agrofarm2008

Co możecie powiedzieć o prasach McHale?

Polecane posty

Stoję właśnie przed wyborem nowej prasy. Zastanawiam się nad pasówką McHale V660. Niestety marka ta dopiero raczkuje na polskim rynku i ciężko znaleźć opinie o tych prasach. Dlatego proszę o wasze wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno razem z welgerem jedne, albo najlepsze prasy na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie,powinieneś się podpiąć pod ten temat i go rozwijać, a tak dublujesz tematy.To grozi zamknięciem tematu i punktami ostrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Na pewno razem z welgerem jedne, albo najlepsze prasy na świecie.

 

 

 

 

Kolego pochwaliles welgler ale teraza sa lely welgler i 3 nowe takie prasy zapalily sie w tym roku w naszym rejonie rolnicy mowia ze maja ich dosc lozyska padaja podobno nagminnie wiedz dawne Welgler byly okej ale jak teraz firma przejela lelly a nazwe zostawila welgler to juz nie te same presy u nas w rejonie duzo osob kupilo i ma je poprostu dosc!!

 

Stoję właśnie przed wyborem nowej prasy. Zastanawiam się nad pasówką McHale V660. Niestety marka ta dopiero raczkuje na polskim rynku i ciężko znaleźć opinie o tych prasach. Dlatego proszę o wasze wypowiedzi.

Napisz kolego jakie bierzesz pod uwage mam 2 nowe dwoch raczkujacych firm jezeli chodzi o presy fendt i mchalle pasowe to ci podpowiem clasowska juz sprzedalem wiedz tez mialem z nia do czynienia .

Edytowano przez kgbck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę takie firmy jak: class, john deere, kuhn, mchale. Class odpadł ze względu na brak opuszczanej podłogi lub dopłata ok. 30tys., kuhn wydał mi się za ok.125 tys. mało atrakcyjny cenowo. pozostaje john deere i mchale przy mniej więcej takim samym wyposażeniu różnica ok. 18tys. Oczywiście ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

A O JAKIEJ MOWISZ JD tej nowej 900? bo u nas w okolicach glogowa kupil i caly rok stala bo niedzialal wlasnie ten nowy wyrzut dostal zastepcza stara JD a ta maja zrobic na te sezon . Wez pod uwage jeszcze prase Fewndt 5200 mam taka i zlego slowa niepowiem chodz do porownaia materialow MC halle duzo wytrzymalsze chodzby podbieracz ale wiazanie siatka w fendt rewelacja na 3000snopkow ani razu niezerwala siatki . Clasowska u mnie przepracowala 19tysiecy sbopkow bez wymiany lozyska ale prawda jest wlasnie to ze jak chcesz opuszczana podloge to musisz brac wersje wzmacniana do zielonokiszonki a ona kosztuje 155tysiecy przynajmniej jak dla mnie Mc halle juz jest wzmacniana niema wersji zwyklej wiedz cenowo duzo lepiej wychodzi w tej cenie jest tez fendt 5200 tez wzmacniana ale moze robic bele 2.00 metry a ile zamierzasz robic snopkow rocznie ja robie okolo 7000tysiecy 1.70m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak bierzesz pod uwagę prasy fendt'a to też i MF galigani i cała reszta bo to to samo, a co do wyboru prasy to tylko mchale, wytrzymałe i solidnie zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Kolego ja mam Fendta prase i po wlaczeniu Komputera wyswietla mi sie kverneland group. A co do mchalle v660 naprawde jest swietna presa waga snopkow wychodzi 420-440kg jak jest scisk ustawiony na 10 czyli max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maurice69    0

Lely ma od tego roku smarne wszystkie łożyska, więc problem znika. No i dwa lata gwarancji. Mc Hale też się palą, jak i wszystkie inne. Kwestia obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alorolnik    0

co z tego że wszystkie łożyska są smarne jak mojemu koledze łożysko siadło po lekko ponad 1,5tyś bel i się trochę opaliła. a no i wiązanie siatka też jest lepsze w mchale. zresztą główny projektant z Lely Welger został wykupiony przez Mchale :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a skąd jesteś, gdzie prase kupiłeś, jak masz taką usterkę z winy producenta to odezwij sie do mchale polska oni napewno rozwiążą ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

Z tgo co wiem od mechanika w lely welger 445 pasówki z tyłu na rolce były jakieś ukryte kalamitki i tam sie łożyska zacierały po 2 tyś bel

Ja mam lely welger 245 walcówke i jestem mega zadowolony 13 tyś bel i zero awarii    lely ma podbieracz bez krzywkowy a mchale nie  

Znajomy ma mchale walcowego i też nie narzeka

 

ł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Jak długo wytrzymują prasy  v660?  Czy taka prasa  5 letnia z przebiegiem 30tys jest juz zuzyta czy warta zakupu? Chce taka kupić cena ok 70k netto.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sąsiedniej wiosce w byłym PGRZE mają prasoowijarke mchale Fusion 3 już parę ładnych lat, są zadowoleni z niej ale parę awarii było w niej już, m.in. urwany stawiacz bel, pęknięty podbieracz w pół. W tym roku byłem z dwoma pracownikami z tamtąd na AgroTech Kielce i mówili mi że będą kupować drugą tylko że zastanawiają się czy McHale czy Krone, oczywiście prasoowijarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Użytkuję od 2011r McHale f540c po około 9000bel bieżnia podbieracza do wymiany. Łańcuchy podbieracza też już wyciągnięte. Teraz trzecie rolki podbieracza już wymieniamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fendt714SCR
      Potrzebuje pomocy na temat pras Fendt 5200V oraz McHale V660 którą prasę lepiej wybrać
    • Przez gruby12345
      Witam, jak myślicie czy zetor 5245 (51 KM) da radę z prasą JD 540 lub 545, i czym te prasy się różnią?
    • Przez Deutz-Fahr-Team-18
      Witam 
      W najbliższym czasie mam zamiar kupić prasę pasowa z Claasa tylko nie wiem która wybrać ,która lepsza.
      Czy posiadacze,użytkownicy takich pras mogli by ie wypowiedzieć jak jest z wydajnościowa i czy są awaryjne ??
       
       
      Z góry dzięki . Pozdrawiam 
    • Przez pyza
      Witam jestem z mazowieckiego powiat Kozienice pilnie potrzebuje mechanika do prasy class variant 180 rc pasowa zmiennokomorowa. Kupiłem niby miała być dobrą a nie prasuje stają baloty i potrafi udusić ciągnik 110 KM, wymieniłem walec w środku po którym smigaja pasy łańcuchy nowe i nic. Pilnie potrzebuje fachowca
    • Przez farmer0408
      Witam stoimy przed zakupem prasy zmiennokomorowej i interesują mnie wszelkie opinie na temat pras krone coprima i fortima nowych gdyż nie ma takiego sprzętu w okolicy bardzo dziękuję pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj