mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

pawlus224    2624

@mirasek

to jest tylko moje skromne zdanie od niedawna mam porównanie ,gdyż pracuje na obu modelach (360 3p i 3512) i np. w orce 3p z dobrym silnikiem idzie w miarę dobrze i nawet na blokadzie przy 2 biegu go nie zamuli ,a 3512 potrafi i to często na 1 biegu zejść do 100rpm., być może to sprawa przekladni (choć na chłopski rozum powinno być odwrotnie) i tak samo w transporcie jechalem i jednym i drugim ta sama droga ,ta sama przyczepa i identyczny ładunek , odnioslem wrażenie ,że 3512 jest nieco slabszy. Może nie mam przekonania do 3512 bo wychowalem sie na 3p ,ale na główny ciągnik do 3 skibowego pługa i dużego zrożnicowania prac jakim musi podołać jeden ciągnik zdecydowanie wybralbym własnie jego . 3512 to jest dla mnie taki " zrywny ciapek' co nie znaczy , że go kompletnie dyskryminuję z roli ciągnika głownego ,poprostu poleciłbym go małym niewymagającym gospodarstwom. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Masz racje, bo pisząc "zamula" miałem na myśli że odbiera zrywność i dynamike w lekkich pracach w porównaniu do MF, a w orce czy uprawie więcej biegów zapewne działa na korzyść 3P bo można lepiej dobrać bieg do obciążenia.

 

Chciałem kiedyś skonfrontować przełożenia skrzyni w MF 255 i 3P ale nigdzie nie mogłem znaleźć tych dla Ursusa (lub choćby predkości max na poszczególnych biegach)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Zgodze się z tym , że MF w lekkich pracach jest żwawszy , natomiast w np. orce 3P działa mozna powiedziec jak kolo zamachowe -wolniej się rozkręca i ciężej go zadusić ,w porównaniu do masseya.

 

 

 

znalazłem w instrukcji obsługi 3P coś o predkościach:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6fdbdf2e4cdbe8de.html

 

znamionowa predkość obrotowa=2250obr./min. , a instrukcja pochodzi z roku 1985 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dzięki @wsk, mam książke od 255 :P machne prędkości przy 2250rpm dla porównania:

1L - 2,27

2L - 3,33

3L - 4,55

4L - 6,11

 

1H - 9,09

2H - 13,33

3H - 18,21

4H - 24,44

 

RL - 3,09

RH - 12,38

 

I już @pawlus wiesz dlaczego 3P w orce lepiej idzie na dwójce od MF na jedynce, bo jedzie wolniej i ma lżej :) Widać też dlaczego MF jest dynamiczniejszy w transporcie czy lekkich pracach - ma gęściej ułożone 4 ostatnie biegi. Schody dla MF zaczynają sie tam gdzie 3P jedzie właśnie na szosowej dwójce, tam MF nie ma zbliżonego biegu i jest albo za mało mocy (1H) albo za wolno (4L)

 

Do pełni szczęścia dorzuce max prędkości przy 2200rpm dla Zetora 5211 na oponach 12.4/11-28:

1I - 0,97

2I - 1,44

3I - 2,01

4I - 3,09

5I - 5,16

 

1II - 4,11

2II - 6,11

3II - 8,52

4II - 13,07

5II - 21,84

 

RI - 1,27

RII - 5,36

 

I co teraz powiecie? :) Dopiero widać który ciągnik sprawdzi sie lepiej w danej pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dobrze , że wrzuciłeś predkości , teraz widać wyrażnie różnicę :P

 

Pisałem gdzieś na forum , że 3512 zrobie agregatem 2,5ha , a 3p 3 ha na 20 litrach ON , po porównaniu danych prędkosci dochodze do wniosku , że poprostu 3512 miał za ciężko i z tąd te różnice :) do tego dochodzi wąższe ogumienie i zwiane z tym straty spowodowane większym poślizgiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jakby ktoś chciał to mogę podać jeszcze prędkości ursusa c 330 ,choć nie ma go w temacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5
Dobrze , że wrzuciłeś predkości , teraz widać wyrażnie różnicę :)

 

Pisałem gdzieś na forum , że 3512 zrobie agregatem 2,5ha , a 3p 3 ha na 20 litrach ON , po porównaniu danych prędkosci dochodze do wniosku , że poprostu 3512 miał za ciężko i z tąd te różnice :) do tego dochodzi wąższe ogumienie i zwiane z tym straty spowodowane większym poślizgiem ...

 

To jaki ty masz agregat/ziemie, że Ci ferdek pali 8l/ha? U mnie 3512 pali 5.5-6l/ha, w zależności jaka ziemia, wiadomo na 6 klasie spala więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Brawo! :)

 

Po wykresie widać że 5211 ma te same przełożenia co C360/3P, tylko mniejsze koła i nieco niższe obroty znamionowe dają odpowiednio mniejsze prędkości. MF ma najmniej biegów ale są najlepiej rozłożone, poza tą dziurą między zakresami L i H którą zależnie od warunków pracy i agregowanego sprzętu można odczuć lub nie :) no i niektórym może zabraknąć tych najwolniejszych prędkości (np. do rozsady) choć na 1L bez gazu 13 m/min to całkiem wolno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja zrobiłem to inaczej troszkę. zaraz będzie link do wykresu

 

Link do wykresu


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Brawo! :)

 

Po wykresie widać że 5211 ma te same przełożenia co C360/3P, tylko mniejsze koła i nieco niższe obroty znamionowe dają odpowiednio mniejsze prędkości. MF ma najmniej biegów ale są najlepiej rozłożone, poza tą dziurą między zakresami L i H którą zależnie od warunków pracy i agregowanego sprzętu można odczuć lub nie :) no i niektórym może zabraknąć tych najwolniejszych prędkości (np. do rozsady) choć na 1L bez gazu 13 m/min to całkiem wolno :)

a mi się podoba że L są wolniejsze od H a nie biegi jakoś się pokrywają, pozatym praca na L to maltretowanie reduktora planetarnego i może się posypać, nauczyłems ię wyciągać przyczepy na 4L z linką przełożoną przez belkę od podnośnika na blokadzie i gaz opór, uciąg niesamowity jak na 2 kołąch stanoł ale taka technika zemściła się na reduktorze planetarnym.

Dla mnie te ciągniki są porównywalne, tzn nie jest najważniejsze porownywanei w orce ale w codziennym urzytkowaniu, a za kryterium wyboru zawsze będzie spalanie, dlatego mam pytanko odnośnie spalania w 5211 w kosiarce rotacyjnej 1,65m bo taki ciągników np. u mnie to tylko do tego praktycznie by służył no i do zgrabiarki,

a i jeszcze pytanko ile udzwigu podnośnika ma 5211? czy wszystkie modele mająmiękki przód i które modele mają wspomaganie kierownicy, tzn które maja serwomechanizm a które na orbitrol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@celeronik

mam ziemie klas 2, 3a, i 3b tylko niestety kazda górka to glina,nigdzie piachu nie ma. Agregat 2,10 na ciężkiej bronie + podwójne wałki strunowe , a agregatowałem po orce siewnej na biegu 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

w piachu jest ciężej bo wszytko tonie. Masz za mały agregat.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Dla mnie te ciągniki są porównywalne, tzn nie jest najważniejsze porownywanei w orce ale w codziennym urzytkowaniu, a za kryterium wyboru zawsze będzie spalanie, dlatego mam pytanko odnośnie spalania w 5211 w kosiarce rotacyjnej 1,65m bo taki ciągników np. u mnie to tylko do tego praktycznie by służył no i do zgrabiarki,

 

a dla mnie najważniejszym kryterium jest komfort w kabinie. po całym dniu jazdy mf 255 to jeszcze mi na drugi dzień szumiało w uszach :) btw to jeśli ten zetorek spali więcej w kosiarce( a na pewno spali gdyż Perkins z 'założenia jest oszczędny' :):) ), to ile więcej na mth? to co się zaoszczędzi na paliwie to poźniej trzeba wydać na aparat słuchowy


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kubi jak byś miał do wyboru jeszcze pracę c 330 to byś uważał mf 255 za bardzo komfortowy i cichy ciągnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Ja jezdze na 3p i czasami 3-4dni kosimy wikline i nienarzekam na uraz sluchu. uwielbiam ryk 3p. ale fakt jest troche glosno w kabinie to otwieram wszystko co sie da (drzwi dach szybe) i heja 2200obrotow i dawaj paszol z kosiarka


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jeśli chodzi o MF czy Ursusa to wole go bez kabiny jak z kabiną, która działa jak puszka rezonacyjna. W moim przypadku dodatkowym plusem w pracy turem jest to że wszędzie sie wetkne bez kabiny. Deszczu sie nie boje a na wiatr mam czapke od ruskich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@ andrzej2110

a masz porównanie co do gleb? , na ciężkiej glebie wcale nie ma lekko, napewno nie jest lżej niż na piachu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mam podobne gleby 3 i 4 klasa 2 rzadkość glinka średnia to 8 litrów przy agregacie 2.1 na łapkach i wałek nie spali choć czasami aż ciągnik staje z oporu z 6 klasą nie znam przypadków ale też na piachu nie lepiej niż glinie co do głośności w kabinie nigdy się nie zgodze ze w Perkinsie jest głośno choć my mamy kabinę wadliwą gdzie jest dziura na dziurze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Jeśli chodzi o MF czy Ursusa to wole go bez kabiny jak z kabiną, która działa jak puszka rezonacyjna. W moim przypadku dodatkowym plusem w pracy turem jest to że wszędzie sie wetkne bez kabiny. Deszczu sie nie boje a na wiatr mam czapke od ruskich :)

 

I tu przyznaje racje, my mamy oba 3512 bez kabiny, kilka razy miałem okazje jechac z kabina i szczerze -bez kabiny jest ciszej, to samo jest w C-360 :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@KAMYK514 moim agregatem jest nieco ciężej ,bo wystarczy ochłap słomy albo chwast i zaczyna się zapychać,ponadto twój 3512 jest na kapciach 14.9-r28 , a mój na 12.4-r32 to też powoduje spore rozbierzności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

może i niezły ten 362 ale co cena to chyba raczej wygórowana za 21 tys to zetor z tego rocznika by był albo i młodszy :lol:

sam miałem takie cudo mieć zamiast mf 255 ale gdzieś ojcec nasłuchał się niepochlebnych opini o silniku że przekombinowany z c 360 i wał potrafi się urywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj