Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awaria sprzęgła w mtz 952.3

43 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 21 grudzień 2012 - 21:00

Awaria sprzęgła w mtz 952.3 lepiej będzie odkręcić rozrusznik to będzie lepsza widoczność na tarcze, nowa tarcza ma 10mm grubości,a przy 8mm grubości już zaczyna szlifować nity,ja wymieniałem tarcze przy ok 1200 godz(i miała 8mm grub.) i jeszcze by chodziła ale mysle lepiej wymienię,ja bym się upierał że u ciebie zgrzyt powoduje wyrobiona piasta tarczy choć u mnie nie było żadnego zgrzytu,a piasta miała juz troche luzu,albo jest jeszcze jedna możliwość że na tarczy masz amortyzatory sprężyny i może popękały <_< bo w mojej np.są gumowe amortyzatory

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
MTZ 82TS

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 42000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awaria sprzęgła w mtz 952.3 Dzisiaj, 19:03
  •  

#42 Share Marques

Marques

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motocykle enduro, motoryzacja

Napisany 10 luty 2016 - 14:11

Odnośnie sprzęgła mam pytanie do kolegów, prowadząc nowego Belarusa 952,2 po przejechaniu ok. 50 km -ciągiem, porządnym rozgrzaniu maszyny, straciłem możliwości zmiany biegów poprzez niedostateczne wysprzęglenie. Jak się zatrzymałem nie można było wbić żadnego biegu. Wydłużyłem cięgło o ok. 1.5cm dało się już włączać biegi, ale jałowy luz to ma max 1cm. Czytając post o poprawnej regulacji to ma się zupełnie inaczej w mojej maszynie, czyli w nowym ciągniku w fabryce spaprali ustawienie łapek? Nie zwracam się z tym do dealera bo, nie ma tam z kim gadać- wszystkie tak mają, ułoży się.

Proszę o informację czy może ktoś się z takim przypadkiem spotkał, czy może jest jakaś poważna wada i trzeba będzie reklamować sprzęt. Wiem że Białorusini nie przykładają się przy montażu, serwis przy przeglądzie zerowym też, bo dobrze że miałem kpl. kluczy na drogę bo pogubiłbym koła i zgubił olej tyle śrub zupełnie luźnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 16 październik 2016 - 20:57

Witam, piszę ponieważ ostatnio miałem kłopot ze sprzęgłem w moim MTZ 952.3. Przepracowane zaledwie 880 mth. Ciągnik po prostu w pewnym momencie nie chciał jechać ani do przodu ani do tyłu po włożeniu biegu. Odrazy pomyślałem o sprzęgle a konkretnie o tarczy, gdyż cofając w lecie z załadowaną przyczepą było wyraźnie czuć że tarcza się "pali". Po zajrzeniu przez okienko pod ciągnikiem zobaczyłem że tarcza jest zupełnie bez okładzin. Poczytałem w internecie że to częsty problem w tych maszynach i chciałem znaleźć rozwiązanie które by mi gwarantowało długą pracę sprzęgła. Znalazłem zestaw tarcza + docisk  firmy LUK zupełnie inny niż oryginalny. Oczywiście zaprojektowany specjalnie dla ciągników Belarus. Co prawda znalazłem informację że jest do modelu 920 ale założyłem go do 952.3. Oczywiście pasował by do wszystkich modeli serii 9XX (do 1025 już nie bo ma 2 tarcze). Jednak 952.3 ma nieco więcej mocy niż 920. Złożyłem chodzi bardzo dobrze. O wiele lżej niż na oryginalnym sprzęgle, no i nie trzeba było nic regulować. Należy tylko pamiętać aby wyjąć bodajże trzy blachy które spinają docisk ale to już po założeniu sprzęgła i "zjechaniu" ciągnika. Wystarczy tylko sprzęgło nacisnąć i same spadną. Koszt zestawu bez łożyska to ok. 1300 zł brutto. Gdyby ktoś miał problem z zakupem w tej cenie pisać na PW. Nie wiem ile mi ten zestaw posłuży, oczywiście kosztuje o wiele więcej niż oryginalny ale wygląda również o wiele lepiej. Dam znać jak się zepsuje ;)

Poniżej plik pdf z informacją na temat zestawu.

Załączone pliki

Edytowany przez sebaskorpio, 16 październik 2016 - 20:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 169 postów

Napisany 19 październik 2016 - 19:12

Daj dalszą relację jak będzie ci się spisywało bo może być alternatywą dla tych co mocno eksploatują.

Dodaj odpowiedź