Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

994 odpowiedzi na ten temat

#941 Share ArkadiuszQryski

ArkadiuszQryski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 10:36

gówno prawda nie opowiadaj takich bzdur ze t 25 pali tyle samo co mf 255 .porownywalne ursus c 330 pali ok 241g/kwh a mf 255 228g/kwh .fergusony sa bardzo ekonomiczne i co do tego nie ma gadki.zetor z tego wyboru najlepszy ze wzgledu na komfort w kabinie :)

Nie wyrywaj zdań z kontekstu napisałem w odniesieniu do kolegi który sugerował że ferguson taki oszczędny i to była ironia czytajcie ze zrozumieniem wcześniejsze wypowiedzi co do innych wypowiedzi ile ja mam lat nie chce mi się nawet na takie głupie zaczepki odpowiadać maturę już zdałem wa wwy .. ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p Dzisiaj, 05:46
  •  

#942 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 16:59

Sorki ale takie bajki piszesz że nie mogę traktować Cię poważnie. Wyrywasz zdania z kontekstu często dopisując tak aby Twoje było na wierzchu, np: pryskać w błoto - napisałem że T-25 będzie miał problem z opryskiwaczem 400l, nie pisałem nic o błocie ani innych twoich domysłach tylko np. górki na polu. Co do twojej teorii i wyliczeń to już kilka razy starałem Ci uświadomić że piszesz o spalaniu maksymalnym a ile czasu pracujesz z tą mocą - rozmowa dotyczy cały czas ciągnika pomocniczego a ty jak uparłeś się te orki to jedno i to samo. I jeszcze te zarzuty że dziadek miał coś kiedyś, że nie siedział ktoś w tym zetorze. Muszę Cię zmartwić bo był i T25, C330, C360, MF178 i jest MF255 a bardzo dobry przyjaciel ma od ok 20 lat na gospodarce 5211 którym często jeździłem i wiem dokładnie co potrafi i ile spali. Porównując możliwości do spalania to MF255 wygrywa z wszystkimi wyżej wymienionymi jako pomocniczy. Nie chcę go do orki bo uważam że będzie to męka zarówno w tym MF jak była C360 i w tym zetorze. Do orki to obowiązkowo 4x4 najlepiej z blokadami mostów ale ziemie ciężkie, może na lekkich jest zupełnie inaczej. Charakterystyka silnika a szczególnie wykres momentu obrotowego powie o silniku najwięcej, co bardzo często powiązane jest ze spalaniem i dla tego jeden ciągnik spala dużo mniej niż drugi przy mniejszym obciążeniu.

#943 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 03 grudzień 2014 - 17:34

Ciągnik ciągnikowi nie równy.Jeden MF 255 bedzie palił mało a drugi MF 255 bedzie palił dużo.Spalanie zależy od wielu czynników

#944 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 03 grudzień 2014 - 18:13

Dodam od siebie tylko tyle że porównywanie spalania racjonalne tylko wtedy gdy porównujemy ciagniki tej samej klasy i mocy inaczej to niema sensu :)

Szef wszystkich szefów  ;)

#945 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 19:42

No ale tu porównujemy MF 255, C360, C360-3P i 5211 ( moc ok 45 do 52 KM). Zgoda ze dwa takie same silniki zużyją różne ilości paliwa ale tylko w skrajnych przypadkach będą to duże różnice. Każdy niech robi czym chce - ważne aby robił tym czym lubi. Ja liczę paliwo a ktoś może potrzebuje komfortu a jeszcze inny przeliczy że jak ma sprzedać C360 za 15 tyś a w zamian kupić MF255 czy Zetora 5211 i dopłacić ponad 10 tyś to w duszy ma nasze argumenty za i przeciw.

#946 Share wioskowy

wioskowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 20:05

A gdzie napisałem że maszyny do MF255 od C330? Założę się że Twój T25 będzie miał problem z opryskiwaczem 400l - kwestia tylko terenu i gleby. Kiedyś chciałem kupić Zetora 6211 ale pojechałem do gościa i miał już tylko 5211 i 7211 - jego zdanie było takie że 5211 to dzisiaj mi sprzeda i nie chce o nim słyszeć bo potrafi spalić tyle co 7211 - ale podkreślam to jego zdanie. Nie wierzę w spalanie porównywalne do C330 no chyba że w przeliczeniu na ha zaoranego ale jeszcze raz piszę że rozmowa tyczy się ciągnika pomocniczego. Co do prac 5211 i MF255 to jako pomocniczy będziesz stosował takie same maszyny ponieważ zetor ma słaby podnośnik i brakuje mu mocy więc nic więcej do niego nie podczepisz. Opryskiwacz 600 l da redę jeden i drugi i w obu przypadkach nie będzie z mi tak lekko. Władek też był kiedyś i szybko został zmieniony na 60-tkę bo nawet z 2 pługami UG miał problem ( ale wtedy robione było wszystko jednym ciągnikiem). Mało pali to Farmot 250D - taki wynalazek, kiedyś był jak warzywa były sadzone to nawet kilka razy zapowietrzył się bo służył głównie do transportu a bak paliwa starczał na długo tylko że w polu to była męka. Każdy ciągnik swoje spali, Perkins będzie oszczędniejszy bo ma inną pompę i jest dokładniej wykonany niż stare silniki Ursusa i Zetora. 

No juz nie przesadzaj z tym słabym podnośnikiem w zetorze.Ciągają 400 litrowe c 330 a ty wciskasz ciemnotę że ciągnik z udzwigiem 1700 kg podnośnika nie będzie miał lekko z 600 litrowym.Akurat przy pracy z tą maszyną to zetor bije na głowę mf 255 którego udzwigu kg aż nie chce pisać bo to śmiech .

#947 Share PiotrekRolnik97

PiotrekRolnik97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 15:41

Witam z każdym z tych ciągników miałem styczność no i zostałem przy Zetorze ze względu na komfort, spalanie jak w MF255, duże spalanie to mit jeśli chodzi o Zetora 5211, i sprzęgło 2 stopnia zaciągane za pomocą dzwigni przydatne na nawrotach, jest naprawdę zwrotny, no i wspomaganie. Co do słabej mocy i spalania co pisał kolega akmaly to moze mu się silnik kończył ;D podnośnik jest bardzo dobry wożone były belki kiszonki takimi łapami jak sipma rozmaryn i nie było problemu z udzwigiem.

Edytowany przez PiotrekRolnik97, 05 grudzień 2014 - 16:25.

#948 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 13:24

Oczywiście przesadziłem z tym udźwigiem a wy przesadzacie z tym niskim spalaniem. Spalanie jak w MF ale którym bo jak w 675 to się zgodzę tylko że ten ma 72KM. Pewnie że słabej mocy tylko 45KM to mocny? Mocny to może być 200KM a to tylko ciągnik do lekkiej pracy. Nie wiem skąd macie te dane o niskim spalaniu. Kto by nie miał zetora to zmienia na zagraniczne ciągniki. Ostatnio z zagorzałym fanem zetora rozmawiałem bo kupił DF i mówi że jednak zetor dużo pali:)

#949 Share ArkadiuszQryski

ArkadiuszQryski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 13:24

Sorki ale takie bajki piszesz że nie mogę traktować Cię poważnie. Wyrywasz zdania z kontekstu często dopisując tak aby Twoje było na wierzchu, np: pryskać w błoto - napisałem że T-25 będzie miał problem z opryskiwaczem 400l, nie pisałem nic o błocie ani innych twoich domysłach tylko np. górki na polu. Co do twojej teorii i wyliczeń to już kilka razy starałem Ci uświadomić że piszesz o spalaniu maksymalnym a ile czasu pracujesz z tą mocą - rozmowa dotyczy cały czas ciągnika pomocniczego a ty jak uparłeś się te orki to jedno i to samo. I jeszcze te zarzuty że dziadek miał coś kiedyś, że nie siedział ktoś w tym zetorze. Muszę Cię zmartwić bo był i T25, C330, C360, MF178 i jest MF255 a bardzo dobry przyjaciel ma od ok 20 lat na gospodarce 5211 którym często jeździłem i wiem dokładnie co potrafi i ile spali. Porównując możliwości do spalania to MF255 wygrywa z wszystkimi wyżej wymienionymi jako pomocniczy. Nie chcę go do orki bo uważam że będzie to męka zarówno w tym MF jak była C360 i w tym zetorze. Do orki to obowiązkowo 4x4 najlepiej z blokadami mostów ale ziemie ciężkie, może na lekkich jest zupełnie inaczej. Charakterystyka silnika a szczególnie wykres momentu obrotowego powie o silniku najwięcej, co bardzo często powiązane jest ze spalaniem i dla tego jeden ciągnik spala dużo mniej niż drugi przy mniejszym obciążeniu.

Cytuje Cię:

"A gdzie napisałem że maszyny do MF255 od C330? Założę się że Twój T25 będzie miał problem z opryskiwaczem 400l - kwestia tylko terenu i gleby. ..."

Napisałeś wyraźnie że że T25 nie poradzi sobie w trudnej glebie mni gleba ziemia jako trudna gleba można się domyśleć że miałeś na myśli gliniaste tereny lub grząskie no ale widzę że sam nawet nie wiesz o piszesz ;)

opryskiwacz 400l to władek sobie z nim radzi bez problemu na moich glebach i terenach również na pochyłościach da sobie radę o to bym sie na Twoim miejscu nie martwił ale z pewnością w terenach bardzo pochyłych to i Twój MF wymięknie bo tam się najlepiej sprawdzi 4x4.

Skoro piszesz że pomocniczy to po grzyba ma kupować MF255 skoro Ciapek czy władek zrobi tą samą robotę w opryskiwaczu ;)? a mniej spali na godzinę> Tylko mi nie wciskaj kitu że latasz 18km/h  po polu mfem podczas oprysków bo w to nie uwierzę lance byś połamał :P ja władkiem na 3 pryskam i wystarczy bo czwórką pociągnie ale za szybko i za bardzo lance skaczą więc mi nie mów że tylko wielki i wspaniały MF nadaje się idealnie do opryskiwacza ;) i ile Ci ten MF pali na godzinę w opryskiwaczu jak ma lekko bo mój władek 2,5l/h w orce na pełnym kapciu więc przy opryskiwaczu więcej nie spali jak 2 jak myślisz który będzie bardziej oszczędniejszy ;)? co do rotacyjnej i prasy wybrał bym zetora jako pomocniczy komfort przy całodziennym koszeniu jest istotny nawet jeśli przez cały dzień traktor spali 10l więcej zdrowie jest chyba ważniejsze ale kto co lubie :) z tego co widzę to Ty nie wiesz co piszesz upierasz się przy swoim na podstawie czyichś gadek bo handlarz powiedział że 5211 pali tyle co 7211 i ci go może już teraz sprzedać a nie sądzisz że to była podpucha bo może 7211 był bardziej dorżnięty i nikt go nie chciał kupić to by tobie go wcisnął ;) A;e widzę że Ty nie słuchasz co ktoś pisze masz klapki na oczach bo Ty masz MFa i zetor to smok tylko mf na pomocniczy twoje zachowanie jest dziecinne z Ciekawości teraz ja zapytam zapytam ile masz lat :)?

#950 Share PiotrekRolnik97

PiotrekRolnik97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 16:30

kolego akmaly ze spalnaiem się ze mną nie spieraj bo mam ten ciągnik na podwórku (5211) zetor 7211 faktycznie pali więcej ale nie porównujmy ciągnika o większej mocy tylko o podobnej, a z mocą chodziło mi o to że jak na swoją moc jest to bardzo sztywny ciągnik, dodam jeszcze raz że miałem do czynienia z ciągnikami z tematu i wiem co piszę. Jeśli ja bym kupował to albo Mf255 albo Zetor 5211, w Zetorze jest lepszy komfort no i jest cięższy(dla jednego zaleta dla drugiego nie), a tak to porównywalne ciągniki.

Edytowany przez PiotrekRolnik97, 05 grudzień 2014 - 16:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 19:11

Ja się nie spieram i nie porównuję 7211 do 5211 bo z tym pierwszym nie miałem nic wspólnego. Twierdzę tylko i to z całkowitą świadomością że MF 255 spali mniej niż Zetor 5211 we wszystkim, no może oprócz orki bo ten zetor naprawdę ma dobry uciąg.

Do kolegi Arkadiusza to nie chcę ciągnąć tej bez sensu dyskusji. Napisałem że może mieć ciężko a ty już że sobie nie poradzi. Miałem T-25 i wiem że to g. nie traktor ale dla ciebie może on być i najlepszy na świecie a mi to... 

C330 porównujesz do MF255? Zejdź na ziemię. Co do komfortu w zetorze to kwestia mocno dyskusyjna ponieważ widoczność jest dużo gorsza niż np. w nowszych ciągnikach gdzie znowu narzekają ludzie że druga osoba się nie mieści. Co prawda jest sporo lepszy niż w 255 ale 352 będzie lepszy - wg. mnie oczywiście 

A lat mam 13.

Edytowany przez akmaly, 05 grudzień 2014 - 19:21.

#952 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 20:08

Z tej trójcy wybrałbym bezapelacyjnie Zetora 5211 z racji komfortu niestety w 3p lub 255 hałas jest niemiłosierny i bez słuchawek na dłuższą mete można ogłuchnąć. A  to przy pracy jest bardzo ważne...

Ale za mf 255 kupiłbym  takiego: http://olx.pl/oferta...html#12d74d22b6

A za 5211 kupiłbym coś takiego: http://olx.pl/oferta...html#c76c511369

lub takiego: http://olx.pl/oferta...html#5bbe5d1c62

a za C-360 3p: http://olx.pl/oferta...html#61e89cf657

Ja zarówno ani MF 255 ani C-360 czy 5211  bym nie kupił tylko np. wyżej wymienione ich odpowiedniki :P

#953 Share ArkadiuszQryski

ArkadiuszQryski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 23:06

Ja się nie spieram i nie porównuję 7211 do 5211 bo z tym pierwszym nie miałem nic wspólnego. Twierdzę tylko i to z całkowitą świadomością że MF 255 spali mniej niż Zetor 5211 we wszystkim, no może oprócz orki bo ten zetor naprawdę ma dobry uciąg.

Do kolegi Arkadiusza to nie chcę ciągnąć tej bez sensu dyskusji. Napisałem że może mieć ciężko a ty już że sobie nie poradzi. Miałem T-25 i wiem że to g. nie traktor ale dla ciebie może on być i najlepszy na świecie a mi to... 

C330 porównujesz do MF255? Zejdź na ziemię. Co do komfortu w zetorze to kwestia mocno dyskusyjna ponieważ widoczność jest dużo gorsza niż np. w nowszych ciągnikach gdzie znowu narzekają ludzie że druga osoba się nie mieści. Co prawda jest sporo lepszy niż w 255 ale 352 będzie lepszy - wg. mnie oczywiście 

A lat mam 13.

Masz 13 lat już miałeś władka i twierdzisz że to gówno Ciekawe a może Twój ojciec miał albo dziadek a Ty nawet nie robiłeś tym sprzętem ;) Tak myślałem, że jesteś takim znawcą nastoletnim, mi zaraz drugie tyle stuknie co tobie i powiem tylko tyle piszesz o wielkich oszczędnościach paliwa w skali roku ale przerób ciągnikiem tyle co ja przerobiłem to nie bedziesz chrzanić takich głupot że 10litrów paliwa dziennie jest ważniejsze niż zdrowie. Każdy kto miał MFa to wie że z budą to puszka rezonansowa dlatego można go porównać do trzydziestki bo to to samo tylko trochę więcej kucy, jako POMOCNICZY zrobi to samo co trzydziestka bo ma mały uciąg tylko w ROTACYJNEJ CZY PRASIE BĘDZIE SIĘ LEPIEJ SPRAWDZAŁ i to by było na tyle jego przewagi (za to w zetorze przy rotacyjnej po całym dniu pracy nie będziesz się słaniał na nogach i twój słuch nie ucierpi) bo w innych pracach jego spalanie na hektar będzie podobne a nawet większe niż w Ciapku. Możesz swoje pierdzielić ale zanim zaczniesz coś komuś narzucać zarzucać i podważać to najpierw naucz się czytania ze zrozumieniem, piszesz że władek to gówno hmm robiłes coś tym Ciągnikiem kiedykolwiek? Mój władek jest po remoncie kapitalnym silnika i wcale nie gorzej idzie w kultywatorze 14 łapowym UG niż mojego  kolegi sześćdziesiątka na wykończeniu silnika na tej samej głębokości pracy wiem co mówię tylko wiesz co wiesz jaka jest różnica dwa razy mniej ze zbiornika ubywa zgadnij w czym ;) porównujesz zetora 5211 do 72konnego MF ze spalaniem ;) to ja porównuję Władka do MFa mój GÓWNIANY WŁADEK na pełnym kapciu pod pełnym obciążeniem co byś mu nie podczepił spali mniej na godzinę niż Twój SUPER OSZCZĘDNY MF w grabiarce na pół gwizdka cóż za paradoks ;) Dla mnie Licencyjny 255 to trzy garowa trzydziestka i zdania nie zmienię a Ty se go chwal jak chcesz, ja mam takie zdanie o tym ciągniku podstawowa wada jaką ma to brak właściwości trakcyjnych w terenie w stosunku do mocy jaką dysponuje ma w terenie identyczny jak trzydziestka i wiem co mówię bo miałem przyjemność lub pecha pracować tym sprzętem z kultywatorem (14 łapowym UG takim jak ciapki ciągają) dzień po deszczu na wiosnę przed siewnie i wiem co to cudo potrafi mocy zapas ale nie wykorzystanej tym samym strata czasu a czas to pieniądz ;) Musiałem za pół dnia jeżdzić i drugi raz kultywatorować bo ten kogut nie był w stanie od razu zrobić swojej roboty zrobił to samo co i Ciapkiem bym zrobił czy moim gównem ;) Wiem że 5211 Nie miał by z tym problemu i zrobił by to co powinien za pierwszym razem nie tracąc czasu i paląc więcej na godzinę ten mocno naciągany litr ;) ha ha ha Nie mogłem sobie darować kto robił ciapkiem mf255 i zetorem 5211 z pewnością przyzna mi rację z tym uciągiem :)

#954 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 17:45

Życzę Ci zdrowia! A co do dziadka mojego to miał konia i nie wiem jakiej był marki bo nie pamiętam a tata ma rower. Władek robi tyle co C360 - zapewne jeździ do przodu jak również ma możliwość jazdy do tyłu no więc faktycznie jest podobny. MF255 to 3 garowa 30-tka - hmm? A może to C330 to 2 garowy ferguson? Miałeś okazję pracować tym nieszczęsnym MF ale chyba w marzeniach bo piszesz takie bzdury że się czytać nie chce. Rozmawiamy o pomocniczym ciągniku a nie kultywatorze, pługu itp. Ty widocznie nie rozumiesz więc szkoda dalej dyskutować. Jeszcze raz zdrowia.

#955 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 18:28

akmaly ale kolega Arkadiusz ma rację w 100% co C-330, MF255 czy C-360 oferuje? W życiu liczy się przede wszystkim ZDROWIE! A te ciągniki nic po za hukiem w kabinie nie oferuje... Jak kończyła się praca w dawnych PGRach gdzie pracowało się takimi ciągnikami? A często oberwaniem żołądka. Czy nie lepiej za C-360 dolożyć kilka zł i kupić nawet C-362? A za mfa 255 np. mfa 550, Czy nawet Renaulta 68-12 spali tyle samo co ten 255 a roboty zrobi 2 razy więcej w całkiem innym komforcie... Do czego nadaje się obecnie C-330? Jechać do lasu, przegrabić słoneczkiem siano i do sadownictwa... Nikt mnie nie przekona teraz do ciągnika bez tzw. minimum komfortu...

#956 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 18:39

Oczywiście masz rację. Ja myślę o wymianie MF255 na 355 tylko czekam aż się ten pierwszy wykończy. Ja mam go bez kabiny więc huku nie słyszę a pracuję nim tylko wtedy gdy jest pogoda ( opryski, nawozy itp.) Do prac innych mam 4x4 z wygodną kabiną ( cicho, ciepło i przyjemnie). Pisanie o komforcie jest delikatnym tematem ponieważ jaki to komfort oferuje 5211 w stosunku do nowszych ciągników ( widoczność nieporównywalnie lepsza). Brat ma C330 to nie ma co porównywać go do MF255 który jest dynamiczny, biegi wybiera się dużo lepiej, sterowanie podnośnikiem też mi bardziej odpowiada ale taki MF 365 będzie dużo lepszy tylko dużo droższy.

#957 Share JanHarupa

JanHarupa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 15:30

Witam. Chce sie dowiedziec czy silniki w ursusie 3512 sa tej samej mocy KM.

#958 Share Landfarmer

Landfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 16:10

Z tego co się orientuje to U 3512 ma dokładnie 47,6 km a MF 255 ma 48,1 albo 48,2 jakoś tak

#959 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 19:38

To są takie same silniki 47KM. Co do dokładnej mocy to każdy silnik będzie miał inną o te dziesiąte części po przecinku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share Landfarmer

Landfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 21:42

Powiem tak że z jakiejś literatury kojarzy mi się że jest między nimi pół km różnicy stąd te moje wnioski

Dodaj odpowiedź