Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6920 , jak działa HMS jak go zaprogramować?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karol1540

karol1540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 październik 2012 - 13:15

John Deere 6920 , jak działa HMS jak go zaprogramować? John Deere 6920 , nie wiem jak działa HMS, jak go zaprogramować, do czego tak naprawde służy,
wnętrze kabiny jak na zdjęciu
nie wiem również do czego służy pokrętło obok tempomatu tam jest coś ECO Power i skala od 1 do 5
Dzięki z góry za podpowiedziDodany obrazek

Edytowany przez karol1540, 07 październik 2012 - 09:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6920 , jak działa HMS jak go zaprogramować? Dzisiaj, 15:39
  •  

#2 Share kubus19946

kubus19946

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Wszystkie możliwe maszyny

Napisany 04 październik 2012 - 15:36

John Deere 6920 , jak działa HMS jak go zaprogramować? Z tego co widzę HMS , czyli układu wspomagania na uwrociach nie posiadasz.
ALe w razie czego służe pomocą bo własnymi siłami to rozgryzłem.
Pozdrawiam

#3 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 04 październik 2012 - 21:40

John Deere 6920 , jak działa HMS jak go zaprogramować? Kubus19946 a HMS to jest Headland Managment System czyli właśnie system zarządzania na uwrociach.
Nie widziałem na żywo tej "deski rozdzielczej" więc nie wiem dokładnie jak to wygląda. Tam powinien być przycisk od jakby nagrywania czynności na uwrociu. Włączasz go wykonujesz nawrót z wszystkimi czynnościami i wyłączasz nagrywanie. Operacji z użyciem gniazd hydrauliki nie zaprogramujesz bo nie są one na alektrozaworach.

Edytowany przez Michufarmer, 04 październik 2012 - 21:41.

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#4 Share karol1540

karol1540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 październik 2012 - 08:57

John Deere 6920 , jak działa HMS jak go zaprogramować? To zdjęcie jest z tego ciągnika , jest przycisk z napisem HMS i obok podnośnika jest przełącznik 1 / 2 i jak wciskam HMS świeci się lampka HMSDodany obrazek

Edytowany przez karol1540, 07 październik 2012 - 09:37.

#5 Share karol1540

karol1540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 październik 2012 - 09:44

John Deere 6920 , jak działa HMS jak go zaprogramować? Nie wiem również do czego to służy

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 07 październik 2012 - 12:30

John Deere 6920 , jak działa HMS jak go zaprogramować? 1 i 2 to pamięć programu HMS, np pod jedynką możesz zaprogramować uniesienie maszyny wyłącznie wałka a pod 2 odwrotnie załączenie wałka i opuszczenie maszyny.
Odnośnie pokrętła na drugim zdjęciu po lewej to najprawdopodobniej masz automatyczną zmianę biegów pod obciążeniem. Ustawienie na 1 EKO (ekonomiczne) zmienia te biegi przy niższych obrotach a im bliżej 5 tym później przy wyższych obrotach tryb POWER (moc).
Pokrętło po prawej to potencjometr. Ustala on maksymalne obroty po wciśnięciu pedału gazu czy gazu ręcznego na maksa. Jak chcesz pracować z obrotami silnika maks. 1800 to ustawiasz odpowiednio potencjometr, Jak dasz gaz w podłogę to obroty będą maks 1800.

Odnośnie programowania HMS to nie jestem pewien, ale włączasz koło sterownika EHR np na 1 włączasz przycisk HMS zaznaczony czerwoną obwódką a następnie ten różowy wciskasz jakby w lewo i wtedy nagrywasz sekwencję na uwrociu. Jak ją wykonasz to przycisk zaznaczony na różowo dajesz wprawo. Gdy chcesz wykonać zapisana operację na uwrociu wciskasz 1 przy sterowniku HMS. Chyba tak to jest. Nie mam John Deer'a więc tak na chłopski rozum to wziąłem.

A nie masz do niego instrukcji obsługi?
Nie wiem czemu z forum nikt się zgłasza tu w temacie, tyle John Deere'ów w galerii a tu cisza.

Daj znać kolego co udało Ci się zrobić. A jak masz masz instrukcje po angielsku to wklej stronę odnośnie EGR to przetłumaczymy i będzie git.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#7 Share karol1540

karol1540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 październik 2012 - 17:14

John Deere 6920 , jak działa HMS jak go zaprogramować? Ja mam instrukcję po niemiecku. Dzięki za pomoc będę próbował w polu

#8 Share michal82sa

michal82sa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Informatyka

Napisany 08 czerwiec 2014 - 14:30

John Deere 6920 , jak działa HMS jak go zaprogramować? Czy ktos wytłumaczy mi do czego służy przycisk nad napisem "HMS" ? Z góry dziękuje za pomoc ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share smutas96

smutas96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,leśnictwo,mechanizacja rolnictwa i leśnictwa . Osobiście nie mam gospodarstwa .Pomagam u znajomego :)

Napisany 11 wrzesień 2014 - 17:19

John Deere 6920 , jak działa HMS jak go zaprogramować? te pokrętło obok eko z żłówiem i zającem to jest od obrotów silnika :)