Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dotacje - kość niezgody..

119 odpowiedzi na ten temat

#81 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 11 październik 2012 - 11:33

Dotacje - kość niezgody.. Ha,ha :D . Prawo, prawem a rzeczywistość, rzeczywistością ( polecam dzisiejszy Agrobiznes odnośnie dopłat). :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dotacje - kość niezgody.. Dzisiaj, 02:52
  •  

#82 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 październik 2012 - 12:24

Dotacje - kość niezgody.. STACH
No właśnie urząd jak wiesz zanim wydał decyzje to zbadał czy jest wszystko zgodnie z prawem(powierzchnia ,uprawy itp. no i podstawowa sprawa czy ktoś inny nie złożył wniosku na te pole),wszystkie warunki zostały spełnione zgodnie z obowiązującym prawem ...więc na jakie wyłudzenie dopłat się upierasz?i jakie są dowody na to(grożby ,szantaż,ludzkie gadanie?)) ....to że robił na polu bez żadnej umowy pisemnej działa tylko na jego niekorzyść bo każdy prawnik podciągnie to pod usługi i jest pozamiatane .Zadam Ci proste pytanie co Ty byś zrobił na miejscu autorki tematu ?Dałbyś się zastraszyć w tak dziecinny sposób i oddał byś swoją własność na warunkach byle kogo. Prawdą jest że umowa ustna to tez umowa ale wytłumacz to pracownikom agencji,bo dla nich tylko glejt się liczy, a i w sądzie nic nie zdziałasz jak nie ma świadków że tak się umówili.Kto godzi sie na taką lipe niech nie liczy że cos ugra i tyle, no chyba że trafi sie naprawdę frajer który się przestraszy .

Idąc Twoim tokiem rozumowania czy też argumentacji można by stwierdzić i słusznie że nie wolno zabijać bo prawo nie zezwala,nie wolno jechać pod wpływem bo prawo zabrania....i co z tego ?ludzie giną a oprawcy chodzą na wolności .
.Udowodnij najpierw wyłudzenie a potem możemy dyskutować na ten temat.
Co do pytania- to prawo własności jest ponad posiadaczami ,dzierżawcami i itp. i o żadnym wyłudzeniu dopłat nie można tu mówić bo w tej konkretnej sytuacji nie ma żadnych na to dowodów i nikomu nie wolno twierdzić inaczej i szantażować właściciela bo to jest karalne.
Słuchaj ja tez tylko składam wniosek i dostaje dopłatę ,nikt mnie nie sprawdza czy jestem posiadaczem czy właścicielem itp. może postrasz mnie że zakapujesz a ja ze strachu oddam ci swoje pole w dzierżawę ,dodam że czasem ludzie u mnie robią na polu ...heh może i ja wyłudzam dopłaty ,niech zajmą się mną odpowiednie służby bo pewnie nie maja co robić.

Edytowany przez kozulek2, 11 październik 2012 - 12:41.

#83 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 październik 2012 - 13:48

Dotacje - kość niezgody.. Składając wniosek deklarujesz, że wszystko masz zgodnie z prawem. Agencja nie chodzi wcześniej i nie sprawdza czy masz wszystko dobrze a dopiero później pozwala Ci złożyć wniosek. Składając wniosek możesz zawyżyć powierzchnię działek i dopóty agencja nie zrobi kontroli albo nie dopatrzy się nieprawidłowości to dopłaty będzie Ci wypłacać. Po to są właśnie te późniejsze kontrole w gospodarstwach.
I dlaczego czepiłeś się tego, że jak właściciel składa wniosek o dopłaty mimo, że rolnikiem nie jest, to robi to zgodnie z prawem? Pokazałem, Ci że tak nie jest a ty dalej swoje, że to zgodne i jest to święte prawo własności. Jak zabiję Ci żonę na moim polu i zakopię w ogródku to także będzie moje święte prawo własności? W końcu naruszyła moją własność. Prawo własności jest święte jeżeli ktoś Ci to bezprawnie zabiera a nie wtedy jeśli zgłosi do agencji, że wyłudzasz dopłaty. Autorka mając umowę ustną może w każdej chwili zabrać dzierżawę bo ma takie prawo ale nie chroni to jej od odpowiedzialności jeżeli złamała prawo wyłudzając dopłaty na tą ziemię. I nie twierdzę, że autorkę czeka właśnie taki scenariusz. Ale jest taka możliwość jeżeli wystąpią pewne czynniki.

Jak sobie wyobrażasz umowy ustne w agencji? Jak agencja ma potwierdzić jej autentyczność? Przychodzisz i oświadczasz, że dzierżawisz 20ha na umowę ustną, agencja przyjmuje to do wiadomości i na tej podstawie wypłaca Ci pieniądze z PROWu czy dopłat?

I jak w tym kraju ma być normalnie skoro ludzie kradną twierdząc, że to zgodne z prawem a inni im przyklaskują, że mają rację, że tak robią.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 11 październik 2012 - 13:49

Dotacje - kość niezgody.. Kozulek2 - jak to Ty określasz - synku. Uparty jesteś jak osioł - bez urazy, ale żadne argumenty do Ciebie nie docierają. Porozmawiaj z prawnikiem, a nie panią Zosią z gminy, to Ci pewne sprawy wyjaśni.

#85 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 11 październik 2012 - 14:57

Składając wniosek deklarujesz, że wszystko masz zgodnie z prawem. Agencja nie chodzi wcześniej i nie sprawdza czy masz wszystko dobrze a dopiero później pozwala Ci złożyć wniosek. Składając wniosek możesz zawyżyć powierzchnię działek i dopóty agencja nie zrobi kontroli albo nie dopatrzy się nieprawidłowości to dopłaty będzie Ci wypłacać. Po to są właśnie te późniejsze kontrole w gospodarstwach.
I dlaczego czepiłeś się tego, że jak właściciel składa wniosek o dopłaty mimo, że rolnikiem nie jest, to robi to zgodnie z prawem? Pokazałem, Ci że tak nie jest a ty dalej swoje, że to zgodne i jest to święte prawo własności. Jak zabiję Ci żonę na moim polu i zakopię w ogródku to także będzie moje święte prawo własności? W końcu naruszyła moją własność. Prawo własności jest święte jeżeli ktoś Ci to bezprawnie zabiera a nie wtedy jeśli zgłosi do agencji, że wyłudzasz dopłaty. Autorka mając umowę ustną może w każdej chwili zabrać dzierżawę bo ma takie prawo ale nie chroni to jej od odpowiedzialności jeżeli złamała prawo wyłudzając dopłaty na tą ziemię. I nie twierdzę, że autorkę czeka właśnie taki scenariusz. Ale jest taka możliwość jeżeli wystąpią pewne czynniki.

Jak sobie wyobrażasz umowy ustne w agencji? Jak agencja ma potwierdzić jej autentyczność? Przychodzisz i oświadczasz, że dzierżawisz 20ha na umowę ustną, agencja przyjmuje to do wiadomości i na tej podstawie wypłaca Ci pieniądze z PROWu czy dopłat?

I jak w tym kraju ma być normalnie skoro ludzie kradną twierdząc, że to zgodne z prawem a inni im przyklaskują, że mają rację, że tak robią.

agencja nie musi mi pozwalać,ma obowiązek przyjąć mój wniosek
a co to ma wspólnego z kradzieżą ,jak nie jest rolnikiem jak jest? -należy sie i tyle co za różnica komu wypłacą ?skoro jesteś taki święty to kapować jet kogo ,tylko nie wiem kogo zakopią w tym dole na twoim polu?
no fakt jak ,,wystąpią pewne czynniki?,, tylko nie wystąpiły....jak złamała prawo?gdzie dowody na wyłudzenie?...
to ty twierdzisz że umowa ustna jest ważna- jak potwierdzisz autentyczność?przychodzisz i mówisz że to ty posiadasz i agencja ci wypłaca dopłatę - przeciesz cały czas ci tłumacze że bez umowy nic nie zdziałasz(masz problemy z czytaniem?). a szantaż (daj mi bo jak nie to ...)to nie jest bezprawne ograniczanie prawa do własności? Myślałem że jesteś bardziej inteligentny a le ty nie potrafisz bronic nawet tego co sam napisałeś przed chwilą, no i przekręcasz fakty i sam sobie przeczysz...paranoja chłopie

Kozulek2 - jak to Ty określasz - synku. Uparty jesteś jak osioł - bez urazy, ale żadne argumenty do Ciebie nie docierają. Porozmawiaj z prawnikiem, a nie panią Zosią z gminy, to Ci pewne sprawy wyjaśni.

Sam se porozmawiaj bo jak ci sąsiad zgłosi że wyłudzasz dopłaty ,to ze strachu oddasz mu niepotrzebnie pole ....
Rozumiem że jesteś nieszczęśliwym dzierżawcą bez dopłat ...trza kupić na własność żeby NIE CZAPKOWAĆ ,takie życie..heh.

Edytowany przez kozulek2, 11 październik 2012 - 15:44.

#86 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 październik 2012 - 16:13

no fakt jak ,,wystąpią pewne czynniki?,, tylko nie wystąpiły....jak złamała prawo?gdzie dowody na wyłudzenie?...

Autorka się przyznała, że brała dopłaty mimo, że oddała w dzierżawę pole. Więc masz już dowód.

a szantaż (daj mi bo jak nie to ...)to nie jest bezprawne ograniczanie prawa do własności?

No jest. Tylko co to ma wspólnego z wyłudzaniem dopłat? Jeżeli sąsiad ją szantażuje to w ramach zadośćuczynienia niech bierze te dopłaty? Bo w końcu się jej należy za te krzywdy.

#87 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 11 październik 2012 - 16:48

Dotacje - kość niezgody.. No tak przyznała się leć zamelduj ...brała i brać będzie i nic nie poradzisz ,tylko teraz bedzię miała nauczkę że nie warto ufać ludziom,..spisze se umowe i już nie będzie złodziejem (ot wielka mi różnica) w twoim chorym wyobrażeniu-tylko co to zmienia dzierżawca dalej nie ma dopłaty i zakapować nie ma gdzie i postraszyc nie ma jak...heh biedny posiadacz. Pobieranie czynszu dzierżawnego to też kradzież?Właściciel górą i nie wydymasz chyba że frajer.

Edytowany przez kozulek2, 11 październik 2012 - 16:51.

#88 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 październik 2012 - 16:59

Dotacje - kość niezgody.. Dużej różnicy nie ma, ale przynajmniej jest wszystko legalnie i nie będzie uczyć dzieci jak się nagina prawo.

Edytowany przez StasiekS, 11 październik 2012 - 17:02.

#89 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 11 październik 2012 - 19:05

Dotacje - kość niezgody.. Trochę się ubawiłem bo widać że brakło argumentów i zacząłeś się gubić w tym co wypisujesz, no ale to pewnie sarkazm którego ja nie łapie....heh .
Prawo właśnie po to jest żeby z niego korzystać(naginać) a nie tylko bać się głupich przepisów ,przykład idzie z góry....Nie udawaj takiego świętego bo z doświadczenia wiem że tacy są najgorsi ...nie pouczaj jak wychowywać dzieci jak ich nie masz - żałosny tekst który może kogoś zaboleć mądralo .Masz chamską skłonność do upominania się o odpowiedzi na Twoje głupie pytania a sam jednocześnie nie odpisujesz na żadne....trochę to nie ładnie z Twojej strony ale rozumiem że brakuje Ci argumentów.

Edytowany przez kozulek2, 11 październik 2012 - 19:06.

#90 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 11 październik 2012 - 19:16

Dotacje - kość niezgody.. Jakich argumentów? Edukację to chyba skończyłeś najdalej na poziomie szkoły podstawowej - albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Co najmniej kilka osób dobitnie wyjaśniło temat. Idziesz w zaparte jak osioł. Jedynym Twoim argumentem jest to, że trzeba kręcić - "co państwowe to niczyje". Typowe myślenie pracownika PGR z lat 80-tych :) Powodzenia i bez odbioru.

Opanuj się człowieku trochę !!!!!!!!

Edytowany przez MAT912, 11 październik 2012 - 19:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 11 październik 2012 - 19:24

Dotacje - kość niezgody.. Heh ale się wysilił,biedny posiadaczu....trzeba brać jak dają , to nasza kasa a nie państwowa -należy się i tyle ... niby czemu tak sr-sz ogniem dopłaty musisz oddać właścicielowi? wpadnij do agencji i zapytaj co i jak to otworzysz gały i przekonasz się kto ma racje,prawo sobie a życie sobie i tyle tak było jest i będzie.

Edytowany przez kozulek2, 11 październik 2012 - 19:30.

#92 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 11 październik 2012 - 19:31

Dotacje - kość niezgody.. Ha!! Ha!!
Widzisz kolego. Muszę zatrudniać parę osób, bo nie jestem w stanie sam obrobić swoich własnych hektarów. Mnie uczono w domu, że trzeba być uczciwym.

#93 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 11 październik 2012 - 19:37

Dotacje - kość niezgody.. ta a kultury nie nauczyli? ...no ciekawe co twoi pracownicy powiedzieli by o twojej uczciwości,znam ja takich świętych i praworządnych .Święty nigdy nie byłem i nie kandyduje na świętego i na tyle jetem uczciwy że nie ukrywam tego,wielu ludziom pomogłem a i co niektórym zrobiłem kuku -z zasady najpierw tłumacze nawet proszę a dopiero potem używam rąk a jak byłem młody to robiłem na odwrót...taki ze mnie drań ale jakoś przyjaciół mi nie brakuje a i na brak szczęścia nie narzekam.

Edytowany przez kozulek2, 11 październik 2012 - 19:56.

