Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 7475 dyna vt [czy można ustawić stałe obroty WOM]

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Dawid241

Dawid241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 17:21

MF 7475 dyna vt [czy można ustawić stałe obroty WOM] No to jak na pracę w transporcie i 3200 mth ma niezły bieżnik :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 7475 dyna vt [czy można ustawić stałe obroty WOM] Dzisiaj, 18:23
  •  

#22 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 listopad 2012 - 19:30

mam 7475 tzn mój stary i żałuje nie tylko różnicy kasy duzo wiekszej niz za np nh ale wgl kasy wydanej na niego...za te pieniadze wygoda chociaz powinna być przynajmniej znośna.. pozatym cos mi vario nie pasuje za ho...nie moge sie do tego przyzwyczaić, żeby chociaż dżoj był to moze było by to praktyczniejsze ale to tylko moje odczucia moze...a jak sprtzegło u cb tez bierze na samym dole tak ze puscisz milimetr i juz ciagnie? i hamulce z przyczepą jak jedziesz to tez tak jakby nic nie brały tyle co przyczepa..niby tak powinno byc zeby przyczepa brała pierwsza i wiecej ale traktor tez powinien przynajmniej tak miałem we wszystkich traktorach do tej pory a w tym jest tak to poje...chane

Kolego ale jak dlamnie komfort w tym fergusonie jest super oczywiscie mam pneumatyke amortyzatory w kabinie plus amortyzacje osi . Mam 3 fendty i porownujac tego MF to zribul wielki postep jezeli chodzi o komfort . inna sprawa ten monitor i jego obsluga w porownaniu do intuicyjnego obslugiwania w fendt to tu jest masakra:( a tak narazie jest okej mojego problemu nierozkminilem przyjedzie serwis bedzie tlumaczyl na gwarancji:)
a co ci wario niepasuje wciskasz gaz do dechy i wiecej ciebie nieinteresuje moze niewlaczasz sobie dyna tylko jezdzisz na systemie bierznym

#23 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 23:23

MF 7475 dyna vt [czy można ustawić stałe obroty WOM] chodzi ci o ten tryb obsługi pedałem? ogólnie nie orałem na tym tylko na normalnym z ustawionym sv1 z określoną predkoscia i obrotami. jeździłem troche po drodze samym pedałem ale tez trzeba było przemyslec co sie robi przy zwalnianiu chociaz to tak jak mówie do przyzwyczajenia...a jest tam tez jakas trzecia funkcja obsługi skrzyni ale nierozkminiałem tego z instrukcja bo jeździłem nh..moze ten tryb właśnie chodzi tak jak mówisz .no monitor tez jest troche kłopotliwy ale nie mów podłokietnik jest kijowy na całej lini nie przemyślany i wgl zero wygody zeby połozyc reke i dłoń do obsługi. pozatym to kwestia nauczenia sie ale w każdym ciagniku wciskając guzik do góry mozna sie spodziewac ze ramiona TUZ beda sie podnosic a tu jak na despet klikając do góry opuszczasz ;p nawet zastanawiam sie wytargac przełącznik i obrócic go ''normalnie'' co do ośki no to trzeba przyznać ze w mf chodzi dużo lepiej niż w nh.

#24 Share Dawid241

Dawid241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 00:00

MF 7475 dyna vt [czy można ustawić stałe obroty WOM] Jeśli chodzi o przyzwyczajenie to zawsze będzie się mylić :) A ja przy swoim 7465 rozpracowałem komputer i myślę , że nie jest aż tak trudno. Takie jest moje zdanie , być może przez to , że mamy w gospodarstwie tylko mf-y :)

#25 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 10:01

MF 7475 dyna vt [czy można ustawić stałe obroty WOM] no wlasnie ja przesiadajac sie z fendtow czyli lepszych na MF sie gubie:) ale traktor na 4+

#26 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 13:14

Jeśli chodzi o przyzwyczajenie to zawsze będzie się mylić :) A ja przy swoim 7465 rozpracowałem komputer i myślę , że nie jest aż tak trudno. Takie jest moje zdanie , być może przez to , że mamy w gospodarstwie tylko mf-y :)

Kolego to moze odpoweisz mi na pytanie ciagasz jakis sprzet na walek tym MF 7465?!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Dawid241

Dawid241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 14:56

MF 7475 dyna vt [czy można ustawić stałe obroty WOM] Tak ciągam , ale już odpowiem na Twoje pytanie , że nie idzie ustawić danych obrotów wałka bez względu na obroty silnika :) Bynajmniej nie doszedłem do tego a myślę , że mam już mf-a w małym palcu :)

#28 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 16:36

MF 7475 dyna vt [czy można ustawić stałe obroty WOM] a jak zalaczasz ja ustawiam obroty przyciskiem A na konsoli i wciskam gaz a zeby jechal puszczajac gaz traktor zwalnia az stanie a obroty ciagle sa tak jak ustawione tyle ze z tym samym opryskiwaczem pod ta sama gorke moim fendtem 312 125KM wjezdzalem 10km na godzine a MF 7475 niby max 155KM zdechnol do 7. Wiem ze automatycznie po zablokowaniu predkosci obrotowej walka wylacza sie system TM i zalacza sie system bierzny a chcial bym jezdzic na systemie tm z zablokowanym walkiem tak jak to jest w Fendtach przynajmniej moich . Oczywiscie juz mam dogadane ze bede doksztalcany przez serwis w tym temacie ale to zabawne bo uzytkuje fendta 820 fergusona 6495 fendta 312 od 5 lat 724 od 2 lat a nowego MF od roku i w fendtach wsio umiem a tu sie gubie :(:)albo poprostu tego niema ale niemoze byc 155konny traktor slabszy od 125konnego:)

#29 Share Dawid241

Dawid241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 18:29

MF 7475 dyna vt [czy można ustawić stałe obroty WOM] A ustawiasz zakresy lub zmieniasz "zająca" na "żółwia"?? A na jakich obrotach silnika jedziesz ?? Bo jeśli poniżej 1200 to jeszcze bym uwierzył bo turbina załącza się dopiero powyżej 1200 :) Ja śmigam z opryskiwaczem na obrotach 540 wałka i 1300 na silniku i bez problemu osiągam prędkości 10 km/h :)

#30 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 18:39

MF 7475 dyna vt [czy można ustawić stałe obroty WOM] mowie o pionowym wjezdzie pod gore bo takie pole mam 30hektarowe ani to w poprzek ani to w ukos trza pokonywac taka fest gore ! Jak ty niby osiagasz 540 obrotow na walku przy 1300obrotow na silniku ?! nawet ekonomiczny wola wiecej obrotow ja mam 2160 jak dobrze pamietam obrotow . Dlatego tez moje zdziwienie ze byl slabszy niz fendt 312 i dlatego to zglosilem i bede mial szkolenie:) hehe Wytlumaczenie :) a tak zmieniam te zakresy .i mam opryskiwacz 3200litra plus waga 3500kg opryskiwacza/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Dawid241

Dawid241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 19:57

MF 7475 dyna vt [czy można ustawić stałe obroty WOM] sprostowanie :D Mam aktywowane obroty "540" czyli na wałku mam chyba coś koło 330 :) Mój błąd , sorry :)

Dodaj odpowiedź