Skocz do zawartości

Zdjęcie

dynia jako pasza

49 odpowiedzi na ten temat

#41 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 24 wrzesień 2014 - 12:03

dynia jako pasza Jak tam u was zbiory dyni??
U mnie juz wszystko zebrane, lety rozdrobnione na polu leza. Nawet jestem zadowolony z plonow jest tego sporo i dynie duze porosly ;) jak to u was wyglada?

P.S. Dynia jadalna ale trzeba przyznac ze obrodzila w tym roku w pestki i miasz mozna powiedziec ze sa pelne ;)

Edytowany przez vbox33, 24 wrzesień 2014 - 22:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dynia jako pasza Dzisiaj, 09:37
  •  

#42 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 24 wrzesień 2014 - 16:00

dynia jako pasza Susza zrobiła swoje. Kwiatu było sporo, ale owoców z tego nie wiele. Średnia waga dyni to 5 kg. Z jednej rośliny plus minus 3 dynie. Ładnie się zapowiadało ale szału nie było. Miałem też problem ze mszycą, a w końcowej fazie jakaś zaraza zaatakowała i tyle z tego. W przyszłym roku też spróbuje. To był rok kilku eksperymentów bardziej lub mniej udanych. Dodam jeszcze, że ja miałem dynię jadalną.

#43 Share TomaszRum

TomaszRum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 19:46

dynia jako pasza

witam u mnie w domu dynie zawsze sialismy tam gdzie miejsce między kartoflami miedzy burakami pastewnymi itd. żadnych specjalnych technik ani oprysków. może jak jest sucho to troche podlewalismy jak była możliwość zawsze cos tam wyroslo były okazy po 25 kilo jak i mniejsze. skarmialismy eko kurom i swiniom . nasiona swoje od lat dyni olbrzymiej

#44 Share Polowy

Polowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 15:01

dynia jako pasza

Co myślicie o zastosowaniu już teraz gnojówki bydlęcej pod dynię, którą sadzi się w drugiej połowie maja w zależności czy z rozsady czy z ziarna. Później uzupełnić aby przed sadzeniem innymi składnikami. Nie będzie to za mocna dawka nawożenia jak pod "dyniowate" ?

#45 Share TomaszRum

TomaszRum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 18:04

dynia jako pasza

Głównie pastewną, ale posiałem też kilka odmian jadalnych i chcę spróbować je sprzedawać, bo wydaje mi się, że może w tym być jakiś biznes, tym bardziej że ludzie wracają do dynii i zaczynają ją coraz bardziej doceniać. A jak się nie uda to trudno, świnki albo byczki zjedzą z apetytem, więc dużego ryzyka nie ma. A pestki dyni są rewelacyjne. Mam kilkanaście krzaków odmiany bezłupinowej więc będzie co podjadać :D .

Ty masz jaką?
Jak siałeś?

witam nie siej na jednym poletku 2 odmian dyni bo ci sie pomieszaja geny przy zapylaniu albo jadalna albo pastewna. ludzie pastewnej nie kupią ale zwierzętom to bedzie obojetne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 15:38

dynia jako pasza

Jakie herbicydy stosujecie w uprawie dyni? Siejecie przed 15 maja czy może trochę później?

#47 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 maj 2015 - 18:14

dynia jako pasza

Ja siałem dynie tak 10 - 12 maj, w tym roku pewnie trochę później zasieje, bo najpierw muszę sprzątnąć z pola żyto. Herbicydów żadnych nie stosuję, tylko kilka razy przekultywatorowanie międzyrzędzi i później rządki raz hakam. Na większym areale to nie przejdzie, ale na moich 20 arach taka walka z chwastami jest wystarczające.

#48 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 05 maj 2015 - 21:48

dynia jako pasza

A w jakiej rozstawie siejesz? Ja planuję jutro zacząć 150x120. Nie za rzadko?

#49 Share Polowy

Polowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 maj 2015 - 06:33

dynia jako pasza

Ja przymierzam się do siewu 200x80.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 maj 2015 - 10:23

dynia jako pasza Ja sieję w rozstawie ok. 120 - 140 cm, tak aby kUltywatorem 2,7 m obrabiać 2 międzyrzędzia. W rządku daję co pół metra, ale też zależy jak szybko wrzucam nasionka.