Zaloguj się, aby obserwować  
MichalP

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem.

Polecane posty

MichalP    60

Witam.

Mam nie typową prośbę potrzebuje kilka zdjęć wyorywacza z Neptuna. Może prośba okazać się śmieszna, ale postanowiłem w tym roku wymienić lemiesze i uchwyty wyorywacza i okazało się że jest problem.

Pierwszy problem to wysokość, po zamontowaniu wyorywaczy na te same śruby co były poprzednie wychodzi ze lewy chwytak jest niżej niż prawy.

Drugi problem to lemiesze...

Nie śmiejcie się ale... nie pasują tzn. jak chce założyć tak jak były poprzednie to czubki nachodzą na chwytaki i są jakby odchylone, natomiast jak mocuje odwrotnie, oki pasują jak należy do mocowań ale jakoś są pod takim kontem ze boje się ze będą cięły buraki.

 

Więc będę bardzo wdzięczny za zdjęcia , wrzucajcie na forum albo piszcie na PW to podam maila.

 

 

Dziękuje za pomoc !!

 

 

a i jeszcze jedno kombajn mam 2 sezon dopiero :(

Edytowano przez MichalP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Zakładaj lemiesze tak ja pasują na otwory ,po zamocowaniu mają być równo w kształcie litery " V "w dolnej części między lemieszami powinien być odstęp 2-3 cm.Jak jest coś krzywo to jest pewnie pogięte i trzeba skalibrować cały wyorywacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Zgadza się z tą śrubą. Stare lemiesze miałeś na pewno już zużyte więc ktoś je śrubą regulacyjną "zbliżał" do siebie. Teraz zakładasz nowe i dlatego zachodzą na siebie. Trzeba je śrubą rozchylić i będzie wszystko ok. Zakładasz jak dobrze pamiętam węższą stroną lemiesza do przodu a tył regulujesz tak żeby była niewielka szczelina, może być 2-3 cm jak pisali koledzy.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Oki a teraz lepsze pytanie bo mam jeszcze dylemat do tych lemieszy bo jak wiemy sa one wygięte i teraz pytanie, one powinny dołem się "schodzić" czyli wygięcie do środka czy na zewnątrz ? Bo kurcze mam 2 katalogi czesci i w obydwu o zgrozo jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

"Wygięcie" na zewnątrz i węższą stroną do przodu, inaczej Ci nie będą pasować otwory pod śruby. Naprawdę trzeba się postarać żeby źle przykręcić te lemiesze. Chyba, że kupiłeś złe, bo oczywiście występuje lewy i prawy i takie trzeba mieć. Załączam zdjęcie z mojego Kleine gdzie nieco widać lemiesze, choć miało ono przedstawiać, jak przerobiłem czyszczacz na bijaki od Stolla. Może w czymś pomoże.post-32747-0-04824900-1349552399_thumb.jpg

post-32747-0-04824900-1349552399_thumb.jpg

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekb37    0
Załączam zdjęcie z mojego Kleine gdzie nieco widać lemiesze, choć miało ono przedstawiać, jak przerobiłem czyszczacz na bijaki od Stolla

Dużo ta przeróbka kosztowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Koszt przeróbki niewielki. Tokarz dotoczył mi 4 wałki pod średnicę mocowania bijaków wywiercił otwory i nagwintował. Ja sobie tylko wymierzyłem to wszystko na czyszczaczu, wywierciłem w nim 8 otworów pod śruby mocujące i kupiłem komplet bijaków. Składanie jak i wymiana kompletu bijaków zajmuje mi teraz dosłownie 15 minut, a nie jak kiedyś jak miałem oryginalne pół dnia. Poza tym za komplet oryginalnych bijaków kiedyś krzyknęli mi w sklepie 1800 zł! :o A nasze krajowe zamienniki po 5 zł nie wytrzymywały mi nigdy dłużej jak 2-3 ha. Na tych od stola (też po ok 5 zł/szt) kopię już chyba 3 sezon po 8 ha rocznie.

Kolega MichalP pyta czy nie niszczą buraków? Owszem pierwszego roku po przeróbce miałem z tym kłopoty, bo przy oryginalnych obrotach waliły jak głupie w buraki. Co prawda czyściły w 150% ale i buraka ściąć potrafiły. Szybki pobiegłoem do sąsiada co ma stola zorientowałem się jakie potrzebne są obroty, dopasowałem inną średnicę koła napędzającego i krótszy pasek i zapewniam, że od tamtej pory pięknie i bezawaryjnie mi czyści. Polecam takie rozwiązanie, sprawdzone już od kilku sezonów. Jak będą chętni mogę podać poszczególne wymiary, średnice itp.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

jest szansa na zdjęcie od góry jak to rozwiązałeś? a przy okazji fotkę dalszej części wyorywacza bo jestem ciekawy jak w kleine wygląda przejście buraka z wyorywacza na gwiazdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Mam kilka zdjęć i postaram się je wrzucić wieczorem jak znajdę troszkę czasu. Mogę najwyżej jakieś jeszcze pstryknąć bo kombajn akurat na "warsztacie" jest przygotowywany do sezonu. Wykopki planowane od 5 listopada.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

dzięki wszystkim za pomoc. dzisiaj zakończyłem walkę z burakami. Kilka usprawnień podpatrzonych u was i kombajn od razu lepiej chodził.

Nie zmienia to faktu że szukam pomysłu na rozwiązanie jeszcze kilku problemów z tym kombajnem.

Najważniejszy to co zrobić żeby buraki nie blokowały taśmy podającej buraki do zbiornika, wpadają miedzy koniec gwiazdy a ramie podnoszące i taśma staje.

A drugi ... jak mylicie lemiesze od kleine będą pasowały do neptuna?? Bo te co w tym roku założyłem nadają sie do wywalenia taki badziew strasznie szybko sie wytrały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

1 załóż nowy pasek i mocniej do dociągnij.

Z kleina pochodzą z dwa razy dłużej i będą pasować., bo to samo. Z Holmera można złożyć tytanowe raczej już nie będziesz ich zmieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Co do blokowania się buraków to Poprzednik ma rację, choć wg mnie ważniejszy od stanu paska i jego napiecia jest stan koła napędzającego ten pasek. Pracuje ono w trudnych warunkach i dość szybko się zużywa. JA wymieniam je średnio co 3 lata (co ok 25 ha). Przy wytartym kole pasek po prostu nie ma dobrego styku i się ślizga przy większym obciążeniu. JAK masz nowe koło (koszt niewielki coś koło 40 zł i troszkę pracy przy wymianie) i w przyzwoitym stanie pasek (nowy coś koło 250 zł) burak nie ma Ci prawa zablokować taśmy podającej. Chyba że kamień, jak u mnie się często zdarza.

Co do lemieszy to te od neptuna faktycznie się szybko zużywają. Ja do swojego kleinie zawsze kupuję od neptuna( nie wiem gdzie kupić oryginalne) ale ostatnio wziąłem się na sposób. Kupiłem nowe a przed założeniem napawałem je specjalnymi bardzo twardymi elektrodami (ok 4 zł szt - idzie 2-3 szt na 2 lemiesze) Dwa lata kopią i praktycznie zużycia nie widać, ale spaw który nałożyłem ciężko było nawet szlifierką wyrównać.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Trochę z innej beczki jak zdemontować siłownik podnoszenia zbiornika korzeni od strony przenośnika korzeni,dzis mi zaczął lecieć i widzę że u góry będzie problem z wyjęciem bolca.Może ktoś to robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj