Skocz do zawartości

Zdjęcie

pottinger mex gt

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomr

tomr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 październik 2012 - 15:05

pottinger mex gt panowie mam problem pottinger mex gt nie chce mi wciagac ucietej kukurydzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pottinger mex gt Dzisiaj, 17:29
  •  

#2 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 04 październik 2012 - 17:18

pottinger mex gt a gdzie i neichce te 2 walce co śa stojące i tna czy tam dalej walce pociagowe bo jak te pierwsze to moze u dołu słabe gumy o ile w tym modelu sa a jak tam dalej to może dokęc docisk walcy a może kukurydza po deszczu?
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#3 Share tomr

tomr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 październik 2012 - 18:38

pottinger mex gt tu zadnych gum niema sa takie metalowe uszy ikukurydza nie podeszczu moze talerze obcinajece sa za małe

chyba te dalsze walce

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 październik 2012 - 19:09

pottinger mex gt a nie jest zbyt sucha już?

#5 Share tomr

tomr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 październik 2012 - 19:53

pottinger mex gt pod kolby uschnięta to chyba nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 22:10

pottinger mex gt Musze niedługo kupić sieczkarnię, do wyboru mam Mengele MB 300 albo Pottinger MEX GT, skłaniam się ku tej drugiej, tylko nie wiem, czy to dobry wybór do Zetora 7211 (62KM). Co o tym sądzicie? Do tej pory Zetor śmigał z polską Malwą, strasznie to ciężkie było, ale dawał radę. Potem z 1ha zrobiłem Kemperem Sprint - o wiele wydajniejsza od Malwy, lekko chodziła.

Pottinger MEX GT ma niby zapotrzebowanie mocy 50KM (instrukcja), ale od wielu osób słyszałem, że dopiero przy 80KM wykorzystana jest pełna wydajność GT.

#7 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 19:21

pottinger mex gt Jak kupowaliśmy naszą MEX GT to gościu robił próbę właśnie zetorem 7211 w 3 metrowej kukurydzy i jak wpadł nią na 3 polowej to moment go zdusiło. My podczepiamy ją do zetora 8111 i w ładnej kukurydzy trzeba na 2 polowej jechać. W słabszej 3 z włączonym żółwiem.
Co do wydajności zetora 7211 z tą maszyną to więcej jak 1 ha dziennie to pewnie nie zrobisz. Chyba że kukurydza słaba, albo cepy i tarkę wyjmiesz. Dodam jeszcze że tą maszyną lepiej robi się suchszą kukurydzę, bo w zielonej potrafi się zapchać.

#8 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 11:53

pottinger mex gt No i kupiłem MEXa GT. Sieczkarnia podłączona do Zetora 7211 sprawia wrażenie lżejszej od Malwy i tak jakby lżej wkręca się na obroty. Na początku na zielono będę kosił Zetorem, ale już rozglądam się za około 100 konnym ciągnikiem który miałby pracować z tym MEXem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 20:32

pottinger mex gt Po pierwszych testach polowych mogę stwierdzić, ze Zetor 7211 bardzo dobrze radzi sobie z tą sieczkarnią. W kukurydzy w której z Malwą musiałem jechać na 3 polowej z MEXem GT śmigam 4 albo nawet 5 polową. Tartka jest założona :D

Jedyny problem jaki mam to, że nie chce wciągać małej kukurydzy. Miejscami mam maliznę około 0,5m, ucina ją ale zapycha się na tych dwóch bębnach z przodu. Zamiast pójść dalej mała kukurydza piętrzy się i zapycha. Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić?

Edytowany przez Maryush, 02 wrzesień 2013 - 20:33.