Polecane posty

voldemort    1

Witam,

 

Mam takie pytanie. Otóż planujemy zakupić nowy rozsiewacz do nawozów i jest to już mus bo stary ma już więcej dziur jak blachy. Chcemy zakupić rozsiewacz 2 talerzowy hydraulicznie otwierany i tymczasowo musiałby pracować z ursusem 3512 i tu zaczyna sie moje pytanie. Mianowicie jak wiecie jeżeli przy tym ursusie włączymy hydraulikę to odłączamy podnośnik i wtedy byłby problem z tym rozsiewaczem bo by opadał,,,,, I tu teraz moje pytanie. Czy da się w jakiś sposób zrobić tak, że w momencie gdy włączymy hydraulikę to podnośnik by nie opadał??? Bardzo nam na tym zależy właśnie żeby rozsiewacz był otwierany hydraulicznie, ale nie wiemy jak rozwiązać problem odłączania podnośnika.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

teoretycznie podnośnik po przełączeniu na hydraulike zewntrzną nie powinien opadać. jeśli przestawisz tą dżwignie co jest pod siedzeniem w lewą strone,podnośnik powinien pozostać w takin położeniu w jakim go zostawisz, a jeśli przestawi się tą dżwignie pod siedzeniem w prawo, ramiona podnośnika idą automatycznie do góry. znalazłem kiedyś w galerii coś takkiego: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/290721-hydraulika-w-ursusie-3512/ . jest to bardzo ciekawe udoskonalenie gdyż można jednocześnie sterować hydraulika zewnętrzną i podnośnikiem, bez ciągłego przełączania zaworu pod siedzeniem. a jeśli nie chce ci się konbinować, to poprostu zawieś rozsiewacz na łąńcuchach, łącząc przy jego pomocy ramiona dolne np z górnym zaczepem


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jest tak skonstruowane, że nia da się zrobic żeby sterować hydrauliką i podnośnikiem jednocześnie. Pozatym ten temat byl już wiele razy wałkowany, wystarczy poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldemort    1

@macin87 a mogłbys wyjasnic mi w jaki sposob to rozwiązac???

 

I mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie jaką pojemnosc skrzyni rozsiewacza byscie polecali do tego ursusa???

 

@masiew dzieki za odp. sprobuje wykorzystac ktorys z tych sposobow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Marcin87 mi chodziło o to, że tak jak jest oryginalnie to nic nie zrobisz, przerobić wszystko się da ino trzeba chcieć B) .

A co do skrzyni to jakby mieściła 600-700 kg, bo mają być niedługo big bagi po 600kg :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldemort    1

a może ma ktos z was jakis rozsiewacz lub grubera 3m na sprzedanie w okolicach Lubawy (warm-maz)-tak do 50-70 kilometrow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

O matko znowu wyjaśniać ^^ to proste sterujesz podnośnikiem za pomocą dźwigni rozdzielacza hydraulicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek09    0

witam mam problem z wyjęciem pompy hydraulicznej w ursusie 3512 otóż zdjąłem siedzenie aby zdjąć obudowę rozpiąłem wałek który jest składany za pomocą łącznika i następnie wyjąłem wałek wom ale blokuje takia tulejka od strony skrzyni i nie można jej w żaden sposób przesunąć co powoduje że pompy nie da się wyjąć. Wie ktoś może jak rozwiązać problem bez rozpoławiania ciągnika

ps. olej oczywiście spuściłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli masz WOM tylko niezależny, najprawdopodobniej trzeba będzie rozpoławiać ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Oj ja już 3 raz wyciągałem u siebie ta pompe tyle że w ursusie 4512 i to 2razy w jednym tygodniu szok. Ale takie teraz robia buble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dla takiego Ursusa 3512 600kg to przy pełnym obciążeniu przodu bo w innym przypadku jest niestabilny. Bez obciążników z przodu to max 500kg czyli 1 mały bigbag. 

Co do tej przeróbki i sterowania podnośnikiem za pomocą rozdzielacza od hydrauliki zew. to niby w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

podpinasz wyjście hydrauliki pod korek w przednim lewym rogu pokrywy podnośnika albo albo trochę poniżej z boku. Zdjęcie by trzeba. zresztą pisali tu o tym. Normalnie pod ten korek podpinane są siłowniki wspomagające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szmergiel
      Bardzo prosze o info gdzie moglbym dostaz zamkikompletne z klamkami do kabiny zamosc 97r.ursus 3512.na agromach w okolicy nie maja i nie miela a rzemioslo nie pasuje .W necie nie moge znalesc firmy co produkowala te kabiny a na tabliczce moge odczytac tylko zamosc i POM.Gdyby ktos mial jakas wiedze na temat to prosze pomuzcie :blink: Zaznacze ze jest to ta kabina z cienkim bialym dachem i z klamkami nie na wcisk guzika otwiranie tylko tak jak zykle gor dol.Z gory dzikuje za pomoz
    • Przez jabu
      Witam, chciałem się dowiedzieć jak podłączyć 2 pompy hydrauliczne o wydajności 40 l każda pod rozdzielacz o przepływie 80 l.
      Czy wystarczy sam trójnik czy potrzeba jakieś zawory?
    • Przez pitero16
      Witam.
      Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś wzmacniane pompy do Renault 120.14 ponieważ chciałbym szybciej pracować ładowaczem(teraz jest tragedia) i jednocześnie lżej skręcać kierownicą bo teraz gdy jest zimny lub z dużym obciążeniem np. z paletą nawozu skręcanie jest prawie niemożliwe. Proszę również o jakieś wskazówki lub porady związane z tym problemem.
    • Przez aragor
      Witam,
      Proszę o pomoc i wyrażenie opini.
      Posiadam Renault 155.54 od niedawna. Jakiś czas temu miałem okazję popracować nim pierwszy raz w polu pod obciązeniem. Problem pojawił się właściwie po kilku minutach pracy.
      EHR działa mi z opóźnieniem (jakies 3-5s), pierwsza rzecz to hydraulika, jednak gdy ciągnik jest rozgrzany to to samo dzieje się przy zmianie biegów- wchodzą z opóźnieniem. Nie zapalają się żadne awaryjne kontrolki. Silnik pracuje równo jednak czuć że jest jakby słabszy. Pragnę dodać że wymieniałem olej hydrauliki na FUCHS. Filtrów niestety nie wymieniłem.
       
      Jednak czy takie objawy mogą wynikać z nieprawidłowego działania hydrauliki czy może sprawa jest głębsza.
    • Przez zetor3011
      Witajcie!
      Zakupiłem pompę hydrauliczną w firmie agrojan i heder podnosi lepiej niż na starej. Tylko problem ze wspomaganiem, a mianowicie ciężko kierownica się kręci jak się jedzie kombajnem to w miarę dobrze, tylko w miejscu skręcić to już ciężko. 1 obrót kierownicą w miarę spoko, ale dalej to już jest ciężko. Co może być przyczyną? Majster powiedział że pompa, no ale nie wiem- pompa angielska POMOCY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj