krystian96

poszerzyć podbierak w prasie rolującej ulepszenia prasy

Polecane posty

krystian96    1

siemka :) mam prase claas rollant 44s z wąskim podbierakiem 1,4m ;[ . jest dobry do słomy ale nie do siana bo zostaje siano . może ktoś poszerzał podbierak , może macie jakieś pomysły jakieś inne ulepszenia żeby siano nie zostawało za prasa :mellow:

idzie zima trzeba coś robić w te zimowe wieczor :mellow:

prosze wszystkich którzy mają pomysł o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy nie lepiej zgrabiać węższe rzędy?

Jak chcesz trochę poszerzyć to załóż dodatkowe blachy po bokach podbieracza, a jak to Ci mało to kup gumowe koła nagarniające i zamontuj po obu stronach.Niektóre rollanty miały takie nagarniacze (oryginalne, montowane na życzenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

@KRISTOFORn Wiesz gdzie można kupić te gumowe koła i + - jaki koszt? Też posiadam rollanta 44 sp-nie wiem co oznacza literka p.... ogulnie jestem zadowolony z tej prasy,masz rację z węższymi rzędami ale czasem na zakrętach coś zstanie. Szukałem te koła nagarniające na allegro lecz nie znalazłem,w prasach jest to żadko spotykane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

no wiesz też myślałem o takich kołach ale nigdzie nie moge znaleść ,,,jak możesz to podeślij jakieś zdj. to może bym sam coś takiego dorobił . a co do weższych wałków to nie bo jak są węższe to boki słabo są zbite ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój rollant 62 miał takie z obu stron ale nim do mnie dotarł to prawe koło nagarniające zdążyło zniknąć. Pozostał jedynie ślad na ramie.

Jak będę miał chwilę to porobię jakieś foty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

Wiem jak to wygląda,oglądając prasy na allegro widziałem 2 razy te koła- kiedyś przy rollant44 ,innym razem w innej prasie , patent jest napewno dobry. Lecz jest to niezwykle żadkie w prasach ,kupić używane raczej graniczy z cudem. Można pomyśleć coś o kołach typu popularny pająk - tylkojakby były mniejsze... KRISTOFORn pewnie poszło te koło do innej prasy....lecz i jedno dobre co masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te gumowe koła są profilowane i przeciwnym skręceniu palców.Podejrzewam, że prawe koło poszło do kostkującej a lewe na niewiele się w takiej zda, no i zostało.

Dziś nie dałem rady zrobić fot ale trochę cierpliwości i zobaczysz co i jak.

 

 

Edit

Coś na swoim kompie jednak znalazłem

http://www.iv.pl/ima...88409242531.jpg

http://www.iv.pl/ima...78346212090.jpg

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W zasadzie to nie mierzyłem, nawet tego nie używam, ale jutro zmierzę ile to koło więcej może zebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Takie koła ma prasa rolująca famarolu. Wystarczy zadzwonić do samej firmy lub najbliższego dilera i zapytać ile to kosztje. Pewnie wyjdzie w podobnej cenie, co używane z zagranicy.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Być może, że cena będzie podobna z tym, że samo to gumowe koło kosztuje około 180 zł. Nie pamiętam czy jest ono profilowane czy płaskie w tych polskich.Jak są płaskie to może je zakładać z lewej jak i z prawej strony

Polskie prasy np. Z - 511 miały takie i tu masz rację.Problemem dla autora tematu będzie wykonanie całego mocowania ale jak będzie chciał to wesprę kolejnymi zdjęciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

jakbym to gumowe kupił to jakość sie przymocuje tylko musze wiedzieć czy to koło sie sprawdza.. więc powiedz mi jeszcze czy siano nie zostaje za prasą z tej strony co to koło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tego to nie wiem,rządki robiłem małe czyli takie, które mieściły się między kołami ciągnika.

Nagarniacza tego nie używam ale po zużyciu tulei w tym kole to mogę stwierdzić, że mało nie pracowało zatem musiało się sprawdzać.Jest już za późno bym zrobił testy tego wynalazku w sianie.Mogę jedynie w poniedziałek sprawdzić jak się sprawdza w zielonce bo teraz robi za przyczepę samozbierającą.

Ten nagarniacz zwiększa szerokość zgrabiania o 35-40 cm na jedno koło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze, jak to coś pomoże to nagram jakiś nudny filmik.Sam jestem ciekaw jak sobie poradzi z zielonką rozjechaną przez ciągnik.

Jak z tym sobie poradzi to i siano bez problemu zgrabi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

ja też bedę zielonkę prasował tylko że mój ciągni jest szeroki i raczej nie bedzię bardzo najeżdżał na zielonke i czekam na filmik

na allegro ta guma kosztuje 340 zł to jak nie uda mi sie kupić gdzieś taniej to zrobie se z drótów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

wiem że odkopuje temat ale czy te koła się sprawdzają bo tak naprawdę nie ma konkretnej odpowiedzi .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 Na yutubie wygląda rewelacyjnie,do swojej welger 12 dorobiłem w zimę koło prawe,na razie belowalem trawokiszonkę,a więc przydeptanego mokrego może mieć lekki problem chyba że dociążyć ,lżejszy material powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek5747
      Siemka.Mam zamiar zrobić dojarkę na silnik spalinowy. Posiadam dojarkę konwiową i chcę dokupić silnik spalinowy. Jakiej mocy silnik wybrać na 2 konwie? I czy da się to ze sobą połączyć aby śmigało?
    • Przez SZWAGIER1999
      Mam pytanie odnośnie  czy do belarusa 1025 na podnośniku standardowym ,czyli obsługiwanym poprzez dźwignie (podnośnik mono-block boscha),da się go przerobić na EHR?Chodzi mi o dorobienie w miarę prostego mechanizmu na  przyciski ,bez żadnego komputera i w ogóle ,myślałem nad zastosowaniem silniczków samochodowych od wycieraczek do tego przełączniki.Nie wiem próbował ktoś coś takiego robić albo mógłby podpowiedzieć jak to można skonstruować ?I jeszcze chciałbym prosić o kilka  zdjęć jak to wygląda fabrycznie cały mechanizm.   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj