Skocz do zawartości

Zdjęcie

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem.

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 05 październik 2012 - 11:20

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. Witam.
Mam nie typową prośbę potrzebuje kilka zdjęć wyorywacza z Neptuna. Może prośba okazać się śmieszna, ale postanowiłem w tym roku wymienić lemiesze i uchwyty wyorywacza i okazało się że jest problem.
Pierwszy problem to wysokość, po zamontowaniu wyorywaczy na te same śruby co były poprzednie wychodzi ze lewy chwytak jest niżej niż prawy.
Drugi problem to lemiesze...
Nie śmiejcie się ale... nie pasują tzn. jak chce założyć tak jak były poprzednie to czubki nachodzą na chwytaki i są jakby odchylone, natomiast jak mocuje odwrotnie, oki pasują jak należy do mocowań ale jakoś są pod takim kontem ze boje się ze będą cięły buraki.

Więc będę bardzo wdzięczny za zdjęcia , wrzucajcie na forum albo piszcie na PW to podam maila.

Dziękuje za pomoc !!

a i jeszcze jedno kombajn mam 2 sezon dopiero :(

Edytowany przez MichalP, 05 październik 2012 - 12:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. Dzisiaj, 09:42
  •  

#2 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 05 październik 2012 - 14:27

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. Zakładaj lemiesze tak ja pasują na otwory ,po zamocowaniu mają być równo w kształcie litery " V "w dolnej części między lemieszami powinien być odstęp 2-3 cm.Jak jest coś krzywo to jest pewnie pogięte i trzeba skalibrować cały wyorywacz.

#3 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 05 październik 2012 - 18:26

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. a widzisz mam nowe trzymaki a po zmontowaniu lemiesze na końcu się stykaja....

#4 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 05 październik 2012 - 20:13

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. Musisz rozkręcić śrubę regulującą rozstaw wyorywaczy.

#5 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 05 październik 2012 - 20:48

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. Zgadza się z tą śrubą. Stare lemiesze miałeś na pewno już zużyte więc ktoś je śrubą regulacyjną "zbliżał" do siebie. Teraz zakładasz nowe i dlatego zachodzą na siebie. Trzeba je śrubą rozchylić i będzie wszystko ok. Zakładasz jak dobrze pamiętam węższą stroną lemiesza do przodu a tył regulujesz tak żeby była niewielka szczelina, może być 2-3 cm jak pisali koledzy.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#6 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 05 październik 2012 - 22:21

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. Oki a teraz lepsze pytanie bo mam jeszcze dylemat do tych lemieszy bo jak wiemy sa one wygięte i teraz pytanie, one powinny dołem się "schodzić" czyli wygięcie do środka czy na zewnątrz ? Bo kurcze mam 2 katalogi czesci i w obydwu o zgrozo jest inaczej.

#7 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów

Napisany 06 październik 2012 - 20:37

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. "Wygięcie" na zewnątrz i węższą stroną do przodu, inaczej Ci nie będą pasować otwory pod śruby. Naprawdę trzeba się postarać żeby źle przykręcić te lemiesze. Chyba, że kupiłeś złe, bo oczywiście występuje lewy i prawy i takie trzeba mieć. Załączam zdjęcie z mojego Kleine gdzie nieco widać lemiesze, choć miało ono przedstawiać, jak przerobiłem czyszczacz na bijaki od Stolla. Może w czymś pomoże.DSC_0063.JPG

Edytowany przez Alio, 06 październik 2012 - 20:44.

#8 Share krzysiekb37

krzysiekb37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 08 październik 2012 - 15:09

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem.

Załączam zdjęcie z mojego Kleine gdzie nieco widać lemiesze, choć miało ono przedstawiać, jak przerobiłem czyszczacz na bijaki od Stolla

Dużo ta przeróbka kosztowała?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 08 październik 2012 - 17:40

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. nie niszczy Ci on buraków?

#10 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów

Napisany 08 październik 2012 - 18:02

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. Koszt przeróbki niewielki. Tokarz dotoczył mi 4 wałki pod średnicę mocowania bijaków wywiercił otwory i nagwintował. Ja sobie tylko wymierzyłem to wszystko na czyszczaczu, wywierciłem w nim 8 otworów pod śruby mocujące i kupiłem komplet bijaków. Składanie jak i wymiana kompletu bijaków zajmuje mi teraz dosłownie 15 minut, a nie jak kiedyś jak miałem oryginalne pół dnia. Poza tym za komplet oryginalnych bijaków kiedyś krzyknęli mi w sklepie 1800 zł! :o A nasze krajowe zamienniki po 5 zł nie wytrzymywały mi nigdy dłużej jak 2-3 ha. Na tych od stola (też po ok 5 zł/szt) kopię już chyba 3 sezon po 8 ha rocznie.
Kolega MichalP pyta czy nie niszczą buraków? Owszem pierwszego roku po przeróbce miałem z tym kłopoty, bo przy oryginalnych obrotach waliły jak głupie w buraki. Co prawda czyściły w 150% ale i buraka ściąć potrafiły. Szybki pobiegłoem do sąsiada co ma stola zorientowałem się jakie potrzebne są obroty, dopasowałem inną średnicę koła napędzającego i krótszy pasek i zapewniam, że od tamtej pory pięknie i bezawaryjnie mi czyści. Polecam takie rozwiązanie, sprawdzone już od kilku sezonów. Jak będą chętni mogę podać poszczególne wymiary, średnice itp.

#11 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 08 październik 2012 - 18:16

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. jest szansa na zdjęcie od góry jak to rozwiązałeś? a przy okazji fotkę dalszej części wyorywacza bo jestem ciekawy jak w kleine wygląda przejście buraka z wyorywacza na gwiazdę :)

#12 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów

Napisany 09 październik 2012 - 07:48

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. Mam kilka zdjęć i postaram się je wrzucić wieczorem jak znajdę troszkę czasu. Mogę najwyżej jakieś jeszcze pstryknąć bo kombajn akurat na "warsztacie" jest przygotowywany do sezonu. Wykopki planowane od 5 listopada.

#13 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 13 październik 2012 - 23:56

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. dzięki wszystkim za pomoc. dzisiaj zakończyłem walkę z burakami. Kilka usprawnień podpatrzonych u was i kombajn od razu lepiej chodził.
Nie zmienia to faktu że szukam pomysłu na rozwiązanie jeszcze kilku problemów z tym kombajnem.
Najważniejszy to co zrobić żeby buraki nie blokowały taśmy podającej buraki do zbiornika, wpadają miedzy koniec gwiazdy a ramie podnoszące i taśma staje.
A drugi ... jak mylicie lemiesze od kleine będą pasowały do neptuna?? Bo te co w tym roku założyłem nadają sie do wywalenia taki badziew strasznie szybko sie wytrały

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 14 październik 2012 - 09:00

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. 1 załóż nowy pasek i mocniej do dociągnij.
Z kleina pochodzą z dwa razy dłużej i będą pasować., bo to samo. Z Holmera można złożyć tytanowe raczej już nie będziesz ich zmieniał.

#15 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów

Napisany 14 październik 2012 - 21:45

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. Co do blokowania się buraków to Poprzednik ma rację, choć wg mnie ważniejszy od stanu paska i jego napiecia jest stan koła napędzającego ten pasek. Pracuje ono w trudnych warunkach i dość szybko się zużywa. JA wymieniam je średnio co 3 lata (co ok 25 ha). Przy wytartym kole pasek po prostu nie ma dobrego styku i się ślizga przy większym obciążeniu. JAK masz nowe koło (koszt niewielki coś koło 40 zł i troszkę pracy przy wymianie) i w przyzwoitym stanie pasek (nowy coś koło 250 zł) burak nie ma Ci prawa zablokować taśmy podającej. Chyba że kamień, jak u mnie się często zdarza.
Co do lemieszy to te od neptuna faktycznie się szybko zużywają. Ja do swojego kleinie zawsze kupuję od neptuna( nie wiem gdzie kupić oryginalne) ale ostatnio wziąłem się na sposób. Kupiłem nowe a przed założeniem napawałem je specjalnymi bardzo twardymi elektrodami (ok 4 zł szt - idzie 2-3 szt na 2 lemiesze) Dwa lata kopią i praktycznie zużycia nie widać, ale spaw który nałożyłem ciężko było nawet szlifierką wyrównać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 18 październik 2012 - 18:28

Neptun - potrzebna pomoc z wyorywaczem. Trochę z innej beczki jak zdemontować siłownik podnoszenia zbiornika korzeni od strony przenośnika korzeni,dzis mi zaczął lecieć i widzę że u góry będzie problem z wyjęciem bolca.Może ktoś to robił?