mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

Strachu    1

Chce kupić albo mf 255 albo 5211.. Moje pytanie polega na tym czy 5211 pali dużo więcej od mf 255 jeżeli ciągniki miały by być główne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek13    0
jest dużo tematów porównujących te wszystkie ciągniki ;] ale ja bym brał zetora

ma lepszy komfort od wymienionych ciągników,mniej spali od C-360 od MF255 pewnie nie.

Ale MF ma lepsze obryty wałka co to presy jest potrzebne ;]

 

Jak ja bym miał wybierać to jak już Zetora albo MF

 

A na ilu ha ma pracować?

 

To że zetor mniej spali od c-360 czy mf'a 255 mi się zdaje że to nie prawda . Zetor ma lepszy komfort ale na pewno więcej pali . Ja osobiście bym wybrał c-360 3-p lub mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek13    0
spali mniej od 360 a wiecej od mf255 i to ci gwarantuje

 

może i tak c-360 tak pali <_< , bo mój c-360 - 3p dużo nie pali <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Tylko nie wiem czy mf niebedzie miał ciężko.........Bo słyszałem że 5211 jest jakby mocniejszy.......... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

no bo 5211 jest mocniejszy np przy sąsiade paszowozie chodzil kiedyś 255 i gasl a mój zetor zakopcil ale nie zgasl sąsiad teraz ma przy wozie 4512 i ładnie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

tak bo ma dobry uciag jest w miare mocny i przede wszystkim dobry komfort pracy bo praca np na c-360 to szkoda zdrowia....


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Na glównego tylko zetor bo jest ciężki, komfortowy i w pracach w polu nie spali więcej od mf 255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Zpośrod tych 4 ciągnikow wydaje mi sie że faktycznie Zetor 5211 nadaje sie najlepiej na ciągnik główny

Spalanie w okolicach c - 360

Aczkolwiek na 2 szosowej Zetor jest wyraznie mocniejszy

A po drugie masa robi swoje - wiekszy uciąg

Komfort oczywiście

Ktoś wspominał o zdrowiu na c - 360

Zapytam ilu ludzi ma c - 360 i nie choruje?


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22
Zpośrod tych 4 ciągnikow wydaje mi sie że faktycznie Zetor 5211 nadaje sie najlepiej na ciągnik główny

Spalanie w okolicach c - 360

Aczkolwiek na 2 szosowej Zetor jest wyraznie mocniejszy

A po drugie masa robi swoje - wiekszy uciąg

Komfort oczywiście

Ktoś wspominał o zdrowiu na c - 360

Zapytam ilu ludzi ma c - 360 i nie choruje?

no wybacz ale miałem oba ciągniki i po godzinie pracy 360 z kosiarka rotacyjna nie wiedziałem jak się nazywam i później jeszcze pół dnia mi huczało w uszach dlatego tylko kilka razy kosiłem tym ciągnikiem teraz tylko zetor 7211 pracuje z kosiarką. Często koszę po 14 godzin i nawet po tylu godzinch nie jestem taki zmęczony jak po godzinie pracy w 360. Widze że wszyscy patrzą głównie na spalanie a ja tam wole jeździc 14 godzin w komfortowych warunkach w zetorze niż tłuc się tyle godzin w blaszanym pudle w 360 i w huku porównywalnym do pracy silnika odrzutowego ;). Z tego co porównywałem to zetor i tak palił mniej od 360 więc czym prędzej pchnąłem ten sprzęt bo dłuzsza praca nim szkodzi zdrowiu.

Teraz koszenim trawy zajmuje sie u mnie człowiek który sam ma małe gospodarstwo i 3P. Ostatnio sam stwierdził że może jego 3P i spali troche mniej ale ma gdzies takie oszczędności jezeli musi pracowac w takich warunkach gdzie można ogłuchnąć i woli pożyczyc ode mnie zetora i skosic te kilka hektarów pracując w ludzkich warunkach chociaz może go to kosztowac więcej.

Ale kazdy wybiera co woli ja stawiam na zetora bo ma dobry uciag, pali mniej niż 360, jest o wiele bardziej komfortowy i ma bardzo mocny i żywotny silnik podobnie jak inne podzespoły. Mój zetor 7211 ma juz prawie 12 tyś mth. i nie miał jeszcze żadnego remontu nawet głowicy nie miał zdejmowanej a pracował przez około 18 lat jako główny ciagnik kiedyś na około 50 ha więc to chyba dobrze o nim swiadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

rafik święte słowa... Zetor to zetor i chociaż stawiali by mi dwie c360 to i tak zostałbym przy zetorze... Zresztą przeglądając motogratkę zobaczyłem że najwięcej jest teraz w niej c360 :) Ciekawe czemu ??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Nie kazdego stac na Zetora a poza tym nie chodzi tu o sprzeczanie się

Poprostu każdy lubi to co ma poprostu

A c - 360 moze nie jest swietnym ciągnikiem ale nie jest też taki ostatni

Ale ja też wole Zetora


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

chwalicie wszyscy zetora bo komfortowy odnosząc się do 7211, a z tego co ja wiem to większośc starych 5211 lub o podobnej numeracji nie mają wspomagania kierownicy i podobno dośc ciężko sie kierują (ze względu na dużą masę tych zetorków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

moj 7011 jeszcze starszy jest od 7211 i ma wspomaganie wiec nie wiem w czym problem? a co c-360 mialy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Nie w każdych zetorach montowano wspomaganie najczęściej jak ktoś dużo pracuje zetorem i nie ma wspomagania to sobie zakłada. U nas we wsi gosciu ma 5211 i też nie ma wspomagania a rocznik chyba 90r


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Mój zetor też nie miał wspomagania i sam sobie założyłem i jest luks. Adik wydaje mi się że ten gościu u nas we wsi w swoim zetorze 5211 ma wspomaganie.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

1.u nas we wsi gosc ma zetorka 5211 i mf 255 i w polowych pracach np pług mf spali wiecej o 3 litry!!

2.lepszy komfort w zetorze

3.lepsza siła uciągowa w zetorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

buhahahaha nie opowiadaj bajek ze ktos tam ma i jeszcze w dodatku ze mf spali az o 3 litry więcej haha, powiem wprost, dla mnie jesteś dzieckiem które nic nie wie a pisze pierdoły ! bynajmniej takie mam o tobie wyzobrazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie ma co się smiać bo mozliwe jest ze MF 255 spali wiecej w orce z tym samym plugiem niz 5211 bo Zetor ma większy uciąg i się nie slizga a 255 na cięższych ziemiach z 3x30 ciągle kręci kołami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

no wiesz mozna tak myśleć ale moim zdaniem sie mylisz ze tak bardzo kręci tymi kołami, ja gdy przyorywuje obornik to robie to moim ferdkiem trzema skibami, a co prawda u mnie ciągnikim nie mają latwego zycia bo u mnie jast wyłącznie glina która ma swoje plusy zwłaszcza w oststnich latach gdy jest susza ale minusem jest właśnie uprawa bo ciężko sie obrabia tą ziemie a zwłaszcza gdy miejscami jest bardzo mokro ale jak do tej pory daje sobie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Przepraszam ze siewtrace ale te trzy litry to spali wiecej na godzine czy przez caly dzien ?

Bo w to drugie moze jestem w stanie uwiezyc

Ale jezeli piszesz o godzinie?

To faktycznie nie powinienes wypowiadac sie tak glupio


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
1.u nas we wsi gosc ma zetorka 5211 i mf 255 i w polowych pracach np pług mf spali wiecej o 3 litry!!

2.lepszy komfort w zetorze

3.lepsza siła uciągowa w zetorku

chyba coś ci się pomyliło bo to zetor w każdej robocie spali 3 l więcej od mf-a.

fakt może w orce sie nie ślizga ale dać do mf-a takie koła jak w zetorze i tak samo dociążyć i równie dobrze będzie sobie radził, jedyna wada mf-a brak wspomagania, ale z tego co wiem dużo 5211 też nie ma wspomagania

 

wszyscy tylko o rce i spalaniu w orce a orka w małym gospodarstwie z chodowlą to może tylko 10% czasu pracy ciągnika a mam pytanko ile ten 5211 spali na godzinę podczas takich prac jak zgrabianie siana wożenie ukłądanei bel siana, bronowanie siewnik zbożowyt rozrzutnik obornika lekki transport itp, bo mf 255 w takich pracach (wielokrotnie mierzyłem) i wychodzi średnio 2,2-2,4l/godz zegarową a wcale ciągnika nie oszczędzałem i obr około 2 tyś cały czas i teraz po całym dniu lekkich prac w łące lub przy gnoju itp policzcie sobie ile więcej ropy skopci mf a ile zetor i ile w kieszeni zostanie dla posiadacza mf-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

@Ferdek07 nie mów że jeśli chodzi o komfort to 5211 plusuje tylko wspomaganiem, bo nie ma porównania jeśli chodzi o wyciszenie kabiny, której często w MF-ie po prostu nie było a jeśli już to taka "wiatrem podszyta" Jest takie powiedzenie "jeden lubi rybki a drugi akwarium" spalanie to nie wszystko, owszem są to ciągniki porównywalnej mocy i uciągu ale każdy ewentualny nabywca tych ciągników musi sobie zanalizować (najlepiej metodą SWOT :P )czy chce zaoszczędzić parę litrów paliwa czy szumu w głowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj