Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awaria sprzęgła w mtz 952.3

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 05 październik 2012 - 17:52

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 Dokładnie nie ma co się palić, bo nie problem coś zepsuć i później wyłożyć kasę na ladę, może kolega nie ma czasu a piszę z telefonu, jak ktoś nie chce pomóc to niech się po prostu nie udziela.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awaria sprzęgła w mtz 952.3 Dzisiaj, 16:59
  •  

#22 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 05 październik 2012 - 19:08

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 To nie chodzi o wymądrzanie się (A nie wymandrzanie jak pisze kolega) ale o to że skoro coś sie zepsuło to chyba łatwiej sie wziąć i zacząć naprawiać i wtedy zobaczyć co się zepsuło a nie niepotrzebnie pytać na forum skoro i tak trzeba rozbierać i tak bo bez tego ani rusz Chyba lepiej rozebrać obejrzeć i wtedy w razie wątpliwości zapytać dołączyć jakieś zdjęcia i wspólnie wtedy rozwiązać problem bo tak to takie wróżenie może to się zepsuło a może tamto bez sensu pisanina w sumie to wiele tematów jest właśnie tego rodzaju lepiej się do wróżek udać.

Za takie podejście należy Ci się nagroda. Niestety nie mogę Ci przyznać żadnych "plusowych" punktów. Pozostaje tylko pogratulować rozsądku. Gdyby wszyscy użytkownicy tacy byli to AF miałoby naprawdę wysoki poziom.

Edytowany przez Elektrotechnik, 06 październik 2012 - 11:34.

#23 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 październik 2012 - 17:34

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 pewnie co ma sie śpieszyć jak już po sezonie, co miałeś z wałkiem nie wom nie tak że rozbierałeś?

#24 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 07 październik 2012 - 21:08

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 o przynajmniej jeden mnie rozumie pewnie dlatego że jest z mojego województwa ;) ,a z womem miałem taki problem że wlałem za dobry olej do skrzyni :D ,ale to tylko pośrednia wina, główna wada była zepsutego króćca poczytaj tutaj i będziesz wszystko wiedział http://www.agrofoto....rzewod-od-womu/

#25 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 29 październik 2012 - 08:45

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 mam problem ze sprzęgłem w moim belarusie 952 ostatnio przy puszczaniu sprzęgła zaczeło coś zgrzytać z włanczaniem biegów i zmianą nie ma problemu biegi chodzą dobrze nic nie zgrzyta ale jak puszczam sprzęgło i zaczyna łapać ze traktor zaczyna jechać to słychać taki zgrzyt i nie zależnie os biegu i jazdy do przodu czy do tyłu po prostu daje bieg puszczam sprzęgło i nagle taki zgrzyt
zgrzyt ten występuje tylko w tym momenicie jak traktor zaczyna ruszać co to może być?

#26 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 29 październik 2012 - 09:18

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 Jest kilka przyczyn takiego poślizgu sprzęgła podczas ruszania, lekko podparte łożysko wyciskowe, zużyta tarcza, stulejowane sprężyny docisku. Ja przy takim objawie, najpierw sprawdzam luz na pedale sprzęgła, jeżeli go nie ma wystarczy rozkręcenie dźwigni i po problemie. Przy lekko zużytej tarczy konieczne jest podregulowanie śrub przy łapkach wyciskowych sprzęgła. Na stulejowane sprężyny radą jest ich wymiana. Zacznij od luzu. Przyszła mi na myśl jeszcze jedna prozaiczna usterka, pedał sprzęgła obciera o blachy kabiny i nie odbija do końca od razu, tylko jak sprzęgło dostanie obciążenia, zlikwidowałem to wstawiając w otwory blach tuleje z poliamidu.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#27 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 23:27

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 zaglądałem ostatnio przez okiento do mojego sprzęgła i łożysko jest w pożądku ustawienie sprzęgła chyba też a dalej przy puszczaniu sprzęgła słychać taki zgrzyt

jakie powinno być dobre wyregulowanie sprzęgła ja robie tak łapki wysuwam max do przodu i odległość między łożyskiem a łapkami ustawiam na 2mm czy to jest dobrze wyregulowane sprzęgło?

i co się dzieje jak się reguluje tymi łapkami co się dzieje jak są w jednym skrajnym połozeniu do co w drugim to znaczy albo schowane w docisku blisko a co jak max wysunięte od dociku

jak zawsze jak reguluje to łapki na max oddalam od docisku po to aby łozysko jak najwięcej je potem do docisku wcisneło

jak powinno sie prawidłowo ustawiać te łapki na docisku tymi śrubami ?

Edytowany przez audi80b4, 14 listopad 2012 - 23:29.

#28 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 12:19

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 Łapki ustawia się wstępnie przed zjechaniem ciągnika. Na foto jest pokazane z tym że jest to sprzęgło starego typu. Nie wiem czy w nowszym jest taki sam punkt odniesienia. Łapy mają być równo ustawione względem łożyska. Luz ustawiasz na cięgle idącym od pedału. Ma mieć 50-60 mm jałowego skoku. U mnie jak na chama na dużym gazie puścisz sprzęgło to też zgrzytnie. Tarcza ślizga i taki dźwięk wydaje.

http://zapodaj.net/c...dfe778.jpg.html
KPK Kumurun Team

#29 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 15 listopad 2012 - 19:17

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 Moim zdaniem tarcza sprzęgłowa jest już wyrobiona na amortyzatorach i na tej "piaście" i przy ruszaniu ma za duży luz i hałasuje :rolleyes: a co do ustawienia łapek to nie mogą być śruby dokręcone do kąca bo może być poślizg tarczy, łapki ustawiasz równo a odległość łożyska ustawiasz cięgnem, poszukam instrukcji i mogę wrzucić :)

#30 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 20:36

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 no tak tylko jak łapki są na środku to albo blizej docisku to słabo sprzęgło wysprzęgla i zgrzyta skrznia na wstecznym bo reszta jest zsynchronizowana a jak łapki wysune od docisku w storne łozyska to robi sie duzy skok i dużo łożysko może łaki wcisnąć i lepiej wysprzęgla łapki oczywiście równo ustawione względem siebie a odległość od łożyska to 2 mm

co do zgrzytu to chyba nic nie jest wyrobione bo traktor ma niecałe 600 godzin chyba ze tarcza zaczyna się już kończyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 22:59

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 mam pytanie w miare zużywania się tarczy sprzęgła jak powinno regulować się łapki oddalać od docisku czy przybliżać?

#32 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 15:44

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 W miarę wycierania si ę tarczy sprzęgłowej łapki są coraz bliżej łożyska. W ruskim wystarczy ustawić jałowy skok pedału sprzęgła 50-60mm. na łapach tylko wówczas ustawiasz gdy mają nie równą odległość do łożyska.
KPK Kumurun Team

#33 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 19:44

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 a ile łapki od łożyska powinny być oddalone bo one mają dużą możliwość skoku można jest przyblizyć do dociku i oddalić dużo i jakie ustawienie ich jest najlepsze ja je mam prawie na max oddalone od docisku i zastanawiam się czy to jest dobrze

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 19:50

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 Tak to wygląda mniej więcej
http://zapodaj.net/1...1c5d31.jpg.html
KPK Kumurun Team

#35 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 19:56

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 spróbuje jakoś inaczej to ustawić ale wcześniej też różnie próbowałem i dalej zgrzyta mi 1 i wsteczny i nie moge sobie z tym poradzić

i jeszcze mam ten problem ze jak puszczam sprzęgło to coś mi zgrzyta niezależnie od biegu jaki jest po prostu puszczam sprzęgło i w chwili jak traktor zaczyna ruszać słychać taki zgrzyt i też nie moge dojść co to się dzieje a ostatnio jest coraz gorzej bo jest to głośniejsze <_<

#36 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:03

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 seweryn20 co do skoku jałowego pedału to powinien być 30-40mm wdług instrukcji, bo za duży skok bedzie powodował że może być problem z włączaniem biegów,a za mały skok to może powodować poślizg tarczy, o regulacji łapek nic nie pisze w instrukcji pewnie tylko raz się je ustawia a pózniej tylko skokiem się reguluje

#37 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:08

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 Dokładnie. Zaraz sprawdzę ten skok. To co podałem dotyczy mtz80/82. Możliwe że ma być mniejszy.
Tak zgadza się. 30-40mm jałowy skok pedału w 952

Edytowany przez seweryn20, 20 grudzień 2012 - 20:11.

KPK Kumurun Team

#38 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:30

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 a jest jakiś sposób zeby zobaczyć w jakim stanie jest tarcza sprzęgłowa moze to tarcza się kończy i dlatego słychać zgrzyt podczas puszczania sprzęgła ?

#39 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:33

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 Pokrywkę odkręć pod spodem obudowy sprzęgła. O ile jest w 952 bo nie wiem. Powinna być widoczna.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:38

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 no tam już pare razy zaglądałem widać tarcze ale nie wie jaka jest nowa więc nic nie moge powiedziec jak by było nity widać to co innego, było by wiadać czy idzie po nich czy nie

Dodaj odpowiedź