#94 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 11 październik 2012 - 19:50

Dotacje - kość niezgody.. No na tyle stron to chyba wyjasniliscie ta sprawe z tymi doplatami. Wkoncu brac czy nie brac?????????
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#95 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 11 październik 2012 - 19:58

Dotacje - kość niezgody.. brać jak dają a uciekać jak biją..heh

#96 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 październik 2012 - 20:31

Dotacje - kość niezgody.. Kozulek, ale jakich argumentów? Argumenty masz wcześniej.
Widzę, że jesteś z tych ludzi właśnie którzy lubią bić ale jak ich biją to uciekają i skarżą się, że ich biją. Hipokryzja bije z Twoich wypowiedzi na kilometr. Z jednej strony piszesz o świętym prawie własności a z drugiej przyzwalasz łamać, naginać prawo i brać własność państwową. Gdyby Agencja czy inny organ wyciągnął ręce po twoją świętość własność, naginając prawo zaraz byś zmienił opinię na ten temat i był wielce oburzony, że w państwie prawa takie dzieją się rzeczy. I już się nie dziwię dlaczego mamy takich polityków, jacy obywatele tacy politycy.

#97 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 11 październik 2012 - 21:45

Dotacje - kość niezgody.. Większego hipokryty od ciebie to ja tu nie spotkałem,dopłata jest do powierzchni danej uprawy i należy się rolnikowi (nie ważne jak i tak skosi właściciel gruntu,co zostało już wyjaśnione)) i żadna to własność państwowa I ŻADNE PRZESTĘPSTWO - zostanie wypłacona i wróci w podatkach itp. jak na razie to Unia dokłada lwią część ,luknij se w statystyki ile Polska dostała kasy...To nie ja pozwalam na wyłudzanie kasy tylko własnie ci co tworzą takie słabe prawo, agencja też bierze w tym udział ..mnie to po prostu śmieszy jak łatwo okrzyknąć złodziejem małego szarego człowieka co ma trzy hektary,a ci co mają 1000 ha i nie uprawiaja to co powinni już siedzieć?
Latwo jest przestraszyc szarego człowieka i naszczuć od złodzieji ale co z tymi co naprawde wyłudzają dużą kase ?kiwniesz chociaż palcem w obronie państwowego mienia-i tu razi hipokryzją ze wszystkich stron....Bohater i obrońca prawa się znalazł a jak co do czego to głupa pali i tyle.Tacy jak ty to najgorsze szuje bo potrafisz naskoczyc tylko na słabszego(w dodatku na kobietę) i oskarżyć bez podstaw o kradzież a na końcu w sumie przyznasz że to właściwie bez różnicy...łatwo wydawac wyroki co tylko kto dał ci do tego prawo pajacu,jakby trzeba było stać w obronie prawa to byś udał że nic nie widzisz taki z ciebie obywatel....Może ty mierzysz na polityka , ja na pewno nie,ale szkoda naszego kraju dla takich co potrafią tylko napluć we własne gniazdo.
CO nazywasz hipokryzją to że stałem w obronie własności?to że ktoś łamie wcześniej ustaloną umowę-to jest ok, tylko dlatego że wyczuł że jest słabszy i może nie da rady się obronić...Stałeś kiedy w obronie słabszego ?dla ciebie liczy sie tylko prawo ?kim jesteś że osądzasz innych i oskarżasz o kradzież ,na jakiej podstawie -że ktoś zapytał bo ma problem?CO tak plujesz na wszystkich i wszystko co w tym kraju ,byłeś na zachodzie że tak często i gęsto sypiesz wydumanymi przykładami?

Obejrzy dzisiejszy agrobiznes a się dowiesz jak agencja zajmuje się wyłudzeniami dopłat.. jak to sie ma do tego co pisałeś i tobie podobni?

Edytowany przez kozulek2, 11 październik 2012 - 21:52.

#98 Share Obszarnik

Obszarnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 październik 2012 - 07:42

Dotacje - kość niezgody.. Proponuję żeby moderator zamknął temat. Myslę że został już wyczerpany, a dalsza dyskusja do niczego dobrego nie prowadzi.

#99 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 październik 2012 - 08:13

Dużej różnicy nie ma, ale przynajmniej jest wszystko legalnie i nie będzie uczyć dzieci jak się nagina prawo.

A pierwszy rzuciłeś kamieniem i uznałeś że to kradzież mienia państwowego czyżbyś był świętym?
Nie państwo nie prawo tylko człowiek jest na pierwszym miejscu i tu należy się zastanowić kto kogo dyma?
Ludzie Twego pokroju rujnują nam życie bo jak znajdzie taki paragraf to nie ma zmiłuj .
Sam dałbyś kopa takiemu dzierżawcy i skroił dopłatę, w d*pie by było że to kradzież ,no ale taki dyplomata nie przyzna się bo żnie świętego.

Edytowany przez pipa123, 12 październik 2012 - 08:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 październik 2012 - 08:25

Dotacje - kość niezgody.. Panowie uspokójcie trochę tą dyskusję i opanujcie emocje, bo zaczyna to już przypominać kłótnię i obrażanie się wzajemnie a nie wymianę poglądów.