Skocz do zawartości

Zdjęcie

hydraulika ursus 3512

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share voldemort

voldemort

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 październik 2012 - 06:26

hydraulika ursus 3512 Witam,

Mam takie pytanie. Otóż planujemy zakupić nowy rozsiewacz do nawozów i jest to już mus bo stary ma już więcej dziur jak blachy. Chcemy zakupić rozsiewacz 2 talerzowy hydraulicznie otwierany i tymczasowo musiałby pracować z ursusem 3512 i tu zaczyna sie moje pytanie. Mianowicie jak wiecie jeżeli przy tym ursusie włączymy hydraulikę to odłączamy podnośnik i wtedy byłby problem z tym rozsiewaczem bo by opadał,,,,, I tu teraz moje pytanie. Czy da się w jakiś sposób zrobić tak, że w momencie gdy włączymy hydraulikę to podnośnik by nie opadał??? Bardzo nam na tym zależy właśnie żeby rozsiewacz był otwierany hydraulicznie, ale nie wiemy jak rozwiązać problem odłączania podnośnika.

Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hydraulika ursus 3512 Dzisiaj, 09:53
  •  

#2 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 04 październik 2012 - 06:51

hydraulika ursus 3512 teoretycznie podnośnik po przełączeniu na hydraulike zewntrzną nie powinien opadać. jeśli przestawisz tą dżwignie co jest pod siedzeniem w lewą strone,podnośnik powinien pozostać w takin położeniu w jakim go zostawisz, a jeśli przestawi się tą dżwignie pod siedzeniem w prawo, ramiona podnośnika idą automatycznie do góry. znalazłem kiedyś w galerii coś takkiego: http://www.agrofoto....w-ursusie-3512/ . jest to bardzo ciekawe udoskonalenie gdyż można jednocześnie sterować hydraulika zewnętrzną i podnośnikiem, bez ciągłego przełączania zaworu pod siedzeniem. a jeśli nie chce ci się konbinować, to poprostu zawieś rozsiewacz na łąńcuchach, łącząc przy jego pomocy ramiona dolne np z górnym zaczepem
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2012 - 15:43

hydraulika ursus 3512 To jest tak skonstruowane, że nia da się zrobic żeby sterować hydrauliką i podnośnikiem jednocześnie. Pozatym ten temat byl już wiele razy wałkowany, wystarczy poszukać.

#4 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 05 październik 2012 - 20:08

hydraulika ursus 3512 Jak się kolego nie da! Niewiesz nie pisz głupot :blink:

#5 Share voldemort

voldemort

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 październik 2012 - 21:24

hydraulika ursus 3512 @macin87 a mogłbys wyjasnic mi w jaki sposob to rozwiązac???

I mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie jaką pojemnosc skrzyni rozsiewacza byscie polecali do tego ursusa???

@masiew dzieki za odp. sprobuje wykorzystac ktorys z tych sposobow...

#6 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 05 październik 2012 - 21:30

hydraulika ursus 3512 Nie wsypiesz więcej niż 1 big baga, bo będzie dźwigac przod

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 październik 2012 - 10:18

hydraulika ursus 3512 @Marcin87 mi chodziło o to, że tak jak jest oryginalnie to nic nie zrobisz, przerobić wszystko się da ino trzeba chcieć B) .
A co do skrzyni to jakby mieściła 600-700 kg, bo mają być niedługo big bagi po 600kg :blink:

#8 Share voldemort

voldemort

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 październik 2012 - 20:20

hydraulika ursus 3512 a może ma ktos z was jakis rozsiewacz lub grubera 3m na sprzedanie w okolicach Lubawy (warm-maz)-tak do 50-70 kilometrow.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 08 październik 2012 - 20:46

hydraulika ursus 3512 O matko znowu wyjaśniać ^^ to proste sterujesz podnośnikiem za pomocą dźwigni rozdzielacza hydraulicznego

#10 Share radek09

radek09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:01

hydraulika ursus 3512 witam mam problem z wyjęciem pompy hydraulicznej w ursusie 3512 otóż zdjąłem siedzenie aby zdjąć obudowę rozpiąłem wałek który jest składany za pomocą łącznika i następnie wyjąłem wałek wom ale blokuje takia tulejka od strony skrzyni i nie można jej w żaden sposób przesunąć co powoduje że pompy nie da się wyjąć. Wie ktoś może jak rozwiązać problem bez rozpoławiania ciągnika
ps. olej oczywiście spuściłem

#11 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 22:02

hydraulika ursus 3512 A wykręciłeś dwa kołki blokujące pompę z boku skrzyni

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 19:40

hydraulika ursus 3512 Jeżeli masz WOM tylko niezależny, najprawdopodobniej trzeba będzie rozpoławiać ciągnik.

#13 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 20:35

hydraulika ursus 3512 Oj ja już 3 raz wyciągałem u siebie ta pompe tyle że w ursusie 4512 i to 2razy w jednym tygodniu szok. Ale takie teraz robia buble

#14 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 02 kwiecień 2015 - 12:36

hydraulika ursus 3512 Ale wtedy jak sterujesz podnosnikiem rozdzielaczem to nie ma siłowej?

#15 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 15:44

hydraulika ursus 3512

Dla takiego Ursusa 3512 600kg to przy pełnym obciążeniu przodu bo w innym przypadku jest niestabilny. Bez obciążników z przodu to max 500kg czyli 1 mały bigbag. 

Co do tej przeróbki i sterowania podnośnikiem za pomocą rozdzielacza od hydrauliki zew. to niby w jaki sposób?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 20:28

hydraulika ursus 3512

podpinasz wyjście hydrauliki pod korek w przednim lewym rogu pokrywy podnośnika albo albo trochę poniżej z boku. Zdjęcie by trzeba. zresztą pisali tu o tym. Normalnie pod ten korek podpinane są siłowniki wspomagające