ma nawet co przy tym robic. Ma bardzo lekko.

mam kilka zdjęc sprzed miecha, ale wtedy była jeszcze niewykończona

http://www.fotoload....65ee00424ac6480

http://www.fotoload....18d031d7b0e7804

http://www.fotoload....2ea5558ab996287

http://www.fotoload....fb8477ea2ba4c91

fajne, mi właśnie dziś wpadła sprężarka od ciapka ale starszego typu i właśnie sobie pomyślałem o czymś podobnym bo nie mam kompresorka przenośnego a przydałby się (dopompować koło, pomalować np przyczepę itp). Obecnie używamy ciapka do takich celów ale mamy kilka wolnych silników, nawet z przekładniami, koła pasowe też się walają, zbiornik mam od przyczepy, kształetk jest sporo, trochę węży gumowych kupić i styknie do naszych celów.

Pytanie tylko jest takie - czy taka sprężarka wystarczy?

 

Moja się nie grzeje ponieważ zamontowałem w niej chłodzenie olejem, zasilanie z zbiornika około 2l w miejsce miarki oleju i powrót w miejscu tej dziurki co wyrzuca nadmiar oraz wiatrak od zepsutej spawarki.
Zapodaj jakieś dokładniejsze fotki tego jak olej krąży oraz wiatraka.

 

...Ja mam sprężarkę własnej roboty - silnik 2,2 920 obr/min połączony sprzęgłem ze sptężarką (oś w oś). ... Do tego stycznik, włącznik, zał-wył ciśnieniowy, dwa manometry, reduktor, trzy wyjścia na szybkozłącze w tym jedno za reduktorem. ....Sprężarka ustawiona jest na 8,5 bara, włacza się przy 7. na redyktorze ok 3,5-4....

No u nas jest np silnik 1,1 który ma około 1000obr/min trójfazowy który by mi pasował do niej.

Możesz zapodać jakieś fotki osprzętu (bo podpiąć butlę ze sprężarką i silnikiem jakoś trzeba) bo myślę zrobić to tak aby miało ręce i nogi.

 

Miałem kiedyś kompresor ze sprężarki z ciapka. Koło napędzające miałem nieznacznie większe, więc podobnie jak w c-330. Sprzedałem ciapka i musiałem dorzucić sprężarkę do kompletu.Kupiłem najtańszy kompresor 25 l z supermarkietu za niecałe 300zł. Nie ma porównania. Wydajność, kompaktowa budowa, automatyczny włącznik, regulacja ciśnienia na wyjściu, zasilanie 220V, dwa szybkozłącza. Jak Lexus przy syrence.

możesz zapodać linka np do aukcji w jakimś sklepie czy allegro? Obejrzałbym chętnie co kupiłeś.

 

Tak, panowie wiem że wiele pytan ale idzie zima i przed wiosną bym przygotował sobie nową zabawkę o ile gra warta świeczki.

Czeka mnie napewno w najbliższym czasie trochę prostego malowania (3xspód przyczepy, może ciapek do pomalowania pójdzie, brony bo ramę może uda się w tę zimę zrobić) a nie wiem czy jest sens wywalać kasę na zabawki z marketu które spalą się po skończeniu gwarancji lub pochodza 3-4 lata i potem na śmietnik bo części nie ma. Poza tym ja nie robię nic hurtem i jak jedna przyczepę pomaluję wiosną to drugą może na jesieni.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A nie lepiej kupić starą polską dużą sprężarkę wan lub 6jn np.

http://tablica.pl/oferta/kompresor-ID1D9n1.html#52617ed290;r:13;s:88

 

Jak dla mnie gra nie warta świeczki, na allegro pełno tych 6jn czy starych wan-ów za tysiąc z groszami, a części do tego są dostępne bez problemów.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

tego czegoś z linka powyżej należy wystrzegać się jak ognia. 3jw60 się nazywa nie 6jn. Znam doskonale ten typ i jest strasznie awaryjna. Kiedyś pracowałem w zakładzie gdzie były takie używane. Były dwie jedna pracuje druga w tym czasie remontowana i tak w koło.. To nagminnie zaworki wymieniałem zdarzało, się wcale nie rzadko że wał korbowy się obracał. Z używanych to tylko WAN lub Airpol.

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

w moich okolicach nic fajnego nie ma (dwie ostatnie które oglądałem miały walnięte zbiorniki).

Zrobić wyjdzie taniej bo nie mam chęci wykładać 1000 PLN a i też nie potrzebuję sprężarki przez cały rok a tylko sporadycznie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

DrJoint jeśli podłączyłeś smarowanie tak jak piszesz to masz skrzynię korbową pełna oleju. Ma być na odwrót. Zasilanie olejem w miejscu gdzie jest odpowietrzenie. W pokrywce na łożysku wału. A powrót to korek spustowy. Powinien być zbiornik i pompka wymuszająca obieg oleju. Bania wciśnięta w miejsce bagnetu... dziwny pomysł.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

ja już składam swoją 3 sprężarkę na wanie i jedną na sprężarce z c330 ta z ciapka ma 20 litrowy zbiornik zawór upustowy silnik z dojarki kółka odolejacz i chyba wszystko, taka do pompowania i jakiś pierdół typu ropownica czy przedmuchiwanie a na wanie do malowania i 100 litrowy zbiornik silnika jeszcze nie mam ;( a nie wiecie gdzie do wana jedno tłokowego można dostać głowice i pierścienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

http://www.anset.pl/uszcz.php

 

Ja tu kupuje, wszystko mieli, o ile się nie myle chodzi ci o wana tego ze stara, czy tego małego z c330 bo to też wan, ale do małego w byle sklepie rolniczym,a tego większego w sklepach do ciężąrówek, pks-ach.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

to nie jest ta taka ze stara bo ona ma podstawę jak u c330 a ta ma taki odlew całkiem inny a koło pasowe jest bardzo duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj