Skocz do zawartości

Zdjęcie

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 październik 2012 - 18:48

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy siemka :) mam prase claas rollant 44s z wąskim podbierakiem 1,4m ;[ . jest dobry do słomy ale nie do siana bo zostaje siano . może ktoś poszerzał podbierak , może macie jakieś pomysły jakieś inne ulepszenia żeby siano nie zostawało za prasa :mellow:
idzie zima trzeba coś robić w te zimowe wieczor :mellow:
prosze wszystkich którzy mają pomysł o odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy Dzisiaj, 14:47
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2012 - 19:10

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy Czy nie lepiej zgrabiać węższe rzędy?
Jak chcesz trochę poszerzyć to załóż dodatkowe blachy po bokach podbieracza, a jak to Ci mało to kup gumowe koła nagarniające i zamontuj po obu stronach.Niektóre rollanty miały takie nagarniacze (oryginalne, montowane na życzenie)

#3 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 04 październik 2012 - 10:00

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy @KRISTOFORn Wiesz gdzie można kupić te gumowe koła i + - jaki koszt? Też posiadam rollanta 44 sp-nie wiem co oznacza literka p.... ogulnie jestem zadowolony z tej prasy,masz rację z węższymi rzędami ale czasem na zakrętach coś zstanie. Szukałem te koła nagarniające na allegro lecz nie znalazłem,w prasach jest to żadko spotykane.

#4 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 październik 2012 - 16:26

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy no wiesz też myślałem o takich kołach ale nigdzie nie moge znaleść ,,,jak możesz to podeślij jakieś zdj. to może bym sam coś takiego dorobił . a co do weższych wałków to nie bo jak są węższe to boki słabo są zbite ..

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2012 - 17:38

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy Mój rollant 62 miał takie z obu stron ale nim do mnie dotarł to prawe koło nagarniające zdążyło zniknąć. Pozostał jedynie ślad na ramie.
Jak będę miał chwilę to porobię jakieś foty.

#6 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 05 październik 2012 - 16:50

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy Wiem jak to wygląda,oglądając prasy na allegro widziałem 2 razy te koła- kiedyś przy rollant44 ,innym razem w innej prasie , patent jest napewno dobry. Lecz jest to niezwykle żadkie w prasach ,kupić używane raczej graniczy z cudem. Można pomyśleć coś o kołach typu popularny pająk - tylkojakby były mniejsze... KRISTOFORn pewnie poszło te koło do innej prasy....lecz i jedno dobre co masz.

#7 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 05 październik 2012 - 17:24

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy jeśli nie dokupie takiego to spróbuje sam coś takiego zrobic tylko musze wiedzieć jak to mniej wiecej wygląda ...

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 październik 2012 - 17:45

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy Te gumowe koła są profilowane i przeciwnym skręceniu palców.Podejrzewam, że prawe koło poszło do kostkującej a lewe na niewiele się w takiej zda, no i zostało.
Dziś nie dałem rady zrobić fot ale trochę cierpliwości i zobaczysz co i jak.

Edit
Coś na swoim kompie jednak znalazłem
http://www.iv.pl/ima...88409242531.jpg
http://www.iv.pl/ima...78346212090.jpg

Edytowany przez KRISTOFORn, 05 październik 2012 - 18:18.

#9 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 05 październik 2012 - 18:40

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy oo spoko a z jakiej szerokości zgrabuje to koło ile zabiera ?

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 październik 2012 - 18:55

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy W zasadzie to nie mierzyłem, nawet tego nie używam, ale jutro zmierzę ile to koło więcej może zebrać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 05 październik 2012 - 22:34

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy Takie koła ma prasa rolująca famarolu. Wystarczy zadzwonić do samej firmy lub najbliższego dilera i zapytać ile to kosztje. Pewnie wyjdzie w podobnej cenie, co używane z zagranicy.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 październik 2012 - 08:46

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy Być może, że cena będzie podobna z tym, że samo to gumowe koło kosztuje około 180 zł. Nie pamiętam czy jest ono profilowane czy płaskie w tych polskich.Jak są płaskie to może je zakładać z lewej jak i z prawej strony
Polskie prasy np. Z - 511 miały takie i tu masz rację.Problemem dla autora tematu będzie wykonanie całego mocowania ale jak będzie chciał to wesprę kolejnymi zdjęciami

#13 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 październik 2012 - 16:05

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy jakbym to gumowe kupił to jakość sie przymocuje tylko musze wiedzieć czy to koło sie sprawdza.. więc powiedz mi jeszcze czy siano nie zostaje za prasą z tej strony co to koło

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 październik 2012 - 16:54

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy Tego to nie wiem,rządki robiłem małe czyli takie, które mieściły się między kołami ciągnika.
Nagarniacza tego nie używam ale po zużyciu tulei w tym kole to mogę stwierdzić, że mało nie pracowało zatem musiało się sprawdzać.Jest już za późno bym zrobił testy tego wynalazku w sianie.Mogę jedynie w poniedziałek sprawdzić jak się sprawdza w zielonce bo teraz robi za przyczepę samozbierającą.
Ten nagarniacz zwiększa szerokość zgrabiania o 35-40 cm na jedno koło

#15 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 październik 2012 - 17:39

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy ooo to sporo więc jak możesz to sprawdż jak działa to koło a jak masz czym to nagraj to bym zobaczył

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 październik 2012 - 18:10

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy Dobrze, jak to coś pomoże to nagram jakiś nudny filmik.Sam jestem ciekaw jak sobie poradzi z zielonką rozjechaną przez ciągnik.
Jak z tym sobie poradzi to i siano bez problemu zgrabi.

#17 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 07 październik 2012 - 08:14

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy ja też bedę zielonkę prasował tylko że mój ciągni jest szeroki i raczej nie bedzię bardzo najeżdżał na zielonke i czekam na filmik
na allegro ta guma kosztuje 340 zł to jak nie uda mi sie kupić gdzieś taniej to zrobie se z drótów

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 październik 2012 - 09:12

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy Tu masz taniej o ile cena jest aktualna
http://www.cemarol.p...uct_description

#19 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 08 październik 2012 - 11:47

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy

Tu masz taniej o ile cena jest aktualna
http://www.cemarol.p...uct_description

A tutaj jeszcze taniej: http://sklep.agrohan...rol-p13909.html

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 maj 2016 - 20:29

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy wiem że odkopuje temat ale czy te koła się sprawdzają bo tak naprawdę nie ma konkretnej odpowiedzi .
jesli pomoglem kliknij fajne