Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kompresor Potrzebna pomoc.

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 07 październik 2012 - 17:29

Kompresor Potrzebna pomoc. Witam mam taki problem bo nie wiem czy silnik który posiadam nie jest za słaby. A oto moje dane. Posiadam sprężarkę z ursusa c330 i silnik 1,5kw na którym mam większe koło pasowe niż na sprężarce. I teraz nie wiem czy da rade sobie ten silnik.mam jeszcze na zapasie 2,2kw. Pomóżcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kompresor Potrzebna pomoc. Dzisiaj, 12:19
  •  

#2 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 07 październik 2012 - 18:59

Kompresor Potrzebna pomoc. Spokojnie pociągnie nawet dwie takie sprężarki. Nie podałeś przełożenia ale zakładam że koło napędowe jest niewiele większe od napędzanego.

#3 Share DrJoint

DrJoint

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 07 październik 2012 - 19:41

Kompresor Potrzebna pomoc. ja tez ma spręzarke od C330 i chodzi silnik od dojarki 0,55 kW, a koła są w stosunku 1:1 butla od rozrzutnika i ten silnik nie ma nawet co przy tym robic. Ma bardzo lekko.
mam kilka zdjęc sprzed miecha, ale wtedy była jeszcze niewykończona
http://www.fotoload....65ee00424ac6480
http://www.fotoload....18d031d7b0e7804
http://www.fotoload....2ea5558ab996287
http://www.fotoload....fb8477ea2ba4c91

#4 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 07 październik 2012 - 21:32

Kompresor Potrzebna pomoc. Dzisiaj podłączyłem moją sprężarkę i okazało się ze ten silnik 1,5kw grzeje się i wyrzuca mi włącznik a mam ustawiony na 4A czyli maks. i nie wiem o co chodzi. Koło ma wymiar 18cm średnicy. Nie wiem co może być przyczyną mojego problemu. Kolego DrJoint Czy twoja sprężarka się mocno grzeje jak długo pracuje.?

#5 Share DrJoint

DrJoint

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 07 październik 2012 - 21:51

Kompresor Potrzebna pomoc. Moja się nie grzeje ponieważ zamontowałem w niej chłodzenie olejem, zasilanie z zbiornika około 2l w miejsce miarki oleju i powrót w miejscu tej dziurki co wyrzuca nadmiar oraz wiatrak od zepsutej spawarki. zrobie jutro kilka zdjęc to pokaze jak to wygląda bo wiele odbiega od zdjęc powyżej
Najdłużej pracowała jakies 6 godzin bez przerwy przy malowaniu drzwi stodoły i była dośc ciepła, ale reke trzymac na niej się dało bez oparzenia

Edytowany przez DrJoint, 07 październik 2012 - 21:53.

#6 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 07 październik 2012 - 22:05

Kompresor Potrzebna pomoc. Skoro tak to też muszę wiatrak zamontowac. Tylko silnik mnie martwi teraz.

#7 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 10 październik 2012 - 07:01

Kompresor Potrzebna pomoc. o ci się grzeje silnik czy sprężarka ?
Sprężarka grzeje się z samej zasady działania, Jeżeli ma służyć do napompowania koła itp to nie musisz żadnych wiatraków zakładać, dopiero jeżeli ma dłużej pracować to można o czym na koło pasowe pomyśleć ale bez przesady w ciągniku też przecież niema jakiegoś chłodzenia a tyle co powietrze z za chłodnicy troszkę przewieje.
Jeżeli silnik się grzeje to albo on sam ma jakieś problemy , albo ze sprężarka coś nie tak. Przy tej mocy nie powinien nawet odczuć tej malutkiej sprężarki. Zobacz jak ciężko się kręci ręką z podłączonym silnikiem. Możesz też spróbować podłączyć na próbę inny silnik albo ten gdzieś indziej podłączyć i zobaczyć czy się grzeje. Silnik 1,5 nie powinien wyrzucać 3A
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#8 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 14 październik 2012 - 19:34

Kompresor Potrzebna pomoc. Czyli kolego Ukasz jakiś malutki wiatraczek do malowania się przyda zeby chłodził sprężarkę??

#9 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 14 październik 2012 - 20:18

Kompresor Potrzebna pomoc. pod warunkiem że zamierzasz całe dnie spędzać na malowaniu. Jeżeli tylko jeden zbiorniczek farby wypryskać i fajrant to wiatrak będzie tylko sztuką dla sztuki. Chyba że dałbyś koło pasowe z łopatkami wtedy bez kombinowania miałbyś chłodzenie

Edytowany przez ukasz, 15 październik 2012 - 08:03.

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#10 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 16:25

Kompresor Potrzebna pomoc. Napisałeś że koło ma 18 cm (myślę że to na silniku), na sprężarce jest na pewno dużo mniejsze. Z tego co widziałem i czytałem to sprężarki nie lubią zbyt dużych obrotów a dokładniej zwiększone obroty oprócz grzania się agregatu nie powodują zwiększonej wydajności. Z resztą możesz sobie poparzeć jak szybko sprężarka w "ciapku" się "kręci". W innych ciągnikach jest napędzana z rozrządu i wiadomo że jest to połowa obrotów silnika. Druga sprawa - nie podałeś ile obrotów ma silnik, mam nadzieję że około 1400obr/min a nie 2800. Ale myślę że najpierw powinieneś zacząć od zastosowania przełożenia nie większego niż 1:1.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 02 listopad 2012 - 12:35

Kompresor Potrzebna pomoc. Co do grzania koledzy - sprężarka zawsze będzie się grzać bo sprężane powietrze ma taką tendencję (rozprężane - temp spada). Sprężarka w c330 chodzi w przedziale ok 2000 obr/min (mniej więcej - zależy jak kto gaz wciska ) ale nie na próżno jest użebrowana i usytuowana za chodnicą - wiatrak dmucha na nią odbierając ciepło. Ciśnienie potrzebne do np. zahamowania przyczepy to max 6bar (więcej jak jest to wskazówka mija zielone pole).

Co do grzania silnika hmmm - nikt nie pisał jakie ciśnienie dyma jego sprężarka. do malowania pistoletem potrzeba 3,5 - 4,5 bara, ale do psiknięcia konserwacji to 7-9 bara.
Do 5 bar silnik nie będzie miał za ciężko - na rurce można założyć zawór jednokierunkowy by sprężarka miała lekko wystartować jeśli jest powietrze w butli. Schody zaczynają się jak sprężarka ma pompować np do 10 bar - wtedy 1,5kw zajeździsz.

Ja mam sprężarkę własnej roboty - silnik 2,2 920 obr/min połączony sprzęgłem ze sptężarką (oś w oś). Spreżrka ze złomowiska dwucylindrowa od Jelcza z przerobionym smarowaniem. Do tego stycznik, włącznik, zał-wył ciśnieniowy, dwa manometry, reduktor, trzy wyjścia na szybkozłącze w tym jedno za reduktorem. Butla gazowa z samochodu ok 50l.
Sprężarka ustawiona jest na 8,5 bara, włacza się przy 7. na redyktorze ok 3,5-4. Po 3 godzinach sprężarka gorąca, że reki nie potrzymam na niej natomiast silnik zaledwie ciepły.
Koszt - silnik 150 reszta ok 150-200 + moja robota. Wszystkie podzspoły ze zomowiska oprócz kół :) działa ok 4 lat

#12 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 listopad 2012 - 17:36

Kompresor Potrzebna pomoc. Ja na swojej kiedyś nabiłem 11.5 bara więcej bałem sie bo własnej roboty. Spręrzarka od c 330 silnik z dojarki 0.55kw butla z samochodowej instalacij gazowej 50litruw termik i wyłącznik cisnieniowy zawór jednokierunkowy ułatwiający start silnikowi.

#13 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 19:36

Kompresor Potrzebna pomoc. Zawór jednokierunkowy nie ułatwia rozruchu ,do ułatwienia rozruchu są zawory tzw. Presostat.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#14 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 listopad 2012 - 00:09

Kompresor Potrzebna pomoc. nie chodyi mi o te zaworki znajdujące sie w głowicy sprężarki tylko co jest przykręcony do butli a od niego odchodzi gruby przewód do sprężarki i cienki do wyłącznika cisnieniowego. Zawór ma za zadanie odciąć droge powrotną cisnieniu z butli do sprężarki a w tym czasib w wyłącznik upuszcza cisnienie znajdujące sie w przewodzie przez co silnik ma lżej w czasie rozruchu.

#15 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 09:35

Kompresor Potrzebna pomoc. Miałem kiedyś kompresor ze sprężarki z ciapka. Koło napędzające miałem nieznacznie większe, więc podobnie jak w c-330. Sprzedałem ciapka i musiałem dorzucić sprężarkę do kompletu.Kupiłem najtańszy kompresor 25 l z supermarkietu za niecałe 300zł. Nie ma porównania. Wydajność, kompaktowa budowa, automatyczny włącznik, regulacja ciśnienia na wyjściu, zasilanie 220V, dwa szybkozłącza. Jak Lexus przy syrence.

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#16 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 listopad 2012 - 17:07

Kompresor Potrzebna pomoc.

ja tez ma spręzarke od C330 i chodzi silnik od dojarki 0,55 kW, a koła są w stosunku 1:1 butla od rozrzutnika i ten silnik nie ma nawet co przy tym robic. Ma bardzo lekko.
mam kilka zdjęc sprzed miecha, ale wtedy była jeszcze niewykończona
http://www.fotoload....65ee00424ac6480
http://www.fotoload....18d031d7b0e7804
http://www.fotoload....2ea5558ab996287
http://www.fotoload....fb8477ea2ba4c91

fajne, mi właśnie dziś wpadła sprężarka od ciapka ale starszego typu i właśnie sobie pomyślałem o czymś podobnym bo nie mam kompresorka przenośnego a przydałby się (dopompować koło, pomalować np przyczepę itp). Obecnie używamy ciapka do takich celów ale mamy kilka wolnych silników, nawet z przekładniami, koła pasowe też się walają, zbiornik mam od przyczepy, kształetk jest sporo, trochę węży gumowych kupić i styknie do naszych celów.
Pytanie tylko jest takie - czy taka sprężarka wystarczy?

Moja się nie grzeje ponieważ zamontowałem w niej chłodzenie olejem, zasilanie z zbiornika około 2l w miejsce miarki oleju i powrót w miejscu tej dziurki co wyrzuca nadmiar oraz wiatrak od zepsutej spawarki.

Zapodaj jakieś dokładniejsze fotki tego jak olej krąży oraz wiatraka.

...Ja mam sprężarkę własnej roboty - silnik 2,2 920 obr/min połączony sprzęgłem ze sptężarką (oś w oś). ... Do tego stycznik, włącznik, zał-wył ciśnieniowy, dwa manometry, reduktor, trzy wyjścia na szybkozłącze w tym jedno za reduktorem. ....Sprężarka ustawiona jest na 8,5 bara, włacza się przy 7. na redyktorze ok 3,5-4....

No u nas jest np silnik 1,1 który ma około 1000obr/min trójfazowy który by mi pasował do niej.
Możesz zapodać jakieś fotki osprzętu (bo podpiąć butlę ze sprężarką i silnikiem jakoś trzeba) bo myślę zrobić to tak aby miało ręce i nogi.

Miałem kiedyś kompresor ze sprężarki z ciapka. Koło napędzające miałem nieznacznie większe, więc podobnie jak w c-330. Sprzedałem ciapka i musiałem dorzucić sprężarkę do kompletu.Kupiłem najtańszy kompresor 25 l z supermarkietu za niecałe 300zł. Nie ma porównania. Wydajność, kompaktowa budowa, automatyczny włącznik, regulacja ciśnienia na wyjściu, zasilanie 220V, dwa szybkozłącza. Jak Lexus przy syrence.

możesz zapodać linka np do aukcji w jakimś sklepie czy allegro? Obejrzałbym chętnie co kupiłeś.

Tak, panowie wiem że wiele pytan ale idzie zima i przed wiosną bym przygotował sobie nową zabawkę o ile gra warta świeczki.
Czeka mnie napewno w najbliższym czasie trochę prostego malowania (3xspód przyczepy, może ciapek do pomalowania pójdzie, brony bo ramę może uda się w tę zimę zrobić) a nie wiem czy jest sens wywalać kasę na zabawki z marketu które spalą się po skończeniu gwarancji lub pochodza 3-4 lata i potem na śmietnik bo części nie ma. Poza tym ja nie robię nic hurtem i jak jedna przyczepę pomaluję wiosną to drugą może na jesieni.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#17 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 17:21

Kompresor Potrzebna pomoc. A nie lepiej kupić starą polską dużą sprężarkę wan lub 6jn np.
http://tablica.pl/of...ed290;r:13;s:88

Jak dla mnie gra nie warta świeczki, na allegro pełno tych 6jn czy starych wan-ów za tysiąc z groszami, a części do tego są dostępne bez problemów.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#18 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 17:45

Kompresor Potrzebna pomoc. tego czegoś z linka powyżej należy wystrzegać się jak ognia. 3jw60 się nazywa nie 6jn. Znam doskonale ten typ i jest strasznie awaryjna. Kiedyś pracowałem w zakładzie gdzie były takie używane. Były dwie jedna pracuje druga w tym czasie remontowana i tak w koło.. To nagminnie zaworki wymieniałem zdarzało, się wcale nie rzadko że wał korbowy się obracał. Z używanych to tylko WAN lub Airpol.

Edytowany przez ukasz, 30 listopad 2012 - 17:47.

#19 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 listopad 2012 - 17:50

Kompresor Potrzebna pomoc. w moich okolicach nic fajnego nie ma (dwie ostatnie które oglądałem miały walnięte zbiorniki).
Zrobić wyjdzie taniej bo nie mam chęci wykładać 1000 PLN a i też nie potrzebuję sprężarki przez cały rok a tylko sporadycznie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 17:57

Kompresor Potrzebna pomoc. DrJoint jeśli podłączyłeś smarowanie tak jak piszesz to masz skrzynię korbową pełna oleju. Ma być na odwrót. Zasilanie olejem w miejscu gdzie jest odpowietrzenie. W pokrywce na łożysku wału. A powrót to korek spustowy. Powinien być zbiornik i pompka wymuszająca obieg oleju. Bania wciśnięta w miejsce bagnetu... dziwny pomysł.

Edytowany przez seweryn20, 30 listopad 2012 - 17:59.

KPK Kumurun Team